Skocz do zawartości

[przerzutka tylna] bezskuteczna regulacja.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zdecydowałem się założyć temat bo wyczerpałem wszystkie opcje na pozbycie sie mojego problemu. 
Tylna przerzutka przy zrzucaniu biegów przeskakuje o 2 czasem nawet 3 zębatki. Dostrajanie śrubami nic nie pomaga a właściwie pogarsza wrzucanie biegów. Jednak jest pewien haczyk. Kiedy trzymam rower na stojaku i tam kręcę i zmieniam biegi to wszystko wyglada ok. Problem pojawia się w momencie posadzenia tylka na rowerze. Podczas jazdy przy jednorazowym naciśnięciu manetki odnoszę wrażenie jakby pojawiały się dwa kliknięcia. Dodam ze jestem po wymianie łańcucha, korby i kasety, było to jakieś 600km temu. Wymieniłem linkę i pancerze bez efektu. Defekt pojawił się nagle w tym tygodniu bez mojej ingerencji w osprzęt. Przerzutka to microshift r8.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa tropy - 1 manetka , 2 krzywy hak albo wózek przerzutki albo niedokręcona przerzutka do haka . Ten ostatni przypadek kiedyś widziałem . Po wywrotce śruba mocująca przerzutkę jakimś cudem się poluzowała , biegi chodziły jak chciały . Inna sprawa że regulację śrubą baryłkową trzeba robić małymi krokami 2-3,, ząbki" max na raz i sprawdzamy .

Edit - jeśli na stojaku działa dobrze to stawiam na jakieś luzy albo w przerzutce , albo w jej mocowaniu , a może sama kaseta się poluzowała ? Pod obciążeniem łańcuch mocniej ciągnie niż na stojaku i coś zaczyna ,,tańczyć " .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daje mi temat mocowania przerzutki spokoju. Byłem w piwnicy i sprawdziłem. Rama jest całkowicie prosta. Zrobiłem 5 km rundkę i mogę potwierdzić ze wrzucanie na większe koronki jest płynne i bezproblemowe. W druga stronę to już różnie. Łańcuch potrafi spać nawet o trzy pozycje w dół. Niepokojące jest uczucie podwójnego kliknięcia w manetce.  Jeżeli ktoś miałby na coś postawić to co by to było ? 
Manetka? Przerzutka ? Śruba baryłkowa przy manetce ? Dodam może ze na tej przerzutce zrobiłem już blisko 30k km bez tak dużych problemów. Wcześniej wystarczyły kosmetyczne zabiegi a teraz to prawdziwe horrendum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień walki. Udało mi sie złapać moment próby zejścia z największej koronki niżej. Spójrzcie jak wózek od razu uciekł w stronę najmniejszej zębatki. Dramat po prostu. Mocowanie jest proste. Przerzutka należycie dokręcona. Wymieniłem nawet spinkę na nowa. W górę kasety nie ma problemu z regulacja. W dół natomiast to już jest gorzej jak dramat. Wyłapuje rownież na manetce podwójne, potrójne może nawet, w każdym razie dość mocne kliknięcie. Wrzucam linki do YT z kliknięciem i do fotki. 
https://zapodaj.net/f141db7f5f645.jpg.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...