Skocz do zawartości

[amortyzator] Fox 32 Rhythm dziwny dźwięk


hawkeye

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Zakupiłem nowego Foxa 32 Rhythm. Zaskoczyl mnie dźwięk, który wydaje amortyzator. W trakcie jazdy tego nie słychać, ponieważ dźwięk jest słyszalny tylko w początkowym skoku. 

https://drive.google.com/file/d/1pu2kuJ8VfcKs7nf5K99m_reKv3XG8W7s/view?usp=drivesdk

Na filmie dźwięk jest trochę zniekształcony, ale to brzmi jak syk powietrza ew. olej pod ciśnieniem. W pracy widelca nie zauważyłem nieprawidłowości. 

Przy okazji drugie pytanie. Amortyzator ma manetkę blokady, której chciałbym się pozbyć. Wymiana na pokrętło manualne okazała się droga (niecale 400 zł). No ale skoro to Push to lock to wystarczy odkręcić linkę i będzie śmigać czy coś pomijam w mojej logice ?

PS. W nawiązaniu do mojego tematu o wyborze amortyzatora chciałem wszystkim podziękować za rady. Wiele przemawiało za Reba ale przyznam że wybór po prostu był emocjonalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że odkręcenie linki nie będzie rozwiązaniem. Gdy go blokujesz, manetka utrzymuje linkę a zarazem blokadę. Gdy odkręcisz linkę i przekręcisz blokadę sprężyna automatycznie wróci do odblokowanego. Nawet w pozycji odblokowanej sprężyna ma napięcie, żeby odbić jeszcze bardziej. Może ewentualnie bez sprężyny, ale zakres ruchu tej górnej nakrętki będzie dużo większy niż jest na manetce, można ją obrócić dużo dalej w odblokowane, pytanie czy nie będziesz przekręcać. Pytanie też czy bez linki ciągnącej w jedną stronę i sprężyny w drugą będzie dobrze się trzymać w miejscu. Także, albo zostaniesz z manetką albo inwestycja. Pokrętło na widelcu na pewno ma jakiś system klików, który zapewni dobre działanie.

Edytowane przez Karolx97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...