Skocz do zawartości

[Przerzutka?] Zryw przerzutki / przeskakująca przerzutka bardzo niebezpieczne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 
Poruszałem się od kilku dni rowerem Kross Hexagon 8.0, na początku było wszystko dobrze, ale niestety 2 dni temu po następującej czynności '' Dosyć silnym nacisku na pedały, ponieważ chciałem przyśpieszyć przerzutka jakby doznała zrywu/przeskoku.. " po tym incydencie i prawie wypadku na rowerze, ponieważ straciłem równowagę przy tym zrywie co jakiś czas przy mocniejszym nacisku pedałów lub długiej jeździe BEZ JAKICHKOLWIEK NACISKÓW, zwykła jazda przerzutka przeskakuje.. 

Proszę o pomoc co to może być? Jest to bardzo niebezpieczne, ponieważ kiedy podjeżdża się pod górę czy coś może dojść do tego zrywu i utrata równowagi jest bardzo blisko..

Rower jest w bardzo dobrym stanie, ponieważ był mało eksploatowany, jaka to może być usterka i przybliżony koszt naprawy?

 

Pozdrawiam Mateusz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że rower mało eksploatowany?  Bo to wygląda na typowy przeskakiwanie łańcucha na kasecie ...tzn. zużycie napędu. Sądzę, że przerzutka nie jest niczemu winna.

Jedź do serwisu, koszt naprawy zależny od tego co  trzeba wymienić. Łańcuch i kaseta na bank, a to może być już ponad 100 zł za najtańsze komponenty.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za każda odpowiedz! 
 

pojade jutro do serwisu.. proszę mi powiedzieć do tego roweru który model podałem jaki wziac kasetę i łańcuch do 300zl? 

I czy w ogóle jest sens brać do 300zl do hexagon 8.0 jeśli potrzeba mogę dać za kasetę i łańcuch te 300zl a jeśli jest coś tańszego ale dobrego i trwałego to chyba tez będzie ok.. 

 

chcialbym żeby to trochę popracowalo bez takich wybryków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile może kosztować wymiana tych dwóch części? Za chwilę będę dzwonił do serwisów i chciałbym wiedzieć czego się spodziewać. 
Mam jeszcze jedno pytanie, mam strasznie zjechaną oponę z tyłu i dętki również od początku roweru czyli ponad 2 lata, można prosić o propozycję jakie nowe dętki i oponę kupić? Chciałbym od razu na przód i tył. Rozmiar kół w tym hexagon 8.0 to 29''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogus@keltu 
Rozmawiałem z serwisem i powiedział mi, że jeśli tak się dzieje, to prawdopodobnie do wymiany również przednia korba.. 

Czyli koszty tego:

Kaseta SHIMANO Alivio CS-HG400 120zł

Łańcuch KMC X9 Silver/Grey 110zł 

jaką korbę przednią zębatkę wybrać?

Przegląd roweru + wymiana = 150zł 

Pan powiedział, że korba około 150-200zł, możecie polecić jakąś? 

 

Czy ta będzie dobra do tego zestawu? https://www.centrumrowerowe.pl/mechanizm-korbowy-shimano-alivio-fc-t4010-pd1201/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz korbę obecnie? Jeśli rozbieralna wystarczy zmiemić jej jeden blat.

Kasetę możesz brać np. Sunrace (80zł) łańcuh kmc x9 pudełkowy srebrno-szary to koszt 77zl.

Więc lepej kup sobie brakunące komponenty na własną rękę albo znajdź taki serwks, który robiąc tak bandyckie narzury na częściach nie bęzie liczył robocizny.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DokumosaWitaj, dzięki za odpowiedź. 
Znaczy tutaj serwis nie proponował tego osprzętu tylko Panowie wyżej, ponieważ sam prosiłem o osprzęt troszkę lepszy od obecnego, aby posłużył kolejny rok czy półtora. 

Na ten moment ze strony producenta to korba -> SUNTOUR XCM . 

Więc chyba ten sprzęt co wysłałem wyżej od alivio byłby ok? 
Po podliczeniu wszystkiego włącznie z pracą serwisu wychodzi koszt koło 550zł, tylko mam nadzieję, że po takiej zmianie rower bez problemów posłuży kolejne 1.5 roku. 
Co myślisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dovectra
Nie wiem nie potrafię na tym forum cytować... bezpośrednio autora, dlatego oznaczam.. 

https://allegro.pl/oferta/2x-continental-race-king-29x2-20-pure-grip-11825678897?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=wybrane&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery-akc_pla_ss&ev_adgr=rowery-akc&ev_campaign_id=16576990955&gclid=Cj0KCQjw1ZeUBhDyARIsAOzAqQLPMl-1GvgXsSbX5ir768lK0tM0d9ougU_-Fd2REdPBJBFdgaclOfYaAn6PEALw_wcB

Te będą dobre? Taki komplet? Jeśli dętki będą do niczego to jakie dobrać? 

1 godzinę temu, insaix3 napisał:

@DokumosaWitaj, dzięki za odpowiedź. 
Znaczy tutaj serwis nie proponował tego osprzętu tylko Panowie wyżej, ponieważ sam prosiłem o osprzęt troszkę lepszy od obecnego, aby posłużył kolejny rok czy półtora. 

Na ten moment ze strony producenta to korba -> SUNTOUR XCM . 

Więc chyba ten sprzęt co wysłałem wyżej od alivio byłby ok? 
Po podliczeniu wszystkiego włącznie z pracą serwisu wychodzi koszt koło 550zł, tylko mam nadzieję, że po takiej zmianie rower bez problemów posłuży kolejne 1.5 roku. 
Co myślisz? 

O tu się udało zacytować, czy może ktoś jeszcze tu zerknąć czy ta korba będzie dobra lub Ty @dovectra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba będzie pasować jeśli przerzutka przednia jest dostosowana do takiego  zakresu. Jesli nie znasz modelu przerzutki to można poszukiwać takiej o liczbie zębów na poszczególnych zębatkach jak w obecnej korbie. Ta co podałeś to wersja na suport octalink - nie pakuj sie w ten martwy srandard. Szukaj korby pod ht2. (4050, 4060).

 

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@insaix3 po kolei:

8 godzin temu, insaix3 napisał:

Znaczy tutaj serwis nie proponował tego osprzętu tylko Panowie wyżej, ponieważ sam prosiłem o osprzęt troszkę lepszy od obecnego, aby posłużył kolejny rok czy półtora. 

Nikt nie proponował osprzętu w danej cenie. Poprostu ty znalazłeś pierwsza lepszą ofertę w necie i wpisałeś kwotę.

Jak chcesz wiedzieć gdzie kupić to wystarczy zapytać.

9 godzin temu, insaix3 napisał:

Rozmawiałem z serwisem i powiedział mi, że jeśli tak się dzieje, to prawdopodobnie do wymiany również przednia korba.. 

Korba jeśli jest rozbieralna wymień tylko środkową zębatkę, ewentualnie jeśli chcesz poczuć nieco zmianę na lepsze to korba z osią zintegrowaną.

Bez wymiany przerzutki dobrze żeby miała taką samą liczbę zębów na każdej zębatce.

9 godzin temu, insaix3 napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie, mam strasznie zjechaną oponę z tyłu i dętki również od początku roweru czyli ponad 2 lata, można prosić o propozycję jakie nowe dętki i oponę kupić?

Dętki jest są całe to nie ma sensu ich wymieniać. Opony możesz kupić wspomniane Conti Race King, od siebie mogę polecić Vittorie Mezcal na wspomniane tereny, ale to już droższa zabawa. Jest też opona w wersji podstawowej, ale nie wiem jak się spisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się poddaje, po prostu jestem za głupi żeby cokolwiek z tego zrozumieć.. zaniosę do tego durnego serwisu jutro niech to robią jak chcą. Może czas dokształcić się jak wygląda ten cały łańcuch kompatybilności ze sobą zespołów, bo albo ja jestem tak mało inteligentny albo to jest tak złożone. Mam 800 zł na to wszystko, chcę zmienić opony, korbę, łańcuch, kasetę tył. Rower jaki mam to ten, wysyłam zdjęcia, jakby ktoś mógł wysłać koszyk z tego centrum rowerowego z gotowymi czterema częściami to będę wdzięczny, bo ja nie jestem w stanie na ten moment tego pojąć, przepraszam za Wasz zmarnowany czas, chociaż może nie zmarnowany bo się jako baran czegoś nauczę. 

I NA SAM KONIEC TYLKO DODAM, ŻE PAKUJĄC TE 800ZŁ W TEN ROWEREK CHCIAŁBYM TROSZKĘ LEPSZY SPRZĘT NIŻ TEN FABRYCZNY JEŚLI SIĘ W OGÓLE DA.. Dziękuję.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Edytowane przez insaix3
Chciałem coś dopisać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Za łatwo rezygnujesz.

Zobacz, każda część np. kaseta może mieć kilka wersji stopniowania 11-28, 11-32 czy 11-34 itd. Ty potrzebujesz 11-32 lub 11-34 bo z tymi kompatybilna będzie twoja tylna przerzutka.

CR nie ma obecnie w ofercie odpowiedniej dla Ciebie korby i kasety.

Podobna sytuacja ma miejsce z korba. Przerzutka obsługuje stopniowanie 40/30/22 i takiej też korby należy szukać, chyba że bierzesz pod uwagę zmianę przerzutki bo z obecną inne stopniowanie korby może nie współpracować.

Łańcuch i opony masz wybrane dobre. Niestety z uwagi na braki magazynowe nie wszystko wszędzie można dostać i często trzeba szukać i zamawiać w kilku sklepach.

Wrzuć na luz i szperaj po sieci. Wrzuć na forum swoje znaleziska a my potwierdzimy czy jest ok.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...