Skocz do zawartości

[Amortyzator] Pompowanie Lyrik i Super Deluxe


plitea

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam dziwny problem z pompowaniem powyższych amortyzatorów. Pompka Beto SP-003AG. Końcówkę pompki nakręcam na zawór, wkręcam blokadę wentyla do końca i zaczynam pompować. Co się dzieje - rośnie ciśnienie w zaworku i na manometrze, a nic nie idzie do amortyzatora, tak, jakby bolec  w pompce był z krótki i wentyl się nie otwierał. W drugim rowerze, gdzie mam Suntoura i X-Fusion wszystko idzie bez problemu. Czy do RS wymagana jest dedykowana pompka?

Pozdrawiam,

plitea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam modelu tej pompki co Ty ;) masz, także jakoś za bardzo nie pomogę, mogę jedynie nabazgrać, że u siebie używam oryginalnej pompki ( Rock Shox ) ) jak i również tej samej firmy pompki co Ty ;) masz, tylko inny model ( BETO MP - 35 ) super pompka do amortyzatorów B) :thumbsup: 

Najczęściej używam Pompkę ( BETO ) jest mniejsza w transporcie ( plecak lubię bardzo malutki B) taki żeby wlazło parę kluczy, szmatka, smar do łańcucha, i jakieś batony do żarcia B) ) używam do Rock Shox ZEB / Rock Shox LYRIK / Rock Shox PIKE DJ ... pompuje bardzo dobrze i nie mam żadnych problemów z pompką. 

Na pewno dobrze wkręciłeś zaworek od pompki do gniazda amortyzatora ? / patrzyłeś, czy gwint w amortyzatorze nie jakiś uszkodzony, może nie daje głębiej wkręcić pompkę do zaworku w amortyzatorze ?, sprawdzałeś ? ...  ;)  

( Oryginalna pompka Rock Shox nie jest wymagana / dedykowana do amortyzatora Rock Shox Lyrik )   

 

I jeszcze jedno. Może za mało razy pompujesz do przedniego amortyzatora ?. Nie wiem jak duża jest komora w przednim amortyzatorze Suntour, także może w tym amortyzatorze szybciej nabijasz powietrze, a w Rock Shox LYRIK trzeba się troszku więcej namachać, bo większa komora :)

Takie moje przemyślenia ... ;)         

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał analogową. Pompuje się rzadko. Na początku trochę prób z ustawieniem właściwego ciśnienia, a potem to właściwie tylko przy serwisie, czy szybkim przeglądzie roweru. Nie widzę sensu wydawania dwa razy wyższej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...