Skocz do zawartości

[komputerek] Garmin Edge 830, Wahoo Elemnt Bolt v2 czy Wahoo Elemnt Roam


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Który z tych komputerków polecacie, używacie i dlaczego Garmin jest lepszy od Wahoo i odwrotnie? Przesiadka z Gramin Edge 520 ze względu na "okrojoną" możliwość nawigowania, poza tym mi pasuje ten licznik i wcale bym go nie zmieniał ale jednak za bardzo irytuje szukanie drogi na telefonie co kawałek. Skłaniam się ku 830, bo jeżdżę obecnie zarówno na szosie jak i na mtb,a podobno 830 dobrze się spisuje poza szosą, jednak kusi też szczególnie Bolt v2 ze względu na to, że jest to jednak nowszy model w porównaniu z pozostałymi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście preferuję liczniki bez dotyku, zatem rozważałbym garmina edge 530 w porównaniu do wahoo bolt v2 i wahoo roam.

Dlaczego bez dotyku ? Zimą rękawiczki, latem palec spocony, uwalony błotem, jesienią ekran mokry od mrzawki... użyteczne okno pogodowe dla dotyku to dla mnie tylko wiosna.

Przeglądanie map i planowanie tras odbywa się u mnie tak czy siak na telefonie. Komputerek ma zapewnić bieżący podgląd trasy i prowadzenie po niej.

Wybrałem Edge 530, bo za nieco ponad 100zł (używany) można kupić zegarek garmin swim do treningów pływackich, który używa tej samej aplikacji co edge (garmin connect).

Zegarek współpracujący z aplikacją wahoo (rival) zaczyna się od 1100zł (używany).

Zegarek do pływania chciałem mieć na jednej aplikacji z licznikiem, nie znoszę mieć dużej liczby aplikacji na telefonie.

Moim zdaniem wybór wahoo / garmin to kwestia wyboru ekosystemu i planów rozbudowy o kolejne akcesoria. Same liczniki mają różne wady i zalety, ale żaden nie ma zdecydowanej przewagi jako całokształt.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem że wybierałbym między edge 530 i bolt v2 / roam - jako że te liczniki nie mają dotyku. Odrzucam edge 830, edge 1030, karoo, rox 12 i tym podobne.

Cytat

Na Bolt v2 można obyć się bez telefonu

W edge też można obyć się bez telefonu, ale siedząc w schronisku i planując trasę 50km w trzech wariantach wolę jednak robić to na telefonie z szybkim procesorem 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Piszę tu bo nie chcę zakładać nowego tematu: 

 

Od półtora tygodnia jestem posiadaczem Garmin 830 i zauważyłem coś bardzo dziwnego. Posiadam również Garmina 520 ale do rzeczy... gdy włączam 520 nawet po dwóch dniach procent baterii się nie zmienia a w 830 spada tak o dwa/trzy procenty! dodam, że 830 wyłączam nie "usypiam" 

signal-2022-05-29-155112_001.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...