Skocz do zawartości

[~2500] Marin Fairfax 1 czy inny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam dobrego w miarę szybkiego roweru na dojazdy do pracy w kwocie do 2500zł. Moje poszukiwania zatrzymały się na Marin Fairfax 1 czy jest to rower wart tej kwoty? Szczerze troszkę się nieznam ale Tourney to chyba najtańsza grupa Shimano - czy pozwoli ona osiągnąć w miarę przyzwoite prędkości?? Myślałem jeszcze nad Marin Presido 1 ale na jakimś zestawianiu widziałem, że na papierze będzie on wolniejszy od fairfax'a 

 

A może ktoś poleci coś innego w tym budżecie?? Szukam raczej coś w stylu roweru typu fitness/hybryda do dynamicznej jazdy po mieście 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fairfax masz z przodu większą zębatkę(48T) z racji napędu 3x, więc teoretycznie pojedziesz szybciej niż na Presidio (38T), oczywiście jeśli starczy sił w nodze. Presidio za to ma hydrauliczne hamulce, co jest dużą zaletą.

Jest jeszcze polecany Lazaro Aero V3, ale na v-brake.

Albo coś w ten deseń 

https://www.decathlon.pl/p/rower-szosowy-triban-rc120-flatbar-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-311239

 

https://www.decathlon.pl/p/rower-miejski-elops-speed-900/_/R-p-306287

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździsz szybciej jak 40km/h? Bo taką prędkość możesz uzyskać na najcięższym przełożeniu w Presidio 1 przy kadencji 90. Jakoś nie chce mi się wierzyć. 38T to bardzo dobrze zbalansowany blat do miasta IMO i prędzej zabraknie ci lżejszych niż cięższych przełożeń. Przejeździłem na tym rowerze grube km. wiec co mówię. ;)

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo dobrze wiedzieć ile może pojechać Presido ;)

Elops jest ciekawa propozycja bo ma wszystko co potrzebne niby 

A ja mam takie pytanie jeszcze czy samo to że Fairfax jest na Tourney'u skreśla go czy raczej nie ma to większego wpływu?? Bo nie ukrywam, że najbardziej ciągnie mnie właśnie do niego 😛

Jeszcze jedna propozycja Kross Pulso podzespoły niby lepsze, ale jakoś jest za nowoczesny z wyglądu jak na moje gusta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecność przerzutek Tourney w Fairfax niczego nie skreśla. Będzie nieco gorszą kultura pracy napędu (mniejsza precyzja, dłuższe przerwy, może sporadyczne regulację) ale na prędkość jazdy to nie ma wpływu. Ale Elops 900 i Presidio zdecydowanie bardziej ciekawe. Nie mają archaicznego napędu 3x7, tylko 1x, fajnie pasujący do miasta. Presidio ma na dodatek hydrauliki, a Elops co prawda z mechanikami, ale już od razu ma błotniki i oświetlenie, co przy dojazdach do pracy jak najbardziej może się przydać. Jak zależy ci na prędkości to kup Elopsa, bo ma blat aż 44 (44/11 przy kadencji 90 daję 47 km/h). Ale pamiętaj że trzeba mieć silę w nogach, żeby z tego się skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Presido1 już nie do dostania niestety na ten moment więc wybór się zawęża. Podjadę się przymierzyć do elops'a do Decathlonu i zadecyduje.

A z tego co porównywałem Presido i fairfax mają podobną geometrię zawsze można jak Tourney się zechala pomodzić kiedyś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, remover napisał:

Jak zależy ci na prędkości to kup Elopsa, bo ma blat aż 44 (44/11 przy kadencji 90 daję 47 km/h). Ale pamiętaj że trzeba mieć silę w nogach, żeby z tego się skorzystać.

I druga strona medalu - brak miękkich przełożeń. Zależy co komu potrzebne.

11,5 kg za rower z błotnikami i lampkami - brzmi niewiarygodnie jak za 2000 zł...

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...