Skocz do zawartości

[OrbeaAvant H30-d] proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , wpadł mi w oko rower Orbea Avant H30-d i tutaj pojawiają się moje wątpliwości. A zatem czy ktoś ma ten rower czy on będzie dobry jako rower road plus ?? I czy w tej cenie jest jej wart czy jednak szukać może czegoś innego ??? (rocznik 2021 można znaleźć za ok 8500zł)

https://www.orbea.com/pl-en/bicycles/road/avant/cat/avant-h30-d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ciężko zrozumieć pytanie. Rozwiniesz?

Bo niby dlaczego miałby nie być dobry jako Road+? Road+ to takie umowne określenie, mówiące o możliwości wsadzenia szerszych opon. Czy takie wejdą, musisz poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliźniacze rowery, pewnie ten który by mi się bardziej podobał na dany moment. W Giant masz karbonową sztycę, w Orbea chyba nie.

Nie wiem jak koła w obydwu, musiałby wypowiedzieć się ktoś zorientowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orbea nie słynie z najlepszego stosunku osprzęt/cena podobnie jak z niskiej wagi rowerów;) Pogrzebałbym trochę w sieci w poszukiwaniu info o masie tego sprzętu bo może się okazać, że różnica względem contenda jest spora. W sumie jedyny "plus" jaki ma avant to pochowane linki jeśli ktoś ma fetysz na tym punkcie. 

Osobiście wziąłbym contenda, tym bardziej że będzie jakiegoś tysiaka tańszy. 

Alternatywnie możesz też zerknąć na cube attain sl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie waga to we wszystkich wymienionych rowerach opiewa ok 10kg, ale to jest chyba zasługa ciężkich kół i opon. Zobaczymy czy jak już Contend będzie dostępny cena nie skoczy do góry.

Dzięki za propozycje Cube malowanie ma całkiem ciekawe tylko nie mogę znaleźć jakie tam max. wejdą opony bo nie ukrywam że szukam aby tam min. weszła te 35mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja Ci piszę, że jak szukasz roweru żeby wsadzić takie opony, to może pomyśl o Gravelu. Szosa z 35/38c to już taka upośledzona szosa i być może Gravel zacznie sprawdzać się lepiej.

Właściwie na czym Ci zależy, że szukasz tak szerokich opon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Pisz do producenta, niektórzy odpowiadają dość sprawnie.

Co do schowanych kabli w Orbea. Ja jestem na nie, ale to już Twoja decyzja. Według mnie, powoduje to więcej problemów niż daje zysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Cytat

Hej, chciałbym się podpiąć pod dyskusje, na co we Was lepiej postawić:

Orbea Avant H30-D 2021

czy

Rower Speedster 10  https://www.scott.pl/produkt/1281/8855/Rower-Speedster-10,

Możesz wziąć co ci się bardziej podoba, technicznie bez różnicy

Cytat

a może dorzucić 4 tysięcy na Orbea Orca M30 

Rower "lepszy" ze względu na karbonową ramę. A to czy ci ona potrzebna to już sobie sam odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kupić na już to trzeba brać co jest, zwróć uwagę np. na to https://www.centrumrowerowe.pl/rower-szosowy-sensa-romagna-disc-limited-105-pd28528/

Jeśli możesz czekać to https://www.canyon.com/pl-pl/road-bikes/endurance-bikes/endurace/al/endurace-7/2733.html?dwvar_2733_pv_rahmenfarbe=BK%2FBU

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...