Skocz do zawartości

[Opony Gravel] Szosa Trek Domane 2 jaka max szerokość opony?


pio92kem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jaka max szerokość opony można założyć do szosy Trek Domane 2? Wydaje mi się że powinna się zmiescic 32 w widelec ale czy nie będę musiał wymianiac obręczy? Obręcz teraz jest Bontrager TLR A obecne opony 700x25 c. 

Ogólnie chodzi mi o to żeby zmienić opony na szersze terenowe żeby nieraz zjechać nim w szutr, taki gravel żeby był. 

 

Jakieś porady, ktoś próbował? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy masz rower na hamulcach tarczowych czy szczękowych. Ja do Treka Domane AL3 (ta sama rama) na szczękowych przy oryginalnych hamulcach wciskałem opony 32c bez bieżnika albo 30c z bieżnikiem i było jeszcze miejsce na ewentualne błoto ale musisz pamiętać, że taka opona 32c nie daje żadnego komfortu na szutrze a raczej po prostu umożliwia przejechanie go bez jakiś większych problemów. Co do obręczy to na spokojnie na te fabryczne wsadzisz takie opony. Jeżeli masz wersje na tarczach tam 35c wchodzą bez problemu i właśnie od 35c przy tubelessie wg mnie zaczyna się przyjemna jazda na szutrach ale wiadomo, że nigdy na takim road+ nie będzie tak wygodnie jak na prawdziwym gravelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam na hamulcach szczekowych (v-brake), bardziej chodzi mi o opone z bierznikiem, ale pewnie na bierzniku bedzie juz jakis wiekszy opór niż bez bierznika ?

chodzi mi o to ze jak wypanie mi zjechac z asfaltu na żwirówke to zebym bezproblemowo ja przejechał (kilka km zwirówka) ido momentu jak znowu wjade na asfalt

tylko to, nie zamierzam jezdzić po lasach czy innych zakamarkach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że im wyższe klocki tym większe straty w prędkości a opony pokroju Schwalbe CX PRO na których chwile jeździłem to już były bardzo głośne i prędkość spadła o ok. 3km/h, na zwykłą żwirówkę bym polecał Continentala Contact Speed w wersji 32c, w zupełności wystarczający na szutry a przy tym na szosie nie ma jakiś gigantycznych oporów w porównaniu do opon CX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek wsadzał do tych modeli swoje hamulce long reach mieszczące z tego co kojarzę 35c ale ograniczeniem było miejsce w dolnych rurkach tylnego trójkąta i widelec, poza tym od shimano też masz hamulce pokroju BR 451 mieszczące 32c na przykład :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...