Skocz do zawartości

[Ranking] Przegląd rowerów crossowych dla mężczyzn


Rekomendowane odpowiedzi

Przy wyborze roweru zawsze pojawia się odwieczny problem, czy wolimy jednoślad na dłuższe weekendowe wycieczki rowerowe, czy jednak dopasowany do poruszania się po mieście. Idealnym rozwiązaniem jest właśnie rower crossowy, który łączy w sobie funkcjonalność z komfortem i wygodą jazdy.

Przygotowany przez nas ranking 5 rowerów crossowych stworzony został na podstawie ich popularności, ceny, a także danych technicznych:

Kross Evado 5.0 

Solidny rower! Propozycja wytrzymałego roweru crossowego stworzonego do komfortowej jazdy na różnorodnych drogach. Gwarantuje wyprostowaną, wygodną pozycję za kierownicą, a także łatwość rozwijania dużych prędkości. Koła 28 cali zostały wyposażone w uniwersalne opony, które minimalizują opory toczenia, a przy tym zapewniają dobrą kontrolę nad rowerem podczas jazdy po piasku i polnych drogach.

Kross Hexagon 6.0

Producent chwali się, że połączył rower do miasta z rowerem do lekkiej jazdy terenowej. Nowa edycja to nie tylko zmiany kosmetyczne, a poprawa komfortu jazdy. Jeżeli szukasz czegoś uniwersalnego to jest opcja do rozważenia.

Kellys Cliff 70

Model marki Kelly’s dysponuje napędem firmy Shimano składającym się z 24 biegów. Solidne hamulce tarczowe i widelec amortyzowany to dodatkowe atuty. Aluminiowa rama jest bardzo lekka, ale jednocześnie wytrzymała. Jeden z najlepszych rowerów crossowych do rekreacyjnej jazdy po mieście.

Kross Evado 1.0 

Tani rower crossowy - idealny dla osób, które nie chcą przepłacić, a jednak poszukują porządnego roweru. Dopracowana geometria KROSS Evado 1.0 gwarantuje możliwie maksymalnie wyprostowaną pozycję, która przekłada się bezpośrednio na komfort jazdy oraz jej efektywność. 

Romet Orkan 5M

Bardzo dobre wyposażenie - Wszystko w tym rowerze jest takie jak powinno być. Na tylnym kole znajduje się nowoczesna kaseta Shimano CS-HG200, tarcze hamulcowe zamocowane są na sztywno do piast w systemie centerlock. Sam rower zbudowany jest rónież na aluminiowej ramie i wyposażony w hamulce hydrauliczne.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://magazyn.ceneo.pl/artykuly/ranking-rowerow-crossowych

Dodalibyście coś do naszej listy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na tylnym kole znajduje się nowoczesna kaseta Shimano CS-HG200

W czym ona jest nowoczesna? 8 rzędów najniższej grupy jest nowoczesne?

W ogóle jak kaseta może być nowoczesna?

Cytat

 tarcze hamulcowe zamocowane są na sztywno do piast w systemie centerlock

Te na 6 śrub także. Jakiś przykład, gdzie tarcza nie jest przymocowana na sztywno?

Nie chce mi się czytać reszty, bo nie lubię reklam na Forum, ale powinniście posadzić kogoś kto zna temat, a nie tylko tworzy marketingowe slogany.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Dzielimy się tutaj informacjami z serwisu i pokazujemy Wam wybór użytkowników. Wszelkie rankingi i poradniki są tworzone na podstawie danych wewnętrznych portalu Ceneo.pl. Informacje nie są i nie będą sponsorowane. Nie będziemy Was przekonywać, że mamy większą wiedzę o rowerach niż Wy. Jednak mamy nadzieję, że nasze informacje będą dla Was użyteczne, a my będziemy pokazywać ciekawe produkty, które obecnie mogą mieć niższą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ceneo.pl

Z tych waszych rankingów nic nie wynika poza tym, że rower jest solidny, idealny, jeden z najlepszych, ma wszystko co trzeba.

Każdy taki ranking z tego typu serwisu będzie skrzywiony bo uwzględnia przeciętne zakupy przeciętnego kowalskiego czyli generalnie - ma być tanio. Reszta to kopiuj/wklej marketingowych opisów, że wszystko jest git w danym modelu.

Na forum filipinki pewnie miałoby to sens, ale tutaj?

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ceneo.pl napisał:

Nie będziemy Was przekonywać, że mamy większą wiedzę o rowerach niż Wy.

Spadłem z roweru...

 

@skom25

Daj spokój, dyskutujesz z kimś kto tu jest w jednym jedynym celu - by zarobić na sprzedaży przez portal. Czytanie tych wypocin marketingowych pisanych przez kogoś kto miał jeden cel: napisać zgodnie z seo, mija się z sensem. Ma być dużo pozytywnych doznań, by potencjalny kupujący zrobił Oh, Ah i kupił. Sensu to mieć nie musi.

Dziwię się tylko temu, że szefowie portalu wpuszczając tu ceneo nie zadbali o merytorykę i sens wypowiedzi. Jak widać w tym momencie forum się zaczyna kończyć, jeszcze kilka takich "sklepów rowerowych" i nie będzie tu po co wchodzić.

Edytowane przez Q_u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum zaczyna się kończyć?  Skoro nie ma ludzi na poziomie, którzy w sensowny sposób są w stanie wzbogacić treść to co poradzisz?  Puste, Salomon i takie tam...  Gdyby był silny kolektyw trzymający fason to takie głosy jak w/w Ceneo by znikały niezauważone. 

Wszystko kosztuje, podejrzewam że większość tutaj MODzi charytatywnie, trzeba inwestować w nowe serwery bo materiał swoje waży, hulać to-to musi przykładnie bo zaraz będzie jęk, że Forum muli.  Mnie tam Ceneo nie przeszkadza, nie będę z nich drzeć łacha, a jak wpadnie ktoś zielony to czegoś jednak tam się dowie.  Nowi jak pogrzebią w odmętach to się konkretów dokopią, a jeśli wystarczy im tylko otrzeć się o powierzchnię tematu to niech potem nie pierniczą że kupili hovno.  Czepianie się merytoryki i stylistyki?  Popatrzcie na stronę Kross'a albo Romet'a, tam dopiero są mega-kwiatki.

Korzystać każdy by chciał, najlepiej za darmo i jeszcze się będą wymądrzać że oni by lepiej, bogaciej i w ogóle ale ile razy kliknęliście reklamy na Forum, żeby wpadło im kilka groszy na utrzymanie tego miejsca? 

Także ten-tego, mniej buńczuczenia a więcej pokory i życzliwości choć wiem że to towary deficytowe. 

Howgh Manitou. 

p.s.: i nauczmy się ze sobą nie zgadzać w zgodzie. 

  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie, że forum się kończy to nic nie znaczący lament. Ot zwykła współpraca komercyjna, całkowicie normalne., w ogóle mi to nie przeszkadza.

Gdyby to było zrobione fajnie i profesjonalnie to bym się ucieszył a po rankingu widać, że wystarczy to konto i tematy związane całkowicie zignorować i forum jest takie samo jak wczoraj lub miesiąc temu.

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kazafaza napisał:

Korzystać każdy by chciał, najlepiej za darmo i jeszcze się będą wymądrzać że oni by lepiej, bogaciej i w ogóle ale ile razy kliknęliście reklamy na Forum, żeby wpadło im kilka groszy na utrzymanie tego miejsca? 

O kurczę, racja! Z przyzwyczajenia korzystam z forum na Brave i pewnie pomijam reklamy. Teraz trzeba co jakiś czas skorzystać inaczej z forum i poklikać co-nieco. Dzięki i przepraszam. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przepraszać, ja też nałogowo ani nawet regularnie nie klikam po tutejszych banerach ale należy mieć świadomość że mamy to forum za darmochę i wypadałoby wspomóc szanownych działaczy.  Może wtedy obeszło by się bez tekstów reklamowych o treści wadzącej niektórym ;) 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja tam klikam Co jakiś czas reklamy na dobrych serwisach - by coś tam im wpadło. Jednak trzeba rzeczywiście wyrabiać świadomość ludzi, że klik w reklamę czasami ratuje serwis (w tym przypadku forum).

Nawiązując do tekstów reklamowych, to według mnie, mogą istnieć równoległe do innych - kwestia odpowodniego ich oznaczenia. Tak by było wiadomo, że to temat "temat sponsorowany". 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko reklamom, ani takim blokom ja ten. Mi to nie przeszkadza, a wszedłem z ciekawości żeby zobaczyć o co chodzi. Są kategorie rowerów w których nie orientuję się zupełnie, a z ciekawości bym przejrzał. Nie gonię także za trendami, więc byłoby miło przeczytać co tam ciekawego pojawia się na rynku.

No ale tutaj mamy jakiś pseudo ranking, bez podanych nawet roczników. Rowery się zmieniają, w tym ich geometria czy osprzęt. No ale chyba poszedłem za daleko, bo głównie się można dowiedzieć że rower ma koła i opony. Naprawdę pomocny.

No ale dobrze, ranking. Czyli jeden jest lepszy, a drugi gorszy. Więc który z tej listy jest najlepszy, a który najgorszy? Bo z tej listy to kompletnie nie wynika. Wszystkie są "super", nie mają wad.

Piszecie że Forum dzięki temu się utrzymuje, to jest jasne. No ale jeżeli coś się tu pojawia, to niech ma jakiś sens.

Ktoś to przeczyta, a potem założy temat, że czytał w Internecie że któryś tam rower ma nowoczesny napęd 8s i go kupił. Aż tu nagle okazuje się, że na porządku dziennym są już napędy 10/11s, nie wiedział, a jemu jeździ się źle. No i co, to będzie ok? Przecież taka informacja wisi na Forum.

Mi się podobała sekcja producentów i sklepów na Forum związanym z kosmetykami samochodowymi. Była reklama, czasami także bezpośrednio w wątkach o jakimś problemie. Po prostu wypowiadał się producent. No ale było rzeczowo i konkretnie. Sam dzięki temu kupiłem kosmetyki danego producenta, bo jako kompletny amator, byłem w stanie określić że jest to produkt spełniający mojego wymagania. 

Także wiadomość do moderacji.

Jeżeli takie opinie jak moja gryzie Ceneo, to nie mam problemu żeby usunąć moje posty. Chociaż uznałem to za zasadne, jeżeli na końcu było pytanie od autora co można dodać, a wątek ma możliwość dodawania Postów.  Nie zależy mi, żeby komuś się wcinać w interesy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak mam wrażenie że Ci przeszkadza, skoro cytowałeś ich kwiatki pisząc, że nie lubisz reklam na Forum a teraz twierdzisz że Ci nie przeszkadzają...

Wątków na ten temat jest już pierdyliard, sam jestem zdumiony, że nie ma bana na zakładanie eNtego tematu "jaki rower do jazdy X w kwocie do Y zł" przez nowicjuszy.  Oczywiście rynek zmienia się szybko, wręcz kilka razy w sezonie w obecnych czasach, czasem faktycznie ciężko nadążyć.  No ale raczej próżno szukać napędu 1x12 w rowerze za trzy tysie.

Swoją szosą to ile pierdół można wyczytać w pozostałych, niesponsorowanych wątkach?  Kiedyś trochę walczyłem ale obecnie mam w nosie, szkoda mi prądu.  Zasada ta sama - ktoś przeczytał informację wiszącą na Forum.  Jeśli niektórzy traktują pojedynczy głos jak wyrocznię to trudno, osobna sprawa że wiele osób wyczytuje info w jednym miejscu i już się czuje nażarte całą wiedzą tego świata.  

 

A MODeracja, jak sama nazwa wskazuje, powinna się zajmować edycją / korektą / cenzurą takich tekstów zanim zostaną one opublikowane w forumowej przestrzeni.  Przecież jest cały zastęp mocno ogarniętych "zielonych pasków" którym powinno zależeć na utrzymaniu merytoryki...chyba, że chodzi tylko o kasę, klikalność i procent od zakupu z przekierunku.  Wtedy zapraszam wszystkich na Bronka, Lolka, rower i co tam jeszcze z dala od internetów i dwudziestopierwszowiecznej konsumpcji 😘

p.s.: "być NA promocji lub mieć niższa cenę"  🤣

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja: 127 tysięcy odpowiedzi. 

Jaki rower kupić do X złotych? - 144,9 tysięcy odpowiedzi. 

 

Faktycznie, Ceneo potrzebne.  Albo przewietrzenie w/w tematu.  🤡

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2022 o 13:26, Ceneo.pl napisał:

Kross Evado 1.0 

Tani rower crossowy - idealny dla osób, które nie chcą przepłacić, a jednak poszukują porządnego roweru.

Wolnobieg, przerzutka Tourney i porządny rower? :no: Tani to fakt, ale nic poza tym. Poza tym wmawianie że osoby które kupują coś lepszego przepłacają... Niech trzy kropki wystarczą za komentarz. 

W dniu 19.05.2022 o 13:26, Ceneo.pl napisał:

Kross Hexagon 6.0

Producent chwali się, że połączył rower do miasta z rowerem do lekkiej jazdy terenowej.

A cóż takiego jest w pozostałych rowerach crossowych że nie łączą roweru do miasta z rowerami do lekkiej jazdy terenowej? 

W dniu 19.05.2022 o 13:26, Ceneo.pl napisał:

Idealnym rozwiązaniem jest właśnie rower crossowy, który łączy w sobie funkcjonalność z komfortem i wygodą jazdy.

Ale czy łączy w sobie rower na dłuższe wycieczki weekendowe i rower do miasta dalej nie wiadomo. 

Jedna, dobra rada ode mnie - zatrudnijcie do prowadzenia działu kogokolwiek kto ma pojęcie o rowerach, a nie copywritera świetnego w przepisywaniu bełkotu marketingowego producentów. Dziwie się trochę że tak duża firma, która decyduje się na promocję na największym forum rowerowym w Polsce nie zdecydowała się na taki krok. Nie jest powiedziane że ta osoba ma być ekspertem z wiedzy rowerowej - od tego jesteśmy my, fanatycy i maniacy rowerowi, a nierzadko także sprzedawcy czy serwisanci związani z branżą. Ale nawet prezentując promocje, najpopularniejsze w rankingach sprzedaży rowery czy inne, mniej specjalistyczne a bardziej handlowe treści można to zrobić w lepszy sposób. 

Bo ciągle musimy się produkować i prostować te bzdety pisane przez producentów. 

  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2022 o 14:12, skom25 napisał:

bo nie lubię reklam na Forum

 

21 godzin temu, skom25 napisał:

Ja nie mam nic przeciwko reklamom, ani takim blokom ja ten. Mi to nie przeszkadza, a wszedłem z ciekawości żeby zobaczyć o co chodzi.

Zacytowałem sam siebie, dla jasności. Nie lubię, ale jestem w stanie zaakceptować bo wiem o co w tym wszystkim chodzi.

Tak samo jak nie lubię wątróbki, ale jestem w stanie zaakceptować że ktoś ją będzie jadł przy tym samym stole co ja. Mi to nie przeszkadza.

Natomiast całą resztę zgrabnie podsumował @MikeSkywalker.

Wyobraź sobie dowolne Forum, niech będzie powiedzmy Fotograficzne. Ja się na tym nie znam, ale gdybym wszedł, kliknął jakiś ranking i przeczytał że:

1. Aparat X. Robi zdjęcia, bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

2. Aparat Y. Robi zdjęcia, a dodatkowo ma nowoczesny port Micro USB (Właśnie tak to brzmi, jak nowoczesna kaseta HG-200)

To bym miał poważne wątpliwości. Zdarzało mi się kupować sprzęt o którym nie mam zielonego pojęcia, ale wystarczyło trochę poczytać żeby się zorientować w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...