Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Od pewnego czasu szukam pomocy w wyborze roweru. Troszkę info o mnie:
- 90 kg, 187cm,
- głównie rekeacja: tripy, sciezki rowerowe, szutr, ulica. Natomiast nie wykluczam okazjonalnej agesywniejszej jazdy, 
- najelpiej do ok. 5k zł,
- modele które wpadły w oko: 
Trek Xcaliber 8 https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-trek-x-caliber-8-2021?___store=sprint&gclid=CjwKCAjwjZmTBhB4EiwAynRmD72wC1ezLJxeCkDxQwbCf0cM_MyEmcwClXVi51Rz2s2C1C_mvdEnRhoCtVMQAvD_BwE
Merida big nine 300 https://sport2002.pl/pl/p/Rower-Merida-BIG.NINE-300-LITE-Mat-BlackGlossy-Black-2021/11962?gclid=CjwKCAjwjZmTBhB4EiwAynRmD6uUSNix4Ulnhxg_lqCW-j8RnAyMg0nWE6ZqL0NUw_5GgcT05jdjsBoCBM8QAvD_BwE
Giant Talon 1GE https://agasport.com.pl/rower-giant-talon-1-ge-29er-2022-id-3279?gclid=CjwKCAjwjZmTBhB4EiwAynRmD-73LjG-Y4kH9oYYSxXW_yBzkerOB052YJHvpiNmFIc_D2YjZskZRRoCdnkQAvD_BwE
Rockaider 100/120

Jaki rower będzie aktualnie najlepszy w okolicach 5k? Zaproponowane rowery są godne uwagi czy może polecacie coś innego? Z góry dzięki za pomoc!
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to po czym jeździsz wziąłbym Marin DSX 1 lub 2. Szybszy niż to co podałeś i w lesie też poszalejesz. Mam od 3 dni DSX 2, amortyzator nie jest wcale potrzebny. Mam tez MTB i zdecydowanie mimo braku amortyzatora po lesie lepiej mi się jeździ tym DSXem, ten karbonowy widelec tłumi wystarczajaco. Ten rower poprostu czuć, on leci. Jak cenisz sobie prostotę to będziesz zadowolony,tam masz tylko jedna manetkę do zmiany biegów, czyli czysta przyjemność, jak lubisz po lesie latac to polecam bo jest frajda,nie trzeba się skupiać nadto nad biegania czy przekosow nie robisz, a biegów wystarczy, aż nadto. DSX 1 raczej jeszcze gdzieś powinieneś kupić w Internecie, z DSX 2 chyba problem będzie. Ale ogólnie polecam ci te rowery z czystym sumieniem, to taki rower do wszystkiego. Szybki, zwinny. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, aluskonik0 napisał:

Jaki rower będzie aktualnie najlepszy w okolicach 5k? Zaproponowane rowery są godne uwagi czy może polecacie coś innego?

Co znaczy najlepszy? Osprzęt?

To zdecydowanie Rockridery, Indiana Storm X7, X8, X9, BH Expert 5.0

DSX to bardzo dobra propozycja jeżeli nie masz zamiaru szaleć po korzeniach i kamieniach.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Owszem, osprzęt + rama(?).

DSX odpada - nie podoba się mnie. 

Siedziałem ostatnio na Cube Attention SL, był spoko. 

Czekam aktualnie na rockridera 100/120 ale nie chce całego sezonu przesiedzieć przed kompem wybierając rower :).

Jakie przemyslenia wzlgędem tego Cube? Aspect 920 wydaje się tez byc spoko opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...