Skocz do zawartości

[kupno] Jaki rower do codziennie pracy do 12 tys.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chcę kupić rower elektryczny dla żony do codziennej pracy.

  • dojazd do i z pracy to 4km w jedną stronę, czyli dziennie 8km
  • po drodze dwie duże górki do pokonania
  • rower będzie przypięty na zewnątrz 12 godzin
  • żona ma 163 cm wzrostu
  • silnik: coś niezawodnego, pewnie Bosch, ale nie znam się

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz rower to ja polecam coś z napędem Yamahy - przymierzając się do E-bika próbowałem jeździć na różnych systemach i Yamaha dawała wrażenia najbardziej zbliżone do normalnego roweru. Od 2018 roku zrobiliśmy po 12tyś km bez żadnych problemów ze wspomaganiem - bateria nadal trzyma zasięg jak na początku. Jeśli żona ma 164 cm wzrostu to pod tym linkiem https://sklepebike.pl/pl/p/Rower-elektryczny-HAIBIKE-Trekking-4-LOWSTEP/3309  znajdziesz w rozmiarze 46 ( na stronie piszą 45, ale na oficjalnej stronie haibike jest najmniejszy rozmiar 46), oczywiście możesz poszukać innych propozycji. Gdybyś chciał koniecznie Boscha, to tylko 4 gen - do 3 gen. jest w napędzie ta przekładnia, która po wyłączeniu wspomagania daje spore opory.

Martwi mnie to co piszesz że rower będzie przypięty przez 12 godz na zewnątrz - czy to miejsce jest w jakiś sposób nadzorowane -bo w innym przypadku jest niestety spora szansa że żona będzie się cieszyć krótko z roweru.

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chcesz wydawać aż 12 koła na głupie 4km jazdy w jedną stronę? Przecież to jest jakieś maks. 15 minut jazdy normalnym rowerem. Dwa. Takiego ebika to lepiej żeby kobieta przypinała dwoma ulockami ,a nie gówno-linką.

Ps. Zainteresuj się ecobike LX500

Edytowane przez Dave99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypinałem pod pracą drogi rower, ale były kamery i straż z bronią ostrą, albo podziemny garaż (też z kamerami, strażą i systemem kontroli dostępu). Tak normalnie na ulicy, to to do zostawienia na dłużej  elektryka za 12k musiał bym brać silne środki uspokajające. 

EDIT - autor wniosku już wyjaśnił kwestię bezpieczeństwa. Ja uważam, że jak jest wiata to nie ma problemu z warunkami atm. 

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...