Skocz do zawartości

[6000] rower szosowy


Rekomendowane odpowiedzi

No to ciężki temat. Przy takiej wadze potrzebujesz tarczowych hamulców żeby ci się szersza opona zmieściła. Sztywne osie też się przydadzą żebyś osi w tylnym kole nie wyginał. Jak tarcze to trzeba szukać hydrauliki 

W sumie na rynku jest jeden model, który się imo w miarę "nadaje" i jest to gravel - romet aspre 2, pewnie jeszcze gdzieś znajdziesz dostępny. Jedynym minusem może być trochę agresywna geometria, możesz mieć problem z dostosowaniem pozycji z uwagi na brzuch (bo mając tyle samo wzrostu co ty potrafię sobie wyobrazić mniej więcej jak to wygląda przy tej masie) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest rower fitness a nie "szosowy".

Jeśli prosta kierownica wchodzi w grę to bez problemu się wyrobisz w tych 6k.

Co do treka - moim zdaniem - płacisz za karbonową ramę, która jest ci niepotrzebna (i w ogóle jest przerostem formy nad treścią w rowerze tego typu) a nie masz sztywnych osi, które by ci się przydały. A jeśli tak "przekraczasz budżet" to bierz pod uwagę, że fabryczne koła są najsłabszym punktem prawie każdego roweru i jeśli nie zejdziesz z wagi to miej z tyłu głowy, że wydatek na nowe, składane koła ~1500 plnów jest raczej nieunikniony.

IMO  o wiele korzystniej wyjdzie np. taki spec (sugerując się wyłącznie tym co jest na stronie sprinta), masz ten sam napęd ale na alu ramie i sztywnych osiach. No i future shock w widelcu

https://sprint-rowery.pl/rower-fitness-specialized-sirrus-x-4-0-2021

Wiadomo, zostaje też kwestia dostępności

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć .  ostatnia prośba do ciebie  ( niestety rometu który poleciłeś nie mogę nigdzie kupić) - alternatywą jest https://sprint-rowery.pl/rower-gravel-marin-headlands-1-2021   drogi ale czy uważasz że nadaję się dla mnie  ( waga 125kg + wzrost 187cm)  i że będzie mi służył dłużej.

P.S

co do pozycji to pomimo mojego brzucha czuje sie całkim komfortowo.

 

 

tutja poprawny link

https://sprint-rowery.pl/rower-gravel-marin-headlands-1-2021

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 196cm i 120kg+- l. Kupiłem sobie Krossa Vento 5.0 2021. Osprzęt Shimano 105 Koła Vision, sztywne ośki i hydrauliczne tarcze. Przejechałem kilkaset km, czasami jak to na polskich drogach udało się wjechać w dziurę i koła przy pierwszym  przeglądzie gwarancyjnym były proste. Więc daje radę z moją wagą. Geometria jest komfortowa i można znaleźć/ ugrać ten rower w cenie około 6500zł. 

Edytowane przez Pawelekgit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...