Skocz do zawartości

[opony] Favorit lata 60 - Dobranie opon do starej kolarzówki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , mam problem z dobraniem opon do starej kolarzówki marki favorit (model nieznany). Na felgach założone (przez 60 lat) były opony 27 1 1/4 cala 32-630mm. Dziś staram się je wymienić na nowe, kupiłem już 3 komplety opon i żaden nie pasuje (kenda, awina i continental) , każda opona dużo za duża,  przy nabijaniu powietrzem opona schodzi z felgi która nie ma rantu na drutowanie. Więc raczej żaden inny komplet 32-630 27 calówek nie będzie pasował...

Czy da radę założyć na tą felgę oponę 32-622 ale 28 calową ? Niby 28 cali to znaczy że opona jest większa ale wielkość montażowa 32-622 więc teoretycznie będzie się trzymać?

Miał ktoś kiedyś ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tam obręcze pod opony o średnicy osadzenia wg. ETRTO 630 mm (a 27 x 1 1/4 to właśnie ten rozmiar), to takie powinny pasować.

Może popełniasz jakiś błąd podczas montażu? Stare, stalowe obręcze bez rantu wymagały nieco więcej uwagi podczas zakładania opony, bo jeśli dętka nie ułożyła się dobrze w oponie to mogła wyjść bokiem. 

Jeździłem wiele lat na stalowych obręczach i oponach 27 x 1 1/4 (Stomil). Ostatnio zakładałem też współczesne opony Kenda 700x32 na szerokie, stalowe obręcze bez rantu (stara, holenderska Gazelle) i też żadnego problemu nie było. Opony dobrze siadły i zniosły pompowanie do 5 atmosfer. Ułożyły się równo.

Dlatego moim zdaniem coś robisz nie tak, albo te obręcze nie są pod opony o średnicy osadzenia stopki 630 mm.

Na obręczy powinno być to gdzieś oznaczone, wygrawerowane. Sprawdź. 

 

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie to dziwi, że weszły. W końcu pomiędzy 630 a 622 jest 8 milimetrów różnicy na średnicy osadzenia opony. 

A może jednak te obręcze to nie są 630 mm? Znalazłeś jakieś oznaczenie na obręczy? 

Jak wygląda ta nowa opona na tej obręczy (jakieś zdjęcie z boku)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...