Skocz do zawartości

[3000 + 1500zł] Dwa rowery crossowe, czy to możliwe?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć szukam dwóch rowerów dla siebie i żony. Raczej na niewymagające weekendowe przejażdżki (ja może trochę więcej w tygodniu by podbudować kondycję)

Dla siebie szukam czegoś większego i bardziej wytrzymałego (193cm 110kg) powiedzmy z budżetem 3000zł.

Dla żony (170cm) czegoś co pozwoli raz w tygodniu przyjemnie pojeździć, tutaj budżet 1200-1500zł ponieważ żona sama nie chce by więcej wydawać na sprzęt,  a sama nie wie ile pojeździ.

Dystanse maksymalnie 30-40km jednorazowo, prawdopodobnie to będzie też tygodniowe maksimum. Trasy lesiste/szuter/żwir w około 50%, pozostałe 50% to typowo miasto/ścieżki rowerowe.

Zastanawiałem się nad rowerami z unibike dla siebie, wybór jednak jest dosyć duży i nie wiem na co powinienem tutaj patrzeć, mój ostatni rower to ten jeszcze z komunii.. Ewnetualnie taki wpadł mi jeszcze Merida M-Bike CRS 15-D

Dla żony nie mam pojęcia, pewnie evado 1.0 już nie dostanę w takim budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów o crossach do 3 tyś było na forum ostatnio dużo .  Poczytaj  ale i tak najważniejsze co możesz zobaczyć i dotknąć w sklepie stacjonarnym . Chyba każdy rower w tym budżecie będzie miał napęd 3x8 czyli na kasecie , amor Suntour i jakieś hydrauliczne tarczówki . Ta Merida o której wspomniałeś ma raczej słabe hamulce i zupełnie niestandardowy łańcuch . Tzn nie wiadomo ile wytrzyma . To nie dramat bo każdy prędzej czy później trzeba wymienić . Ten prawdopodobnie prędzej . Między rowerami za 2,3 tyś , a tymi za 3 może być już spora różnica więc lepiej droższy . Unibike jest jak najbardziej dobrą opcją bo przy twojej wadze będziesz na granicy dopuszczalnej wagi innych marek . Uni ma dopuszczalne obciążenie 140 kg ( rower + jeździec + bagaż ) , Trek 136 , a Marin nie podaje ale to ( ponoć ) mocne rowery .

Co do roweru dla żony , jeśli waży do 70 kg i będzie używać roweru rekreacyjnie to od biedy możesz kupić coś z napędem na wolnobiegu . Choć zawsze lepiej szukać napędu na kasecie , ew nawet jeśli na wolnobiegu to z szybkozamykaczem QR .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Unibike crossfire gts, sporo mozesz poczytac na forum o tym modelu. Ja mam 190/90 i kupilem na ramie 23. Mega wygodny, dobre hamulce, przerzutki 2x9, w sumie wszystko czego potrzeba do rekreacyjnej jazdy. Tylko teraz budzet troche ponad 3tys, ale warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...