Skocz do zawartości

[4600 PLN] Giant Anyroad 1 vs Fastroad Advanced


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie,

Jest to mój pierwszy post na tutejszym forum i od razu kieruję do Was zapytanie w którym kierunku iść z podanych poniżej rowerów.

Rower fitness Giant FastRoad Advanced 2 2019 XL Milicz • OLX.pl

Giant anyroad XL Łódź Polesie • OLX.pl - wersja z kompozytowym widelcem oraz sztycą

Rower będzie służył do jazdy po asfaltowych drogach, ścieżkach, głównie do pracy i z synami na wycieczki. Do lasu raczej się nie wybieram.

Mam 190cm i 104kg.

Przyznam, że nigdy nie siedziałem na takich jak wymienione rowery a oba są w rozmiarze chyba odpowiednim.

W związku z brakiem dostępności rowerów w sklepach, nawet nie mam się do czego zbytnio przymierzyć. 

Wiem z recenzji w internecie, że oba modele są raczej ukierunkowane na wygodną pozycję a co najważniejsze, podobają mi się bardzo wizualnie.

Najchętniej kupiłbym Fastroad SLR 1 ale ze świecą szukać rozmiaru XL a L to jednak będzie chyba zbyt mały.

Kwestia mnie trochę martwiąca jest ten pierwszy rower w pełni karbonowy,  wiem że rama jest "delikatna" i zastanawiam się, czy nie jest to zbyt duże ryzyko pchać się w rower używany karbonowy.

Budżet jak w temacie, będę wdzięczny za jakieś sugestie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na baranku nie jeździłem ale nie nastawiam się negatywnie, ponieważ w wymienionym powyżej rowerze geometria jest w zamyśle wygodna.

Czy patrząc na te konkretne dwa ogłoszenia, gdzie anyroad jest od drugiego właściciela bez rachunku zakupu a fastroad jest z firmy, która zakupiła go w holenderskim serwisie i wystawia fakturę, to warto się zainteresować?

Rozumiem, że decyzję muszę podjąć sam natomiast Wasze oczy oraz doświadczenie więcej wychwycą niż moje.

Edytowane przez Dawidnh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

na baranku nie jeździłem ale nie nastawiam się negatywnie

Ale to nie ma znaczenia jak się nastawiasz. Za baranka trzeba dodatkowo "dopłacić" z uwagi na bardzo drogie w zakupie klamkomanetki. Zresztą sam widzisz po dwóch rowerach jakie wrzuciłeś. Kosztują tyle samo, napęd jest ten sam ale w modelu z prostą kierownicą masz karbonową ramę i hydrauliczne hamulce. Po prostu jeśli wymogiem nie jest baranek to trzeba go olać bo się po prostu nie opłaca

Cytat

ponieważ w wymienionym powyżej rowerze geometria jest w zamyśle wygodna.

A jak dla mnie to anyroad wygląda jak frankenstein i siedzi się na nim jak na krześle co nie do końca spina się z moją wizją gravela. To, że będziesz miał na rowerze wyprostowaną pozycję nie oznacza, że będzie ona "wygodna", każdy ogranizm jest inny i ma inne predyspozycje

 

Cytat

Czy patrząc na te konkretne dwa ogłoszenia, gdzie anyroad jest od drugiego właściciela bez rachunku zakupu a fastroad jest z firmy, która zakupiła go w holenderskim serwisie i wystawia fakturę, to warto się zainteresować?

Co kto lubi, do ogromnej większości rowerów na polskim rynku papierów nie ma, albo ci to przeszkadza albo nie - inna sprawa, że i tak fastroad jest imo o wiele lepszym wyborem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz baranka to bierz z płaską...lubię gianty, zawsze się na nich odnajduje, ale wyjątkiem jest anyroad. Siedzisz jak na stołku, pozycja dziwna i mimo baranka nawet nie chciało mi się za niego chwytać. No ale są ludzie zadowoleni z anyroada więc kwestia gustu itp. Ja  bym go nie kupił-a tego to już w ogóle. Albo idź w fastroada albo jak chcesz baranka to szukaj gravela pokroju contenda ar (to szosa z możliwością włożenia szerszych opon), revolta jeśli szukasz ze stajni gianta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten fastroad z ogłoszenia jakbyś ocenił po samych zdjęciach? Rzuca się coś w oczy co mogłoby być nie tak? Patrząc na okolice korby, jakby wgniecenie na ramię, sam nie wiem czy dobrze widzę...nie ukrywam że bardzo mi się podoba i jest mój rozmiar

Edytowane przez Dawidnh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...