Skocz do zawartości

[Kupno] Pierwszy e-bike. Hybryda.


Rekomendowane odpowiedzi

GPS zawsze daje złe wyniki. W górach na dużym dystansie to szczególnie widać. Zrobiłem kiedyś 100km licznikowe, a apka pokazała 92. Zabić to mało 😉 

Do tego każda apka ma przecież swój algorytm optymalizujący więc nie można na tym polegać w kwestii dystansu. I przykładowo niedawno zjeżdżałem Twisterem. Ślad sobie, trasa sobie, standardowe błędy kilku metrów. Tyle, że Twister był na dole w remoncie i dwa zakręty były w tym czasie zamknięte, a zamiast nich objazd prosto na przełaj. Siłą rzeczy bliżej o ileś tam metrów. Wg Stravy wpadł mi PR na Twisterze. I oczywiście jechałem tam jak na mnie szybko, ale czy taki przejazd powinien do tego segmentu zaliczyć? 

Na dodatek realnie nie jedziesz prosto. A bo dziurę omijasz, a bo kamień, a bo się kierownica omsknęła, a bo tu się zakręt zetnie. Tu pół metra, tam pół metra i na paru kilometrach się zbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lewocz napisał:

Przecież liczniki nie ustawia się pod GPS bo nie od dzisiaj wiadomo, że wskazania GPS obarczoną są sporym błędem, zwłaszcza w górach różnice są zauważalne.

Nie ustawia się też pod rozmiar koła, a pod konkretną sztukę. Producent może sobie robić jakie chce, tabelki podane w instrukcji liczniki też można zignorować. Jeśli chcesz mieć ustawienie co do milimetra to trzeba zmierzyć obwód koła.

Ale ja nie pracuję w górach. Według google maps mam 7.2 km do pracy i podobny wynik mam gdy mierzę GPS'em. Licznik sigma 16.16 z presetem 26 cali zawyża u mnie wynik bo nawet jak prowadziłem spokojnie rower to mi pokazywał że idę z prędkością 6 km/h. Teraz po korekcie już jest 4 max 5 km/h.

Ps. opony mam nabite na "skałę" jakby co. Sam również nie jestem klopsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube wyglć

Cube wygląda fajnie, choć dla mnie napęd Boscha daje trochę inne odczucia niż jazda normalnym rowerem, Yamaha daje odczucia zwykłej jazdy, a gdy włączysz wspomaganie to masz wrażenie jakbyś nadal jechał na zwykłym rowerze tylko z porządnym wiatrem z tyłu. Ja dorosłem do elektryka gdy po 50 latach jazdy rowerem zacząłem mieć problemy z podjazdami, ale po płaskim jeżdżę bez wspomagania, a ponieważ nie jeżdżę po górach, raczej po wzgórzach więc bateria 400 Wh wystarcza mi na 300 - 350 km - kiedyś sprawdziłem, 60% jazdy mam wspomaganie wyłączone, pozostałe 40 to E i sporadycznie E+. Oczywiście jak nie wieje przeciwny czy boczny wiatr, bo wtedy wspomaganie jest przydatne.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2022 o 15:52, Dave99 napisał:

A to problem przerobić sosówke na gravela? Przecież wystarczy wymienić koła i wsio! CYC X1 STEALTH będzie pasować do każdego praktycznie roweru. Instalacja tego zestawu to banał.

Ps. Ja za CYC X1 STEALTH z lepszym wyświetlaczem (750c) i freewheel 2.0 zapłaciłem 1009 USD (4500 zł). VAT i cło wyniosło mnie 352 zł. Czyli za wszystko dasz mniej niż 5k zł! Naprawdę warto! Ten silnik w odróźnieniu od firmówek możesz dowolnie skonfigurować za pomocą apki na telefon pod siebie! Nie chesz mocy na poziomie 1200W. No problem! Możesz dać sobie limit na np. 500W. Będzie ciszej i bardziej rowerowo!

Cześć @Dave99 i inni!

Właśnie zamierzam zakupić ten zestaw i mam w związku z tym parę pytań:

1) Czy bateria 36V wystarczy do jazdy po nizinach w koło komina, czy od razu zainwestować w ten droższy wyświetlacz i 48V?

2) Posiadam przy rowerze zwykły wolnobieg 7 rzędowy. Nie chcę na tym rowerze osiągać jakichś wysokich prędkości, ale chciałbym pojeździć czasem po lesie. Czy wybrać zębatkę 11/53T, czy 11/63T?

3) Będę sporo jeździł na manetce. Która jest najwygodniejsza w używaniu - Half Twist / Thumb / Full Twist?

4) Czy montaż sterownika jest bezproblemowy przy silniku, czy lepiej zainwestować w kable przedłużające?

Będę wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) bierz akumulator 48v 24.5 ah . Na stronie mgvolt jest do kupienia za 2800 zł z ładowarką. Ten droższy wyświetlacz lepiej się prezentuję na kierownicy i ma odseparowane przyciski sterujące. Ja ma ten droższy.

2) Zębatkę bierz domyślną czyli tą dużą

3) Thumb

4) kable nawet są trochę za długie nawet na moją ramę L więc nie będzie tu żadnego problemu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave99 dziękuję jak nie wiem co! Zamawiam 🙂 

Aaaaaa... jeszcze jedno - czy muszę zamawiać klamki hamulców z czujnikami? Chodzi o to, że jak sobie ustawię jakąś tam zadaną prędkość, to podczas nagłego hamowania silnik dalej będzie napędzał rower? Dobrze rozumuję? Nigdy nie miałem do czynienia z elektrykiem, stąd moje takie dziwne pytania...

Ps. Długo czekałeś na dostawę? 

 

Edytowane przez agatrop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamówienie z cycmotor. Tak na marginesie nie radzę zamawiać od janusza z powerower bo zabulisz ostatecznie extra 1000 zł!
Untitled-1.png

 

2022-04-26 : Dostałem emaila (wraz ze zdjęciami) że moje zamówienie właśnie jest realizowane

2022-04-28 : Kolejny email tym razem ze zdjęciem paczki i informacją od UPS o nadaniu paczki
 

Historia śledzenia mojej paczki
Untitled-3.png


Naliczone cło+vat. Do zapłaty online lub kurierowi
Untitled-4.png

Edytowane przez Dave99
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha! Jak paczka przyjdzie na cło do UPS warszawa to dostaniesz emaila z prośbą opisu co znajduje się w paczce. Na tej podstawie obliczą ci cło
Ja napisałem tak

 

Cytat
W paczce znajduje się zestaw do konwersji zwykłego roweru na rower ze wspomaganiem przy pomocy silnika elektrycznego.
Główne elementy zestawu to:
1) Silnik elektryczny o mocy nominalnej 250W
2) Wyświetlacz LCD montowany na kierownicę rowerową
3) Manetki sterujące

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zestaw X1 Stealth już zamówiony, ale zastanawiam się, czy nie zamówić drugiego takiego zestawu dla ojca. Problem jest taki, że jego rower jest na piaście Nexus 7 biegowej z hamulcem do tyłu. Pytanie jest, czy to nowe Freewheel 2.0 z tego zestawu poradziłoby sobie z taką piastą oraz czy szerokość łańcucha będzie odpowiednia, bo jest trochę grubszy niż przy przerzutkach?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim mój dojdzie i zanim zamówię następny, to już się sezon rowerowy będzie zbliżał ku końcowi, a zamawiając dwa, zaoszczędziłbym 100$ na wysyłce 😉

Ale już są inne plany i przymierzam się do zakupu tsdz2 dla ojca, co opisuję w nowym wątku.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
19 godzin temu, Dave99 napisał:

Untitled-4.png

 

Amount of duties and taxes : 351.64 zł. I tyle musiałem zapłacić kurierowi przy odbiorze. Jaką kwotę miałeś na fakturze przewozowej?

Kazali mi przysłać potwierdzenie wpłaty, więc pewnie naliczyli Vat od 1006 $. Trudno, teraz to już po ptokach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na otarcie łez powiem że i tak skroili cię mniej niż by to wychodziło z kwoty transakcji.

1006×4,5×1,06×1,23−(1006×4,5)=1375 zł.

Jakby doliczyć prowizje dla UPS to mogło by być finalnie extra ~1500 zł.

Ps. Musiałem mieć mega farta w takim razie. Mimo wszystko byłem przygotowany na wariant że będę musiał dopłacić 1.5k zł więc kasę miałem przygotowaną.

Edytowane przez Dave99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...