Skocz do zawartości

[Licznik] Problem z łącznością - licznik Cateye Padrone CC-PA100W


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Niedawno zakupiłem licznik z tytułu i mam pewien problem z łącznością. Czasami licznik podczas całego przejazdu działa bez zarzutu, ale czasami niestety nie. Licznik losowo w pewnym momencie przejazdu potrafi zacząć się zawieszać, tzn pokazuje np. jedną prędkość przez kilka minut, albo w ogóle nie pokazuje prędkości. Sprawdziłem, że gdy podczas takiej zawiechy zdejmę licznik z uchwytu i przybliżę go do czujnika na widelcu - działa poprawnie. Licznik jest zainstalowany zgodnie z wytycznymi z instrukcji, tzn. odległość licznika od czujnika max 70cm - u mnie jest 50. Czy ktoś z was miał być może podobny problem? W załącznikach dodaje zdjęcia obrazujące jak licznik jest zainstalowany na rowerze, może coś jednak źle zainstalowałem? Z góry dziękuję za pomoc. Dodatkowo tak na "chłopski rozum" zastanawia mnie czy jakieś problemy z łącznością mogą wynikać np. z używania przeze mnie słuchawek bezprzewodowych? 

279930446_537767191198254_3532160787331774713_n.jpg

280524177_1621294814892729_480826747670556246_n.jpg

Edytowane przez Grzegorzx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzegorzx Miałem bardzo podobny problem z licznikiem bezprzewodowym od sigmy, po kilku dniach doszłem do wniosku że zamocowana obok lampa rowerowa zakłócała sygnał, przesunąłem ją kilka cm dalej i problem ustał.

Ja bym Ci radził sprawdzić z tymi słuchawkami, przejechać jedną trasę bez nich a drugą z. Tak samo zwróć uwagę na otoczenie może gdzieś są jakieś pola elektro-magnetyczne, jakieś urządzenia co działają 24/7, to też może mieć wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawe spostrzeżenie odnośnie lampki rowerowej, bo jak tak sobie przypomnę, to w dzień, kiedy nie mam zainstalowanej lampki problem nie występował. Za to wieczorami właśnie zrywało sygnał. Potestuję. Co do pól elektromagnetycznych no to jeżdżę po Warszawie, więc podejrzewam że chociażby linie trakcyjne dla tramwajów mogą takowe zakłócenia powodować. Dzięki za pomoc, sprawdzę tipa z lampką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...