Skocz do zawartości

[~7000] gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chcę kupić coś na dłuższe wycieczki i padło na gravela. Coś tam pooglądałem, poczytałem i wywnioskowałem, że Unibike Geos to legenda - wszyscy słyszeli, prawie nikt nie widział. Drugim wyborem jest Romet Aspre 2, ale podoba mi się tylko wersja 2022, która też nigdzie nie jest dostępna. Doradzicie coś podobnej klasy w niewiele wyższej cenie? Co powiecie o Kellys Soot 50?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Coś tam pooglądałem, poczytałem i wywnioskowałem, że Unibike Geos to legenda - wszyscy słyszeli, prawie nikt nie widział.

Bo się pojawiło kilkadziesiąt sztuk na cały kraj. Pewnie na olx znajdziesz kilka od osób, które zapłaciły za geosa a znudziło im się czekanie i ogranęli coś innego

Cytat

Drugim wyborem jest Romet Aspre 2, ale podoba mi się tylko wersja 2022, która też nigdzie nie jest dostępna.

Ponoć ma być w maju/czerwcu (2021 była jeszcze później). Za 7,5 masz boreasa 2 na napędzie 1x, co kto lubi

Cytat

Co powiecie o Kellys Soot 50?

Ogólnie jest ok. Pozostaje tylko pytanie czy warto płacić te ~1400 więcej niż za aspre 2 kiedy sprzętowo są tym samym a marka jakoś nie jest bardziej "prestiżowa"

 

Za taką kasę pozostaje tak naprawdę polowanie na jakieś resztki magazynowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pozostaje tylko pytanie czy warto płacić te ~1400 więcej niż za aspre 2 kiedy sprzętowo są tym samym a marka jakoś nie jest bardziej "prestiżowa"

1400? W katalogu stoi 5800, a w sklepach raczej cena 6500

Cytat

Bo się pojawiło kilkadziesiąt sztuk na cały kraj. Pewnie na olx znajdziesz kilka od osób, które zapłaciły za geosa a znudziło im się czekanie i ogranęli coś innego

Już mi przeszła ochota na Geosa, zobaczyłem limit 90kg

Cytat

Dzisiaj między 16 a 18 był dostępny kross esker 6.0 cena 7 200. Może wkrótce ponownie rzucą na rynek, włącz sobie powiadomienie mailowe

Na stronie krossa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Aspre 2 5600, Soot 50 7000

Ok, mój błąd, faktycznie poniżej 600 chodzi aspre2

Cytat

Jakiś błąd

chyba nie, poniżej na filmie w 7:33 widać na ramie 90kg

https://www.youtube.com/watch?v=SgAZPDbSmi8

 

Edytowane przez karpiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w sumie poszukuję coś w tej cenie choć wstępnie szukałem do 6tys. Ograniczam się do tego co mam dostępne w pobliskich sklepach, bo chciałbym się przymierzyć przed zakupem i porównać. Jedyne co spełnia moje kryteria do 6tys to Aspre2, ale czekam na dostępność. Inne rowery z podobną specyfikacją to już raczej ponad 7 tys. Jeszcze byłby Geos ale już nie myślę o nim jak rzucają tak mało sztuk na rynek.

Poniżej to o czym teraz jest w kręgu mojego zainteresowania:

Romet Aspre 2 model 2022- to mój faworyt (czekam na dostępność w sklepie, ponoć produkcja niedługo). Dużym plusem cena względem tego co się otrzymuje. 

Kross Esker 6.0 - 7200zł też fajny ale wolałbym Aspre 2. Kross ma ten plus, że jest w moim mieście dostępny.

Merida Silex 400 - możliwe że będzie dostępna w jednym sklepie to chętnie się nim przejadę bo geometria dość komfortowa (bardziej niż w pozostałych) choć cena dość wysoka 7500. 

Giant Revolt 1 - to byłby mój drugi faworyt mimo wyższej ceny niż Romet, ale bardzo słaba dostępność i w okolicy nie ma mojego rozmiaru więc raczej daruję sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, revolta napisał:

Ten Unibike i ten  romet myślę że nie mają wyprawowej pozycji nie nadają się na 100km wyprawy, są wygodniejsze ramy. 

co w takim razie proponujesz?

to będzie mój pierwszy gravel, nie mam doświadczenia więc rozważę wszelkie propozycje

btw esker 6 właśnie mrugnął że ponownie jest dostępny

Edytowane przez karpiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2022 o 21:43, Dioktis napisał:

Jaka rama w Esker 6.0 przy wzroście 186 cm? L czy XL? Dzięki za pomoc!

mi przy 183cm pasowała L ale jak na XL usiadłem to też było nieźle, przy 186 powiedziałbym że XL

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...