Skocz do zawartości

[Kask] problem z potem pod kaskiem


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jeżdżę na rowerze w celu zbicia wagi, staram się jeździć intensywnie w związku z czym obwicie się pocę. Po przejechaniu około 10km zbiera mi się tyle potu pod kaskiem, że zaczyna mi skapywać na twarz i co gorsza na okulary, co jest uciążliwe, bo muszę się co jakiś czas zatrzymać, osuszyć kask ręcznikiem, wyczyścić okulary i taki proces może się powtórzyć kilka razy w ciągu jednej jazdy. W związku z tym mam pytanie, czy polecacie jakieś konkretne opaski/bandany które dobrze absorbują pot? Ważne też żeby były w miare cienkie, ponieważ mam w domu takie standardowe opaski które noszą np. tenisiści, ale są za grube żeby trzymać je pod kaskiem. 

Edytowane przez Grzegorzx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi właśnie głównie chodzi o to, żebym ten moment jak najbardziej w czasie odwlókł. Jestem w stanie zaakceptować suszenie jakiejś wkładki pod kaskiem raz na jazdę zamiast 3-4 razy :D Obczaję te czapeczki pod kask, dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem jeżdżę w czapce do biegania Nike - cieniutka, z szybko schnącego materiału, z długim daszkiem. Bez problemu wchodzi pod kask. Od czapki typowo rowerowej lepsza przez dłuższy daszek (większy cień na twarzy - chroni nie tylko przed słońcem jako światłem, ale też jako ochrona przed opaleniem) oraz...

Cytat

Wszystko co założysz na głowę przesiąknie, po prostu odwleczesz moment kiedy będzie ciekło

... akurat ta czapeczka Nike'a (Dry-Fit coś tam) ma tak ten daszek wykonany, że pot z głowy spływa w specjalny kanalik, w którym pot ma czas odparować. I to działa, nic nie kapie nawet podczas biegania latem.

pozdrowienia-z-rowerowej-karyntii-karynt

 

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzegorzx napisał:

Jeżdżę na rowerze w celu zbicia wagi

A swoją drogą, bieganie jest w tym znacznie efektywniejsze :), pod warunkiem spędzenia w ten sposób minimum półtorej godziny na spokojnym, spacerowym tempie.

Szy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szy napisał:

... akurat ta czapeczka Nike'a (Dry-Fit coś tam) ma tak ten daszek wykonany, że pot z głowy spływa w specjalny kanalik, w którym pot ma czas odparować. I to działa, nic nie kapie nawet podczas biegania latem.

Jak masz opuszczony daszek jadąc na jakimś wycieczkowcu to może i tak działa

Co innego jak bez czapki trzeba głowę zadzierać😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szy napisał:

A swoją drogą, bieganie jest w tym znacznie efektywniejsze :), pod warunkiem spędzenia w ten sposób minimum półtorej godziny na spokojnym, spacerowym tempie.

Szy.

Lubię rower, nie lubię biegać, więc wybieram aktywność która sprawia mi przyjemność :) Przy czym nie jeżdżę jakimś ślimaczym tempem, tylko staram się jeździć tak, żeby się mocno zajechać i czuć jak mi się palą nogi i patrząc na wyniki na wadze robi to swoją robotę. 

 

@Mandoleran 

Jeżdżę raczej dość szybko, a przynajmniej szybciej niż każdy rowerzysta którego mijam na swojej drodze :D ale i tak od zawszę miałem problem z nadmierną potliwością, więc sama wentylacja w kasku nie jest wystarczającym czynnikiem który mógłby to zahamować. 

 

A co do tematu, dzisiaj jeździłem w tej czapce dry-fit i raczej spełniła swoje zadanie, jakieś pojedyncze kropelki się pojawiły w okolicach skroni, ale najważniejsze, że nic mi nie kapało ciurkiem na okulary. Jedyny problem to że długi daszek w czapce trochę mi ogranicza widoczność na drodze. Będę się musiał do tego przyzwyczaić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorzx

Są na rynku kaski które wentylują bardziej i wentylują mniej, ale kask z dobrą wentylacją to podstawa w upalne dni, w szczególności dla kogoś kto ma problem z potliwością. 

A co do czapeczki, to lepsza będzie taka typowo rowerowa, choćby właśnie z powodu daszka. Mam jakiś podstawowy model VR z decathlonu, kosztowało to tyle co nic ( niecałe 40 zł ) i spełnia swoją swoją rolę. Nie wiem z jakiego plastiku jest zrobiona, ale zbiera pot, szybko schnie i łatwo się ją czyści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mandoleran

Na kaskach się nie znam, więc w sumie nie wiem czy mój jest odpowiednio wentylowany. Kupując go bardziej skupiałem się na jego właściwościach podczas ewentualnej kolizji niż na przewiewności. Jeżeli masz na ten temat większą wiedzę to możesz się wypowiedzieć - mam kask Lazer tonic MIPS, taki jak na zdjęciu

image.png.3b51e9930d0cb9d60bbb54b83486c110.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na lato i dużą ilość potu mam taką czapkę z Deca:
https://www.decathlon.pl/p/czapka-pod-kask-rowerowy-van-rysel-500-oddychajaca/_/R-p-12137?mc=8300693&c=Biały

Tego na zdjęciach aż tak nie widać, ale ona jest zbudowana z takiego samego materiału jak podkoszulki potówki i przez to pot szybciej z niej odparowuje i lepiej się na całej powierzchni rozkłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2022 o 18:42, Grzegorzx napisał:

zaczyna mi skapywać na twarz i co gorsza na okulary, co jest uciążliwe

Identyczny problem rozwiązałem opaską  Craft Cool Mesh Superlight pod kask,  polecam podobną koncepcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...