Skocz do zawartości

[Rower] Cube Peloton race 2015 - czy warto.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, stoję przed zakupem pierwszej szosy i chciałem się spytać czy ten model będzie dobry. Rama to 58, wzrost 185, przekrok 91. Czytałem, że ramy cube są zawyżone i powinienem bardziej szukać czegoś w wyższym rozmiarze, ale jutro jadę przymierzyć. Moje główne pytanie, to czy warto inwestować w 7 letni rower, który ma oryginalny osprzęt, i widać gdzieniegdzie rdzę (np. na przerzutce, lub na łańcuchu). Wymiana łańcucha to nie problem, ale żeby się nie okazało, że nagle każda część nadaje się do wymiany. I tak pytanie z ogółu, czy warto?

 

Link do roweru - Cube Peloton, używany szosowy aluminiowy, stan idealny Wrocław Psie Pole • OLX.pl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czytałem, że ramy cube są zawyżone i powinienem bardziej szukać czegoś w wyższym rozmiarze, ale jutro jadę przymierzyć.

Nie ma takiego pojęcia jak "zawyżone" bo nie ma żadnej standaryzacji nazewnictwa. Każdy producent konstruuje ramy jak chce i nazywa je jak chce, kupujący ma tabelę z geometrią i na niej ma się opierać.

Cytat

. Moje główne pytanie, to czy warto inwestować w 7 letni rower, który ma oryginalny osprzęt, i widać gdzieniegdzie rdzę (np. na przerzutce, lub na łańcuchu).

Jeśli masz do wydania 2650 to nic lepszego nie kupisz. Jeśli chcesz napęd 10s to na nic wyraźnie młodszego nie licz

Cytat

I tak pytanie z ogółu, czy warto?

Zależy jak elastyczny masz budżet. Ja bym coś dorzucił i szukał czegoś na napędzie 11s np. https://www.olx.pl/d/oferta/rose-pro-sl-rozm-l-waga-8-5kg-shimano-105-CID767-IDKZJS2.html#19718f3036

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Jeśli masz do wydania 2650 to nic lepszego nie kupisz. Jeśli chcesz napęd 10s to na nic wyraźnie młodszego nie licz

Mój budżet to tak do 3 tys, ale im więcej zaoszczędze tym  mi więcej zostanie na serwis, wymianę łańcucha itd.

 

Jeszcze mam tańszą propozycje na sorze  - Rower szosowy/kolarzówka Trek 1.2 Wrocław Krzyki • OLX.pl , jeśli to ma być moja pierwsza szosówka, może ten też się nada. Co myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...