Skocz do zawartości

[wymiana/odchudzenie] Korba z 1 Tarczą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam aluminiową korbę shimano fc-ty301 z 3 tarczami 48/38/28 zębów, gdzie wykorzystuję tylko 2 pierwsze (1-2). Kaseta 8 rzędowa shimano acera cs-hg31, do tego łańcuch kmc 8.99 i przerzutka tylna shimano altus rd-m310.

Pytanie zasadnicze, czy wymiana jednej cześci (na korbę aluminiową z 1 tarczą 36 zębów od chińczyka) będzie się wiązać z niekompatybilnością pozostałych komponentów napędu?

Czy będzie jednak konieczna wymiana całego napędu?

Dodam jeszcze że w tylnej kasecie wykorzystuję jedynie 6 tarcz 1-6 na 2 tarczach z przodu.

będę wdzięczny za jakieś sugestie, zastanawiałem się czy nie zrobić konwersji na e-bike, ale wolę pójść w drugą stronę i stopniowo odchudzać rower.

Bym zapomniał, mocowanie korby na kwadrat.

Edytowane przez pablo945
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innych TY301 niż na kwadrat nie ma :P 

A korba z Ali spokojnie zadziała z resztą, kwestia dobrania właściwej zębatki, bo 36 to już blisko środkowej którą miałeś. 

Jedna uwaga - jak to rower z najtańszą korbą Shimano, to pewnie jest to jakiś niższy model, a tam pozbywanie się przedniej przerzutki w celu jego odchudzenia niewiele zmieni, a jednak ograniczy Ci zakres przełożeń. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przez chińczyka rozumiesz IXFa czy innego prowheela, to stanowczo jeszcze musisz wymienić suport. Chińczyk na kwadrat podejdzie jeżeli wymaga tej samej długości osi co ten którego już masz - więc potencjalnie też patrzysz na wymianę suportu.

Druga sprawa jest taka, że zakładanie nowych elementów do używanego napędu to może być średni pomysł ( zależnie od przebiegu napędu do tej pory )  więc pewno patrzysz na wymianę łańcucha i potencjalnie kasety.

Tak, wiem że chińskie zebatki N/W są tanie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeSkywalker @Dokumosa @uzurpator

Super dziękuję za informację, rozwiały one moje wątpliwości, jeśli chodzi o napęd to niedawno wymieniłem łańcuch był już dosyć mocno wyeksploatowany, czarę goryczy przelało pękniecie ogniwa, jeszcze wcześniej wymieniałem suport, póki co ładnie chodzi żadnych luzów i trzasków. Przerzutka tylna i kaseta 850km przebiegu razem z korbą (warunki całoroczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...