Skocz do zawartości

[Tubeless] Taśma DT nie trzyma, jaka inna?


Nial

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem. Jaka jest najlepsza taśma do tubeless? Jako że nigdy się nie zawiodłem na produktach DT Swiss, do nowych kół DT dałem wentyle DT i taśmę DT. Wszystko trzyma pięknie, sprawdzałem pod wodą, oprócz... chyba taśmy, bo pod wodą widzę jak mi się bąbelki i... mleko wydostaje przez nyple 😃 😃 😃 Taśma na pewno założona prawidłowo i baaardzo dokładnie, ale od początku mi się nie podobała. Niby łatwo ją założyć, ale jak sobie poleżała 2 dni na kole to tak jakby miejscami sama zaczęła odchodzić. Przed zalaniem mlekiem, włożyłem oponę z dętką i sobie poleżało kilka godzin żeby dętka docisnęła taśmę wszędzie jeszcze mocniej - na nic to. Pytałem w dobrym serwisie, usłyszałem że nie polecają taśmy DT bo problemy z nią mieli, za to do różnego mleka i kół zawsze stosują taśmy Stans'a. A więc moi drodzy, jaka taśma? Szerokość wewnętrzna obręczy 25mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kółka mają 20kkm, taśma DT, zero problemów. Jak mi raz przy którymśtam uszczelnianiu waliło mleko przez nyple, to się okazało, że ja jestem gapcio i za słabo wentyl dokręciłem. Jeśli taśma jest przyklejona ok i wypełnia cały rowek, to przecież opona dociska taśmę i nie ma mowy, żeby tamtędy zwiewało powietrze. Sprawdź to, zanim wydasz siano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiona :) Tylko tak się nazstanawiam, na jaką szerokość wewn obręczy dawałeś szerokość taśmy 25 mm? W sensie, czy 25 mm nie będzie za wąska na 255m, bez zapasu. A może oklejałes tak żeby nie przylegała na środku?   

Edytowane przez Nial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma nie wchodzić. Ale powinna być na tyle szeroka, żeby stopka/rant opony dociskała ją do płaskiej, wewnętrznej części obręczy. Generalnie najlepiej jest, jeśli taśma wypełnia całą przestrzeń między ściankami obręczy i idealnie do niej przylega. Wtedy masz pewność, że nie będzie się odklejać, podwijać i co za tym idzie - nie podcieknie mleko. Dlatego zazwyczaj bierze się taśmę o ok. 2mm szerszą niż obręcz wewnątrz.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, po rozebraniu wiem którędy wali mleko. Przez otwór wentyla. Widzę w necie po filmikach, że są dwa rodzaje tasmy DT. Jedna jest taka sztywna i to jest zwykły kapton, druga jest elastyczna. Ta sztywna, jakbym jej nie dziurawił - szpikulcem, rozgrzanym szpikulcem, lutownicą - zostawia takie strzępy, łamie się.

Po oberzeniu filmiku jutubera Unbroken Reed, kupiłem taśmę Trezado. I znowu, na jego filmiku wydaje mi się elastyczna, a to co przyszło jest takie sztywne. Ki czort :) Ja serio nie wiem jak wykonać prawidłowo szczelny otwór w takiej sztywnej taśmie, nawet na gorąco robią się strzępy albo się łamie naokoło. Co więcej, obręcze DT XR391, mają niezbyt dobrze wyszlifowane otwory na nyple, a w zasadzie wcale - są ostre krawędzie. I w jednym miejscu mi te ostre krawędzie przecięły nowo założoną taśmę Trezado...

A co do tej sztywnej taśmy DT - kaptonu - okazało się że mleko pod nią podchodzi, w miejscach zakończeń... A przylegała dobrze zaraz po przyklejeniu.

Mam jeszcze taśmę Scapa polecaną tu przez @KSikorski , ale do mojej obręczy 25 mm, szerokość 25 mm wydaje mi się za wąska. Zostaje z 1mm albo i więcej od pionowego rantu 😕

Kurde, ludzie, to nie może być takie skomplikowane :D

 

 

Edytowane przez Nial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...