Skocz do zawartości

[Licznik] Licznik z GPS


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 

Otwarcie sezonu rowerowego już za mną a ja dalej szukam sensownego licznika do rejestrowania moich tras. Licznik jakiego szukam musi mieć GPS oraz jakąkolwiek możliwość przerzucenia tras na telefon. Miło by było gdyby miał jakąkolwiek nawigację. Na razie jedyne co sensownego znalazłem to SIGMA ROX 2.0. 

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opcją map zdecydowanie nie znajdziesz. Ale za 310zł jest IGS320, który pokazuje w którą stronę skręcić i za ile metrów (trasę planuje się w apce mobilnej lub na stronie a licznik łączy się z tel) natomiast za 370zł jest IGS520, który ma nawigowanie trochę bardziej rozbudowane bo przynajmniej widzi się zarys drogi i zakrętów. Takie coś jak tracker GPS z licznikiem można kupić już od 110zł (kiedyś IGS10s za te pieniądze były, obecnie chyba widziałem najtańszego XOSSa).

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, iż po poprzednim sezonie zwykły licznik już jest dla mnie za mało podłączam się do pytania.

Budżet podobny jak coś będzie warte dopłacenia budżet można zwiększyć.

Z tego co się orientowałem w IGS320 nie można importować pliku z zewnątrz gpx tylko z ich apki.

IGS520 już ma tą opcje i posiada zarys drogi tak jak napisał poprzednik.

Które komputerki jeszcze polecicie w tym budżecie które prowadzą po śladzie, choć nie koniecznie ponieważ sam waham się nad opcją z telefonem na gubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Do Xoss G i G+ nie mogę się przyczepić - właściwie poza tym, że nie łączą się po kablu z komputerem ( przynajmniej oficjalnie i u mnie również ), co może się przydać, kiedy np. apka się wywali. Nie obsługują pomiaru mocy.
Mam iGPS 10 i niestety, ale po zapełnieniu pamięci pojawił się problem - dlatego licznik poszedł w odstawkę ( tu z kolei plus za możliwość połączenia z komputerem, tylko co z tego, skoro nie widzę już nic poza plikami -dokumentami "fit", które do niczego nie są mi potrzebne ).
iGPS 10 podaje temperaturę, a w Xoss nie jest to widoczne, ale podobno też mierzą ( podobno jest ślad w plikach fit : klik ).
Czytelność zdecydowanie lepsza w Xoss - najlepsza w Xoss G.
Powyższe liczniki z GPS nie posiadają nawigacji.
Xoss'y kosztują u nas +/- 140 zł ( jeden dostałem gratis - zwrócili mi 150 zł za G, a G+ kupiłem za 125 zł ), a iGPS jest droższy, bo 200 -250 zł ( ja dałem 158 zł za używany ). Nie szukam okazji w Chinach - pewnie można taniej.
Co do Sigmy Rox 2, to uważam, że lepiej wybrać 4 -kę, która ma pojemniejszą baterię, oraz obsługuje pomiar tętna ( za niewiele ponad 4 stówy można kupić zestaw z fajnym uchwytem - obejmą mocowaną na kierownicy obok mostka, oraz pasem na klatę ). Wymienione Sigmy nie mają nawigacji, ale wskazują kierunek powrotny z tego co mi wiadomo, a także pokazują gdzie skręcić ( szczegółów nie znam ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...