Skocz do zawartości

[Transport] Damski treking a Thule 591 i podobne


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Szukałem forum, niestety nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na nuerujące mnie zagadnienie. 

Kompletuję aktualnie bagażnik dachowy dla 2 rowerów. 

Belki (Atera Signo Rtd) już zakupione 

Do mojego roweru (Cross rama 23") zdecydowałem że poszukam używanych Thule 591 lub pokrewnych konstrukcji. (Łatwy montaż roweru na wysokim samochodzie- Touran)

Chciałem kupić 2 sztuki jednak mam obawy co do roweru żony. Załączyłem zdjęcie. Jest to damka kinetic 3.0 o 17" ramie. Pomiędzy rurami ramy jest naprawdę niewiele miejsca (6-max 10cm najbliżej korby) Czy ktoś z was przechodził przez podobną sytuację?

Czy w uchwyt tego rypu da się zamontować rower (czy uchwyt zmieści się pomiędzy rury ramy?)

 

tabou-kinetic-2-0-plus-w-2-178497-f-sk6-w1550-h1080_1.webp

Edytowane przez Greg0rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli piszesz o łatwym montażu, to pierwszym wyborem jest Mont Blanc i Barracuda z jej szeroką "łyżką" trzymającą przednie koło.

I oczywiście uważaj na ten bagażnik (w rowerze) 😆

Szy.

Edytowane przez szy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, szy napisał:

Jeśli piszesz o łatwym montażu, to pierwszym wyborem jest Mont Blanc i Barracuda z jej szeroką "łyżką" trzymającą przednie koło.

I oczywiście uważaj na ten bagażnik (w rowerze) 😆

Szy.

Bagażnik już leży w schowku (zdemontowany) 😆 

Dziekuje za sugestię, myślę że rozwiąże to problem damki- podejście do ramy od dołu. 

Jak ma się ten plastik do aluminiowych rynien w thule? Chciałbym na wiosnę montować i wozić całość do jesieni. Auto zazwyczaj stoi w garażu podziemnym, ale będzie też czas gdy będzie stał w pełnym słońcu...? Czy on się nie "wypali?"

 

 

 

Edytowane przez Greg0rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic się nie dzieje, na słońcu również, nasze też wiele sezonów przejeździły na dachu. Mają około 15 lat.

Pisałem nawet gdzieś w innym wątku, że niedawno zaniosłem je do sprzedawcy, by obejrzał, czy wszystko jest ok. Było. I wymieniłem tylko zamek, który jako jedyny przez ten czas się zepsuł (25 złotych).

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Dokumosa napisał:

Ramię w thule 591 łapie niedaleko suportu wiec wlezie bez problemu w przypadku tego roweru.

Spróbuję sprawdzić na żywo, w zaznaczonym na czerwono miejscu jest dosłownie 5 cm przestrzeni stąd moje obawy czy wcisnę ten uchwyt pomiędzy ramy.

Poczytałem opinie i chyba dam szansę Barracudzie. 

IMG_20220519_144750.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

Zakupiłem juz belki Atera Signo Rt. 

Belki aero mają szynę T22mm, natomiast MB Barracuda czy Thule 591 mają w opisach że są przystosowane do kanałów 20mm. 2mm niby nie dużo, czy stosuje się inne łączniki dla T22, czy po prostu zakłada standardowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przecież te śruby T możesz kupić w każdym rozmiarze :D, więc to argument z czapy.

Bardziej bym się skupił na wadze roweru i dopuszcalnej wadze na bagażniku.

@axis ja pytam, nie twierdzę. Czy mając kanał 22 mam kupić 22 czy 20 też spełnią funkcję? Był ktoś w takiej sytuacji? Może podzieli się ktoś doświadczeniami? 

 

Co do wagi, hm... Max 17kg. Mój rower to pewnie ok 15, zony 16.9 w zasadzie na koncu nośności, ale o to raczej się nie boję, producenci zakładają zazwyczaj normy z niedomiarem... A nie będę też z zamontowanymi rowerami szybko jeździć...

Thule 591 ma do 20kg... Niby 3 akg a jaką różnicę robi.

Edytowane przez Greg0rek
Doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry, może to komuś będzie pomocne. 

Finalnie zakupiłem Thule 298 (nowe).

Nawet przy niedużej odległości między rurami ramy daje się wygodnie zapiąć rower.

Wystarczy ramię uchwytu ustawićnajbliżej supirtu a potem wraz z zaciskaniem zapięcia ustawiać w prawidłowej pozycji.

Po jedno- dwukrotnym przećwiczeniu przychodzi to naturalnie łatwo.

Rowery są stabilne. 

Uchwyty są słyszalne (bez rowerów) nawet od prędkości 105...110km/h jest odrobinę głośniej. Hałas wraz z prędkością oczywiście wzmaga się.

Przy złożonych uchwytach nie zauważyłem istatnej różnicy w spalaniu. 

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...