Skocz do zawartości

[Hamulce] Shimano Hydrauliczne przełożenie klamek


Matydaty

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Matydaty napisał:

No tak, dyskusja zeszła na inny tor, gdyz tylko pytałem jak przełożyć sobie linki krok po kroku i zeobic to tak jak powinno byc.

Co do tego jak jest lepiej, to chyba sprawa indywidualna. W UK masz 2 krany z jednego leci wrzątek z drugiego lodowata woda, czy tak jest lepiej, sprawa dyskusyjna. W Anglii i jeszcze paru innych krajach jezdzi sie po lewej stronie, czy tak jest lepiej? Znowu sprawa dyskusyjna mozna sie przyzwyczaić, choc tu nie ma pamięci mięśniowej.

Dlatego jeżeli ktos ma dobry toutorial to będę wdzięczny za link. Szkulem dużo i nigdzie nie znalazłem, jest jak zmienić okladziny, jest jak zamontować tarczę, ale jak przełożyć przewody nie znalazłem. Chodzi mi o sprawę techniczną, jaką śrubkę odkręcić żeby wymontować przewód z kalmki, jak później odpowietrzyć klamkę. Szukam czegoś co mmie poprowadzi krok po kroku.

Jest na tyle lepiej że obecnie przy remontach łazienek i w nowych domach krany są z mikserem,  jak w reszcie Europy. 

Jeśli potrzebujesz pomocy to odezwij się przez pw, pomogę Ci to zrobić zdalnie przez messengera,  WhatsAppa czy inny komunikator. Mieszkam w UK. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kurcze, jak to mówią nie chwal dnia przed zachodem słońca. Dzisiaj odebrałem rower pytam sie, czy przełożyli mi linki tak by hamulec był w prawym ręku i facet (inny tym razem) powiedział, ze oni przełożyć nie mogą bo jest to niezgodne z prawem UK.

Więc temat pozostaje jednak otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pedalarz339 napisał:

To chyba jakaś prowokacja. Tak ciężko kupić lejek płyn i strzykawkę i to ogarnąć samemu? Filmiki są na YT

Wiesz co? Nigdy wcześniej nie mialem roweru z hydraulicznymi hamulcami, zawsze to były v-braki z linką. 

Piszesz, ze sa na yt filmiki jak właśnie nie znalazłem, o czym pisałem na początku tego tematu i po to go też założyłem. Jeśli masz taki filmik moze byc po polsku, angielsku lub niemiecku, to podrzuć tu link za co będę Ci wdzięczny.

Boję się, że sam zapowietrze tak hamulce, że spowoduje jakis wypadek i dopiero będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzenie hamulców to nie rocket science. Jak masz minimalne zdolności techniczno-manulane to dasz rade. W internetach znajdziesz wszystko, napisz tylko jakie to hamulce. Ja złożyłem dwa rowery, przy których pierwszy raz mialem styczność z haydraulikami. Minęło ponad dwa lata i żaden wypadek się nie zdarzył (na szczęście :) ).
W najgorszym przypadku oddasz do regulacji po zminie klamek. Powiedz im ze to rower z RP, to nie beda marudzić. W końcu w GB można jeździć z kierownicą po lewej stronie. W nowym rowerze pewnie nie chcieli tego robić, bo w razie jakiegokolwiek wypadku (nawet nie związanego z hamulcami), mógłbyś ich ciągać po sądach

Tak nawiasem mówiąc to są jakieś prawne uregulowania w RP (i EU) po której stronie ma być hamulec w rowerze? Będę kiedyś musiał się przestawić?

Edytowane przez JWO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Matydaty napisał:

Wiesz co? Nigdy wcześniej nie mialem roweru z hydraulicznymi hamulcami, zawsze to były v-braki z linką. 

Piszesz, ze sa na yt filmiki jak właśnie nie znalazłem, o czym pisałem na początku tego tematu i po to go też założyłem. Jeśli masz taki filmik moze byc po polsku, angielsku lub niemiecku, to podrzuć tu link za co będę Ci wdzięczny.

Boję się, że sam zapowietrze tak hamulce, że spowoduje jakis wypadek i dopiero będzie.

Nie musisz mieć żadnego doświadczenia serwisowego ani być serwisantem aby odpowietrzyć hamulce.

Oprócz tony filmów na YT to praktycznie każdego typu hamulca, możesz zrobić zgodnie z instrukcją Shimano. 
Podstawa to kupić zestaw odpowietrzający (lejek, strzykawka, wężyki etc), posiadać potrzebne klucze i bez pośpiechu sobie je zalać i odpowietrzyć. Temat jest banalnie prosty jeśli robisz zgodnie z instrukcją.

To nie jest tak, że zalejesz hamulce i nagle ktoś Cie wciśnie na alpejski zjazd i nie będziesz miał hamulców. Po ich zalaniu pojeździsz chwile, sprawdzisz jak hamują - nie musisz od razu jechać na zawody downhillowe.

Jeśli zdobycie nowego doświadczenia mimo wszystko z jakiegoś powodu jest poza Twoją strefą komfortu to oddaj po prostu do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zamiast pisać ze instrukcji na yt jest bez liku, może ktoś by w takim razie wstawił jakis link? 

Skoro jest ich tak dużo, to w czym problem?

Jak pisałem to już chyba że 3 razy. Nie znalazłem ani jednego! Sa filmiki, instrukcje, jak wymienić okładziny, jak założyć tarczę, jak wyregulować hamulce, ale jakos dziwnym trafem wszyscy unikają tematu, jak zmienić linki w hamlucach hydraulicznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Matydaty napisał:

Koledzy, zamiast pisać ze instrukcji na yt jest bez liku, może ktoś by w takim razie wstawił jakis link? 

Skoro jest ich tak dużo, to w czym problem?

Jak pisałem to już chyba że 3 razy. Nie znalazłem ani jednego! Sa filmiki, instrukcje, jak wymienić okładziny, jak założyć tarczę, jak wyregulować hamulce, ale jakos dziwnym trafem wszyscy unikają tematu, jak zmienić linki w hamlucach hydraulicznych. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...