Skocz do zawartości

[do 10000zł] Specialized Chisel Comp vs Trek X-Caliber 9


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie😀

Drogą eliminacji póki co szukam roweru MTB. Jeździłem próbnie na Gravelu ale ta pozycja absolutnie mi nie odpowiada.

Z racji zróżnicowanego terenu (kujawsko-pomorskie) rower ma być wykorzystywany zarówno w lasach, na bezdrożach, ale czasem także do dłuższych wycieczek pozaasfaltowych.

Kilka razy w roku z racji charakteru pojedzie w maratonie MTB.

Z oferty producentów, oraz na podstawie dostępności wytypowałem dwa modele:

Specialized Chisel Comp: https://www.specialized.com/pl/pl/chisel-comp/p/184105?color=291516-184105

Trek X-Caliber 9: https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/x-caliber/x-caliber-9/p/35112/?colorCode=orange

Oba rowery są dostępne.

Mam pełną świadomość osprzętu w tych rowerach. Po zakupie wszystko zostanie upgradowane pod moje doświadczenia i upodobania (całość SLX/XT).

Mam też świadomość różnic w postaci braku sztywnej osi w Treku i jego dziwnego Boosta oraz piasty tylnej.

Nie mam pojęcia na temat różnicy w geometrii tych modeli. Czy dobrze rozumiem, iż na Specu będę wyścigowo leżał, a na Treku siedział bardziej turystycznie?

Póki co nie skupiam się na ofercie innych producentów. Może w trakcie dyskusji coś dołożę.

Chciałbym poznać Wasze zdanie, a najlepiej usłyszeć głosy użytkowników w.w modeli (lub bliźniaczych).

Wzrost: 176cm

Waga: 74kg

Poziom: średniozaawansowany

 

 

Edytowane przez BartoszPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BartoszPL napisał:

Mam pełną świadomość osprzętu w tych rowerach. Po zakupie wszystko zostanie upgradowane pod moje doświadczenia i upodobania (całość SLX/XT).

Skoro chcesz zrobić upgrade to tym bardziej powinieneś zwrócić uwagę na bazę, czyli na ramę. Ta w Treku to typowy aluminiowy klocek, którego waga przekracza 2 kg. Słowem bardzo przeciętny produkt z drogim napisem. Rama Speca to 1,4 -1,5 kg, czyli coś znacznie bardziej zaawansowanego. Ona nawet jest spawa w trochę inny sposób. To jedna z niewielu aluminiowych ram na rynku, w powstanie których włożono jeszcze jakiś wysiłek konstrukcyjny.

2 godziny temu, BartoszPL napisał:

Nie mam pojęcia na temat różnicy w geometrii tych modeli. Czy dobrze rozumiem, iż na Specu będę wyścigowo leżał, a na Treku siedział bardziej turystycznie?

Nie, różnice w zajmowanej pozycji nie będą znaczące.

Edytowane przez Pitof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to za tą kasę alu rama z przeciętnej klasy osprzętem to jakaś kpina. Prawie 10 patyków a tu takie kwiatki jak kaseta Deore, poza-grupową korba, kiepskie hamulce (Trek) czy mocno średni amor (Spec) i ewentualnie przerzutka XT na otarcie łez.  Jedyne co zwraca uwagę to lekka rama ze sztywną osią u Speca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, BartoszPL napisał:

Zależy mi na w miarę optymalnej pozycji na rowerze.

Optymalna pozycja to bardzo subiektywne stwierdzenie. Ona może być dla każdego inna ;)

Żaden z tych rowerów nie zapewni Ci tak zrelaksowanej pozycji jak coś pokroju np. Kross Hexagon. To są rowery, których geometria ma realnie polepszać ich właściwości jezdne w terenie. Coś za coś. W rozmiarach M różnica pomiędzy Trekiem i Specem będzie niewielka. Jeśli się odnajdziesz na jednym to i na drugim. W Treku ML warto zwrócić uwagę na to, że rośnie długość ramy i jej parametr reach, ale sama wysokość ramy (stack) już nie. Pozostaje na poziomie M-ki.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...