Skocz do zawartości

[2500-3500] 80% miasto 20% szosa+las


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam roweru do regularnego jeżdżenia po mieście i okazyjnego wypad za miasto na 20-30 km (po szosie, utwardzonym piasku i lesie bez większych górek).

Nie jestem pewien jakiego typu rower będzie dla mnie najlepszy. Mało jeździłem w ostatnich latach więc chciałbym coś w miarę uniwersalnego by wrócić do regularnej jazdy. Nie mam specjalnych preferencji co do pozycji kręgosłupa. Nie potrzebuję koszyka ani dodatków. Jak już jeżdżę to lubię depnąć więc myślałem o czymś lekkim, ale też w mieście często nie ma do tego miejsca.

Przejrzałem podobne wątki na forum i przewijały się rowery:

Marin Muirwoods

Marin KENTFIELD 2

Riverside 920

Giant Roam Disc 2

Który z nich jest najlepszy pod moje kryteria? Czy ewentualnie polecicie coś innego?

Wzrost 175 waga 79, sylwetka zbita.

 

Z innej beczki, po przejrzeniu kilkudziesięciu wątków, jestem pod wrażeniem jak świetnie funkcjonuje to forum. Dużo wartościowych porad i pomocy, złośliwości. Niespotykana rzecz w internecie w dzisiejszych czasach :)

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich zastosowań amortyzator jest zbędny, jednak rowery crossowe w niego wyposażone są łatwiej dostępne i jest ich większy wybór.

Ja jestem fanem sztywnych widelców i jednorzędowych napędów. Takie połączenie daje prosty, niezawodne, tani w eksploatacji i uniwersalny rower, który preferowanej przez Ciebie jeździe sprawdzi się w każdych warunkach. Takie są oba wskazane przez Ciebie Mariny, niestety chyba aktualnie niedostępne. Sam zresztą kupiłem Muirwoodsa w tym roku i gorąco polecam (choć nie jest najlżejszy, ok 13kg). Kentfield z racji aluminiowej ramy na wadze pokaże trochę mniej, napęd mają taki sam, innej marki są hamulce i Kentfield ma bardziej "gravelowy" brzeżnik, opony w Muirwoodsie są raczej "miejskie".

Aktualnie (3199zł) jeżeli chodzi o tabelki i stosunek cena\wyposażenie nie do pobicia jest Riverside 920, rozmiar M będzie dla Ciebie idealny (jestem Twojego wzrostu i miałem niższy model Rverside'a) . Można się przyczepić do linek na wierzchu czy wyglądu (ale to sprawa względna), jednak w tej cenie nic z powietrznym amorkiem nie znajdziesz (a jeżeli chcesz amortyzację to tylko powietrzna).

https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-920/_/R-p-300795

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur85dzięki wielkie. Widzę, że na stronie Decathlona jest on w sekcji 'rowery damskie' - czym w tej sytuacji się różni damka od męskiego? 

 

EDIT: Widzę, że Marin jest dostępny tu https://bikerstudio.com.pl/pl/p/MARIN-Muirwoods-RC-2021/5349

Czy to lepszy sprzęt od Riverside?

Edytowane przez Bugsymus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur85ok dzięki za sprecyzowanie.

A jeszcze wpadł mi w oko(nieco droższy) merida crossway 300. https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/3053/crossway-300

Jest warty dopłacenia tych paru stówek?

Wizualnie(choć to nie jest kluczowe kryterium) podoba mi się bardziej niż riverside 

Edytowane przez Bugsymus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ceną to go trochę poniosło, rocznik 2021 kosztował w granicach 2700 zł.. nowy i nie widzę żeby cokolwiek w niego doinwestował.

Chociaż z drugiej strony rocznik 2021 będzie coraz trudniej dostać a to może być jedna z ostatnich okazji bo od 2022r. ten model zupełnie się zmienił (geometria/napęd)

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróżenie z fusów, najlepiej to podzwonić po sklepach i będziesz miał info z pierwszej ręki. Skontaktowałbym się w pierwszej kolejności z Motor-Landem bo to jest wyłączny importer Marina, z tego co rozumiem to do nich pierwsze trafiają wszystkie rowery a później są rozsyłane do dealerów w całej polsce.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...