Skocz do zawartości
  • 0

System bezdętkowy


Gość Karmazynowy jeleń

Pytanie

Gość Karmazynowy jeleń

Za długo nie nacieszyłem się w tym sezonie systemem tubeless, bo kilka dni temu patrzę a tu flak. Tylko ~1,5k km przejechanych. Napompowałem, ze dwa dni OK i znowu flak. Zrzuciłem oponę a na taśmie (DT SWISS) w miejscu otworu na mocowanie nypla dziura. Dziura idealnie wykrojona jak otwór. W pozostałych miejscach widać, że już zaczynają się wgniecenia/przecienienia, którym jeszcze mleko daje radę. Taśma była nawinięta jednokrotnie z zakładką przed i za zaworem. Kupiłem teraz 2 sztuki: https://allegro.pl/oferta/schwalbe-tubeless-rim-tape-23mm-tasma-do-obreczy-10703988330  i nawinąłem podwójnie z zakładką. Pytanie: Czy z zasady powinno się tę taśmę nawijać podwójnie?

Jak miałem tego flaka to podjechałem do Atolbike w Puławach i polecili mi coś takiego z Bontragera: https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/części-rowerowe/komponenty-rowerowe/dętki-rowerowe-i-akcesoria-do-bezdętkowych-opon-rowerowych/akcesoria-bezdętkowe/taśma-na-obręcz-bontrager-tlr/p/31426/  Nie kupiłem, bo oczywiście od ręki nie mieli 19mm

Pytanie: Co lepsze na przyszłość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

DT SWISS też przerabiałem z braku MAVICa, ale mam obręcze MAVIC a rowek rowkowi nierówny (nie tylko w rzeczach martwych) Też średnica otworu inna w DT SWISS i MAVIC

Ale generalna zgoda kolego, która się się sprawdza jak świat światem, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

@JackFrost, jeszcze warto dodać dla zbieraczy informacji i doświadczeń, bo kiedyś pewnie kupię se karbonowe kółka i tak przeglądałem oferty, gdzie mamy pierwszy wybór pomiędzy systemowymi i składanymi. Wiadomo, to jak PO i PiS pół Polski kupi systemowe, drugie pół składane. Mnie natomiast kolejna rzecz po obręczach odrzuca od znanych, rodzimych firm, które składają koła. To właśnie te uniwersalne, okrągłe wentyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Dzięki, to trochę tak bardzo ogólnikowo napisałeś, firmę znam, ale z motoryzacji. Inżynier raczej doceni rozwiązanie, że wentyl jest dedykowany do obręczy. Tworzą wspólnie zgraną parę. Politolog (tyż piknie) kupi uniwersalny, będzie on pewnie po jakimś czasie problemowy, ale swoje też przejeździ. Wszystko zależy czy doceniasz profesjonalne, mocno niezawodne rozwiązania czy wystarczy "wszystko jedno".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem co napisał. Mam akurat koła od DT Swiss i wentyle póki co przypasowały te od które zalinkowałem. Oczywiście jak zajdzie potrzeba to kupi się inne. Ale o co mi lata....

Zobacz jak one są bogato wyposażone, masz wszelakie końcówki by dopasować do kształtu obręczy, masz oringi czy nawet podkładki by sobie nie porysować obręczy przy skręcaniu, który producent to zapewnia? Kumpel ostatnio kupił Stansy i w mojej ocenie niczym się one jakościowo nie różniły, cenowo przemilczę, a nie było tam nic prócz kapturka na wentyl ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam od chińczyka wentyli nakupowanych na 250zł, na dłuższą metę nie zdały egzaminu, mimo że bardzo ładnie wykonane. Po prostu jak dostaną mleka to już nie trzymają i przy odkręcaniu potrafią się zacząć kręcić w koło (mam głowice Lezyne do presty, która dokręca się całkiem mocno do wentyla).

Mam różne nakrętki od chińczyka z chudszymi i grubszymi oringami ale nie zdawało to na dłuższą metę egzaminu. Nie przy mojej pompce podłogowej.

 

Nie wiem jak przy Stansach, zarówno u chińczyka jak i przy DT Swiss był kluczyk nakrętka z oringiem i niczego nie brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No póki co to mi to trzyma, nie mam z niczym problemów, sam w sumie jestem tym zaskoczony. Oczywiście jak zajdzie potrzeba to kupi się coś innego, nie ma problemu u mnie by sobie sprawić nawet Milkita, bo najważniejsze by te wentyle spełniały swoją rolę.

Sam do końca nie wiedziałem jak to będzie u mnie z mlekiem bo cały czas wcześniej tylko dętki, ale w końcu nowy rower to trzeba spróbować czegoś nowego. Dlatego nie chciałem na początku za bardzo szaleć z czymś takim błahym jak wentyle do roweru i właśnie zamówiłem u majfrendów. A do tubeless podchodziłem na golasa nie mając nawet kompresora, a nawet porządnej pompki podłogowej. Pompką jaką się udało nabić to jakaś podłogówka z plastikowym tłokiem z decathlona za 40 zyla  😂. Obręcze typu hookless podobno właśnie tak mają, że są wręcz stworzone pod mleko, u mnie nawet bez mleka przez dobę nie uciekło nic. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

Jak już szlifujemy taki temat jak wentyle tzn. że z całą resztą osiągnęliśmy maksimum perfekcji i już niewiele nam do poprawy zostało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, Mandoleran napisał:

No póki co to mi to trzyma, nie mam z niczym problemów, sam w sumie jestem tym zaskoczony. Oczywiście jak zajdzie potrzeba to kupi się coś innego, nie ma problemu u mnie by sobie sprawić nawet Milkita, bo najważniejsze by te wentyle spełniały swoją rolę.

Sam do końca nie wiedziałem jak to będzie u mnie z mlekiem bo cały czas wcześniej tylko dętki, ale w końcu nowy rower to trzeba spróbować czegoś nowego. Dlatego nie chciałem na początku za bardzo szaleć z czymś takim błahym jak wentyle do roweru i właśnie zamówiłem u majfrendów. A do tubeless podchodziłem na golasa nie mając nawet kompresora, a nawet porządnej pompki podłogowej. Pompką jaką się udało nabić to jakaś podłogówka z plastikowym tłokiem z decathlona za 40 zyla  😂. Obręcze typu hookless podobno właśnie tak mają, że są wręcz stworzone pod mleko, u mnie nawet bez mleka przez dobę nie uciekło nic. 

 

Gdybym miał inną pompkę to pewnie nie byłoby problemu. Metalowa głowica w podłogowej Lezyne mocno się dokręca razem z uszczelnieniem i później przy odkręcaniu za każdym razem odkręca dookoła również cały wentyl i stąd ta przypadłość. Staram się w tym sezonie mocno jej nie dokręcać a wentyle DT z odpowiednim kształtem gumowej stopki zdają po prostu egzamin. Następne takie same pewnie kupie u chińczyka ale zależało mi jak najszybszym zalaniu opon na rozpoczęcie sezonu więc wziąłem DT, które były akurat dostępne i dobrze układają się w wewnętrznym rowku obręczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@JackFrost

Myślałem że podłogowa nakręcana będzie na takiej samej zasadzie co ręczna nakręcana. Tak się składa że mam ręczną Lezyne z wężykiem i nakręcam ją tylko na zaworek, więc nie ma możliwości bym wentyl odkręcał, co najwyżej mogę odkręcić, to zaworek. Nie wiem - chyba że podłogówki tego producenta maja inaczej, ale to faktycznie dość by mocno ograniczało w wyborze wentyli ;) . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Taśma DT Swiss to zwykły kapton, pomalowany farbą z ich logo która schodzi. A sama taśma pęka w miejscu mocowania wentyla, jaką techniką bym otworu nie zrobił. Można za 30 zł kupić rolkę kaptonu 3 razy dłuższa niż DT Swiss. Kupiłem w końcu taśmę Stansa, jest elegancko, a wentyle DT Swiss są super. Wszystko trzyma, nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Karmazynowy jeleń

@Neil, wentyle DT SWISS są super, jeżeli masz też obręcz DT SWISS (np. z MAVIC się nie za bardzo lubią (patrz wymiary otworu))

@JackFrost, Ja taśmie DT SWISS mówię NIE, ale przecież nie mam przekonania, że nie kupiłem jakieś podróby. Obecnie już ok 1000 km przejechałem na: https://allegro.pl/oferta/tasma-na-obrecz-schwalbe-10m-23mm-10932142998 i jest OK co prawda nawinięta podwójnie.

Ogólnie to niestety ostatnia rzecz, z którą miałem problem. Teraz wszystko mam tak perfekcyjne, że "nudzę" się tylko jazdą i znowu spoglądam na elektroniczne zestawy i nowe bryczki TREKa :)

Pożyjemy zobaczymy. W razie co wpadnę po rady pod koniec roku. Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...