Skocz do zawartości

[Zakup] Gravel do 12000


Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie przykład ale propozycja do rozważenia - Marin DSX 2. Gravel z płaską kierą, albo wg marketingowców "wyjątkowy górski charakter, możliwość szybkiego przemieszczania się, długie sobotnie wycieczki po szutrach i bulwarach oraz możliwość wyskoczenia na lokalne single tracki".

Moim zdaniem, fajny rower, który śni mi się po nocach, odkąd przestały mi się śnić gołe baby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było od razu pisać, że to ma być uzupełnienie do mtb. W takim przypadku zakup crossa średni ma sens, wystarczy założyć szybsze/węższe opony i będziesz miał "prawie" crossa.

Z drugiej strony jeśli chcesz zostawić 29 (którego nie użytkujesz zgodnie z przeznaczeniem) to nadal nie widzę jakiegoś większego sensu kupna gravela. Będziesz miał dwa różne rowery do takich samych zastosowań, tylko kierownica inna.

Chyba skierowałbym się w stronę szosy o wyluzowanej pozycji z możliwością montażu trochę szerszej opony, jakiegoś np. 32c. I tak jeździsz głównie asfaltem więc tam dużo zyskasz względem mtb/gravela, poza asfalt od biedy też będziesz mógł zjechać a na przejażdżki z przewagą lasu ci mtb zostaje

Np. canyon, czy to w wersji alu cza karbonowej

https://www.canyon.com/pl-pl/road-bikes/endurance-bikes/endurace/cf/endurace-cf-8/2736.html?dwvar_2736_pv_rahmenfarbe=BK%2FPK

https://www.canyon.com/pl-pl/road-bikes/endurance-bikes/endurace/al/endurace-7/2733.html?dwvar_2733_pv_rahmenfarbe=BK%2FBU

Edytowane przez Mihau_
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu już polecał Toughroad, dziwny to twór, trochę z gravela, kierownica płaska, opisywany jako wyprawowy. Chodził mi po głowie przez jakiś czas, bo chciałbym przesiąść się na sztywniejszy rower niż MTB które mam obecnie (potwór z gigantycznym skokiem z przodu, zero sztywności), ale obawiam się baranka. Więc chcę zwiększyć sztywność, ale zostać przy pozycji bliższej MTB. Ten Toughroad w wersji z poprzedniego roku jest dostępny za chyba 4200 w jednym sklepie. Modele z 2022 już 6300, a to piechotą nie chodzi. Standardowo są na dość szerokich oponach, ale wsadzenie cieńszych z lżejszym bieżnikiem na pewno dobrze go dostosuje do asfaltu. A jeśli jak mówisz 70% asfalt a 30% utwardzony las, to może taki rower 'pomiędzy' by był dobry. Linkuję do tej oferty: https://mcsport.pl/pl/rower-crossowy-giant-toughroad-slr-2-2021.html#246=911

Ogólnie oglądałem kilka recenzji i wszyscy ten model bardzo chwalą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze powiedziawszy idealny byłby taki jak zaproponował @Mihau_czyli Canyon Endurace 7 założyć szerszą oponę i dać prostą kierownicę, dla mnie byłoby to idealne rozwiązanie i takie też bym szukam ;) ale ciężko :D Toughroad waży 12kg prawie to tyle co mój MTB chciałem jakąś lżejszą konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Greenbike jest Spec Sirrus 6.0 w XL:

https://www.greenbike.pl/rower-fitness-specialized-sirrus-60-carbon-future-shock-p-3602.html

Dostajesz karbonową ramę zaprojektowaną pod prostą kierownicę, Future Shock, dobry napęd, fajną sztycę, wygodną pozycję i przyzwoitą wagę. XL jest dla Ciebie na styk.

Ten rower nijak nie jest wart chorych 16k, ale... to rzadki rower z zeszłorocznej kolekcji, w jednak mniej chodliwym rozmiarze i chyba sklep ma go na stanie. Przynajmniej ich filmik z YT by na to to wskazywał. Tak więc jest duża szansa, że sklep będzie skłonny do solidnego rabatu, żeby się pozbyć towaru. Co szkodzi wysłać zapytanie i poćwiczyć negocjacje? Nic Cię to przecież  nie kosztuje. Ten rower przynajmniej istnieje.

Ja od kilku lat jeżdżę praktycznie bliźniaczym modelem, który kupiłem z rabatem ponad 20%  i jestem super zadowolony. Mega przyjemny rower. Swoją drogą jak patrzę ile to teraz kosztuje to uważam, że zrobiłem deal życia ;) 

Giant ma karbonowego FastRoada:

https://www.giant-bicycles.com/de/bikes-fastroad-advanced-2022

Te rowery wprawdzie oficjalnie nie są dostępne w tegorocznej polskiej kolekcji, ale występują na rynku niemieckim i czeskim, a to zapewne ten sam magazyn ogarnia. Tak więc może warto napisać do Giant Polska, albo uderzyć do lokalnego dilera i podpytać o dostępność i szansę zamówienia...

Niestety ramy w skrajnych rozmiarach produkuje się w mniejszych ilościach i to tylko pogłębia obecny problem braku dostępności. 

 

Edytowane przez Pitof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...