Skocz do zawartości

[opony] Opony uniwerslane do Triban rc500


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym w rowerze Triban RC500 założyć opcjonalnie szersze opony do jazdy po drogach zarówno asfaltowych, polnych czy trochę leśnych. Najlepiej pojść moim zdniem w stronę szerszych opon. Z tego co wien do tego roweru wchodzą opony max 36mm. Co możecie zaproponować w budżecie 100zł +/- za jedną oponę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie na to samo. Ja mam 700x40, na yt wpisz "triban rc max tire size" i tam lata opona 700x40, powiem że i 700x42 by weszło ale to już tak na styk. Więc też masz problem z stock obręczami? Czy ja bym kupił mavic... bardziej polecam to co zrobiłem ja... novatec + alexrims 32h... jeśli zamierzasz jeździć gravel to bym poszedł w 650b. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do RC500 wsadzałem dwie opony (trzy jeśli liczyć te które wsadził producent)

Vittoria Terrano Dry graphene 2.0 czy jakoś tak podobnie (kto im te nazwy wymyśla to ja nie wiem :) ) w rozmiarze 700x38c - weszła na oryginalną obręcz z dość dużymi oporami. z przodu miejsca dość, z tyłu - bardzo mało  - jakiekolwiek błoto - powodowało obcieranie, ciężko też było ustawić tak koło żeby nie było delikatnego ocierania. Prawdopodobnie dlatego że opona jest dość mocno "kwadratowa" w przekroju.

Schwalbe G-One Allround TLE w rozmiarze 700x35 c - nie udało się ją wcisnąć na oryginalne obręcze. Przy tej czynności poległ również okoliczny serwis rowerowy.  Na obręczy DT545 czy jakoś tak podobnie o szerokości 23 mm wlazła bez problemu praktycznie bez użycia łyżki. Miejsca w tylnym trójkącie sporo nic nie ociera jest ok.  Opona jest bardziej okrągła w przekroju.

Co do opon - obie głośniejsze na asfalcie, czy wolniejsze nie wiem, nie umiem ocenić.  Natomiast bez porównania lepiej sprawują się na żwirze, polnych i leśnych drogach, trawie czy też jakimś błocie. Z piachem - to różnie - raz da się przejechać - raz niestety pchać :)

Vittoria   kiedyś była dostępna w decu- mieli ją nawet w dość dobrej cenie , jak jest teraz nie wiem.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...