Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Taka rura lepiej wygląda na 27 i pół tygodnia przetestuj sprawdź w praktyce,  zrób sesję tylko zamknij się w 3 zdjęciach 😉w sumie masz tych rowerów takie konfiguracje, że nie wiadomo co się dubluje trakcyjnie  !  Który ATB aktualnie u Ciebie  teraz  jest głównym do jazdy?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheJW, jak skucha na rowerze, to jesteś usprawiedliwiony. Wygląda, to poważnie, ale przywołując twoje słowa wsparcia i motywacji po mojej kraksie i awarii łokcia (przy okazji jeszcze raz dzięki), to wiem, że trenażer lekko nie będzie miał :) Trzymam kciuki za twój szybki powrót do sprawnych i zdrowych.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TheJW napisał:

Zerwany więzozrost barkowo-obojczkowy (III stopień) i złamane pierwsze żebro. 😕

Znowu? Ta sama strona czy druga? Poprzednim razem też leczone operacyjnie?

  W dniu 16.06.2020 o 21:38, zekker napisał:

Cofnij się do połowy marca w tym temacie, gdzie TheJW wyskakiwał z samochodu z łapami do rowerzystów.

Dzisiaj prawie w tym samym miejscu spotkaliśmy cały peleton (tym razem prowadziła moja kobieta), było ich dużo więcej niż wtedy i zajmowali cały pas (przypominam, że obok jest oddzielona rowem i barierką, zawsze pusta DDR wraz z chodnikiem), ale mam zerwany więzozrost barkowo obojczykowy, więc nie chciałem szaleć z jedną ręką. :(

Namówili Cię na operację czy sam chciałeś? Po zdjęciu widzę, że to jakaś starodawna metoda na płytkę, podobno kiepsko rokująca (ale nie chcę Cię martwić). Ja miałem też 3-ci stopień (w 2011 roku), ale leczony zachowawczo i mam się całkiem dobrze. Po dwóch miesiącach już śmigałem na rowerze. Mi chirurg odradził operację i twierdził, że to się samo dobrze zagoi i że teraz się odchodzi od operacji. Oczywiście widać wystający obojczyk, ale praktycznie mam pełną sprawność, więc chyba dobrze doradził. 

No ale może u Ciebie chirurg wiedział co robi i też będzie dobrze. Tego Ci życzę.  

 

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sobek82 zaglądałem tutaj co jakiś czas, ale się nie udzielałem, bo nie miałem z czym...

@marvelo Tym razem prawa, jak zauważyłeś złożona nieco archaicznie. Ani mnie nie namawiali, ani sam chciałem - przedstawiono mi tylko jedną opcję nawet nie wyjaśniając, z czym się to wiąże. Gdybym wiedział przed zabiegiem, że ta płyta wyłączy mnie na pół roku, to bym się nie zgodził. Po powrocie ze szpitala byłem zresztą na siebie przez tydzień wściekły, że nie dopytałem o szczegóły. Ale wiadomo, ręka pozrywana, boli jak cholera, to człowiek nie do końca jasno myślał na izbie przyjęć...

3 lata temu lewą stronę składali mi na druty i po ok. 3 miesiącach wróciłem do normalnej jazdy, a po 4 się ścigałem. Obecnie rokowania są niejasne - wg. chirurga, który mnie operował, zespolenie w barku przez 6 miesięcy i w tym okresie żadnego sportu, zdaniem profesora ortopedy mogę jeździć rowerem w połowie czerwca, czyli właściwie zaraz, miesiąc od operacji (moim zdaniem trochę za wcześnie, dlatego się wstrzymam, chociaż przyznaję, że to bardzo optymistyczna wizja...), fizjoterapeuta natomiast przychyla się również bardziej w stronę odpuszczenia jazdy rowerem na zewnątrz przez 6 miesięcy... Będę widział się z nim osobiście w piątek, może uda się coś "wynegocjować". Mój osobisty plan na razie jest taki, że zacznę jeździć na zewnątrz (asfalt i równe szutry, pożarówki) pod koniec lipca, ale tylko pod warunkiem, że nie będzie zagrożenia uszkodzenia stawu lub kości przez płytę. 7 lipca mam wizytę kontrolną, postaram się wtedy tego dowiedzieć i wynegocjować skrócenie "wyroku".

Na szczęście zarówno profesor jak i fizjoterapeuta są zgodni, że mogę już jeździć na trenażerze i robić inne ćwiczenia na mięśnie nóg (np. na siłowni, oczywiście nie z wolnym ciężarem). Tak że jak @CoolBreezeOne zauważył, trenażer będzie, a nawet już był grany. ;)

No i przede wszystkim wielkie dzięki za słowa wsparcia! :) :)

Może jak trochę zmobilizuję tę rękę i zacznę coś dłubać przy rowerach, to będę bardziej aktywny na forum.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2023 o 21:07, TheJW napisał:

To ja się pochwalę, dlaczego mnie nie ma od dłuższego czasu na forum i dlaczego wg. lekarzy w tym roku już na zewnątrz nie pojeżdżę... :whistling:

Zerwany więzozrost barkowo-obojczkowy (III stopień) i złamane pierwsze żebro. 😕

oops.thumb.jpg.cb887cd8c67e3e25428a150b90fc8942.jpg

O wygląda znajomo... Tylko u mnie to się nazywało ACJ czy jakoś tak. 
W zeszłym roku miałem 3 stopień. Zero operacji, 2 tygodnie nie mogłem sypiać po nocach. Potem było ciut lepiej. Po miesiącu siedziałem już na siodle w terenie. Po 2 miesiącach było całkiem znośnie. Ale nawet dzisiaj niektóre ruchy powodują ból, który chwilę trwa. Po kilku dniach jak się do danego ruchu przyzwyczaję problem znika. 

 

Trzymaj się! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza odpowiedź brzmi, bo mogę.
Druga, związana z przebiciem opony czterdziestki i jej nie uszczelnieniem.
Trzecia, bo już miałem w tym rowerze papierowe g-one 2,25 tyle że na dętkach, teraz jest na mleku.
Czwarta, przedni widelec nie zmieści 57c, na jednym ze zdjęć widać g-one w widelcu hi-ten, ten wpadnie niebawem do breezer'a.

IMG_20230610_204229.thumb.png.c509e6fb6addb8d9e3487a3b2c855c94.png

Pozdrow'er😘
 

 

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kipcior

To raczej kuźnia. Kuźnia pomysłów 😉😁

Ponieważ watek jest ZFOR to ja zadam ZPOR czyli pytanie.

Myślałem nad nabyciem uzywanego Muirwoodsa sprzed spi3przenia geometrii przez Marina.

Do tego max szerokie kapcie szutrowe - z myślą o sakwach na Mazurskich piachach.

Stan konta do sierpnia znacząco nie poprawi się, dlatego plan awaryjny obejmuje wymianę opon na szutrowe w tej bestii i obwieszczenie jej tobołkami:

DSC_7524_copy_2016x1134.thumb.jpg.ae290caf09d8802bc5ba12e8e3546f38.jpg

Eny Kłeszcziąs?

Edytowane przez spidelli
  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...