Skocz do zawartości

[Rower] Przeróbka/upgrade starego crossa na miejski pomykacz


Czeczen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Na wstępie chciałbym powiedzieć, że do roweru mam sentyment i chciałbym, żeby ze mną został na dłużej. Jest to Author Horizon, rocznik okolice 2000r. Rama Cr-Mo na kołach 28. Ze względu na mały wypadek (wymuszonko - przy robotach drogowych uciekłem z asfaltu na świeżo wysypaną powierzchnię) tylne koło zamieniło się w zygzak a widelec wygiął się do przodu na wysokości hamulca. Raczej widać to na zdjęciu. Trochę go odgiąłem żeby jakoś wrócić do domu..

DSC_0460.thumb.JPG.90b87535b483d21a49673a8fe31ae7f6.JPG

Rower wisiał na ścianie od roku i czekał aż nabierze mocy urzędowej. Chciałbym zmienić widelec, mostek na jakiś z mniejszym kątem, wywalić rogi. Zmienić kółka na jakieś inne no i tutaj pierwszy problem. Jest wolnobieg. A kaseta na 7 rzędów to raczej niespotykana. Jak to sensownie obejść? Pierwszej zębatki nie używałem i tak, mógłbym używać 2-8 tylko czy manetka ogarnie. Druga sprawa cantilevery. O dziwo hamowały bardzo dobrze i spokojnie bym je zostawił. Ogólnie osprzęt chodzi bardzo dobrze, rower nie ma dużego przebiegu. Przyjemnie mi się na nim jeździło. Fajna, smukła rama i 12kg wagi. Oponki oryginalnie były coś koło 700x35c, zmieniłem na 28c i elegancko. Rower ma być tylko i wyłącznie na asfalt, ewentualnie jakaś ubita ścieżka. Proszę o jakiś głos rozsądku, ewentualnie co by było warto zrobić :)

Edytowane przez Czeczen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...