Skocz do zawartości

[1000-1600] Rower górskiMTB) jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

na wstępie chciałbym powiedzieć, że na rowerach znam się tyle, że wiem, że mają 2 koła.

Szukam roweru (najprawdopodobniej używanego) do okolic 1000-1200 zł, jeśli miałby to być nowy to mogę dołożyć do +- 1600

Obecnie znalazłem takie rowery i chciałbym się Was poradzić, która opcja byłaby najlepszą, ewentualnie czy możecie doradzić coś innego?


1.  https://www.olx.pl/d/oferta/topowa-univega-alpina-ht-550-manitou-deore-xt-lekki-CID767-IDOqdgW.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7

2. https://www.olx.pl/d/oferta/swietny-gary-fischer-hkek-rs-pilot-deore-lekki-CID767-IDOGsKQ.html?reason=seller_listing|olx_shop_premium

3. https://www.olx.pl/d/oferta/swietne-stockli-xc-4-manitou-deore-lekki-CID767-IDOGs8m.html?reason=seller_listing|olx_shop_premium

4. https://www.olx.pl/d/oferta/rower-gorski-specialized-rockhopper-CID767-IDLcgcW.html?reason=seller_listing|olx_shop_basic&isPreviewActive=0&sliderIndex=0

5. https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-st-120-27-5-cali/_/R-p-305496?mc=8602020&c=Czarny

6. https://www.bikester.pl/serious-rockville-27.5-M904288.html?vgid=G1293106&cgid=37451&c=816&_cid=22-_0_0_0_0_0_0_pepper.pl

 

Nie znam się kompletnie na rowerach, nie mam pojęcia na co zwracać uwagę, chciałbym rower górski, ponieważ bardzo lubię góry i chciałbym sobie przemierzać różne szlaki turystyczne właśnie na rowerze. Jeśli jesteście w stanie coś podesłać innego to będę wdzięczny, pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

na rowerach znam się tyle, że wiem, że mają 2 koła

Cytat

 nie mam pojęcia na co zwracać uwagę

Na Twoim miejscu używki bym wykluczył.

Budżet mały jak na polecenie jakiegoś roweru w góry, ale jak już można wybrać mniejsze zło to propozycja Decathlonu, ale ten napęd jest bardzo twardy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chudzinki napisał:

Na Twoim miejscu używki bym wykluczył.

Budżet mały jak na polecenie jakiegoś roweru w góry, ale jak już można wybrać mniejsze zło to propozycja Decathlonu, ale ten napęd jest bardzo twardy...

Rower ten ma być użyteczny w górach, żeby raz na rok, jadąc w góry pojeździć sobie po jakichś trasach rowerowych w góry, a na co dzień do jeżdżenia po wałach dookoła Wrocławia, jakichś ścieżkach itd, może szukać czegoś innego, niekoniecznie górala? Kwestia tego, że w górach są szlaki kamieniste, z ostrymi kamieniami itd sam nie wiem czego dokładnie szukać.
Budżet mały, ponieważ do zakupu są w sumie dwa rowery, dla mnie i dla żony, więc razem jakieś 3/3.5k możemy wydać ;)

 

@kamilmozej posiadałem wcześniej rower, gdzie właśnie pozycja tyłka była wyżej od kierownicy i właśnie taka mi odpowiadała ;)

 

 

Edytowane przez nowet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

raz na rok, jadąc w góry pojeździć sobie po jakichś trasach rowerowych w góry, a na co dzień do jeżdżenia po wałach dookoła Wrocławia, jakichś ścieżkach itd, może szukać czegoś innego, niekoniecznie górala? 

To "olałbym" góry i skupił na codzienności, czyli pewnie crossie i klasycznie w tym budżecie można polecić Riverside 500 tylko z tą pozycją to trzeba by się trochę postarać, ale da się zrobić. Moooże nawet Lazaro Aero...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podałeś najbardziej pasuje ten Gary Fischer. Nie oczekuj jednak, że jakaś większa "grupa" przyklepie tego typu wybór. Koło 26, retro geo czy hamulce typu V-ki, ... To musi być twój świadomy wybór czy na przykład musi być amortyzacja z przodu. Góry to nie tylko kamerdolce i walka o życie na czymś tego typu. No i też trzeba się liczyć, że jakąś a nie musi być mała w stosunku do zakupu kwotę będziesz musiał zainwestować po zakupie. Co nie zmienia faktu, że nowy za tyle ile masz to odpad a dobra używka może jeszcze długo posłużyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tyfon79 napisał:

Z tego co podałeś najbardziej pasuje ten Gary Fischer. Nie oczekuj jednak, że jakaś większa "grupa" przyklepie tego typu wybór. Koło 26, retro geo czy hamulce typu V-ki, ... To musi być twój świadomy wybór czy na przykład musi być amortyzacja z przodu. Góry to nie tylko kamerdolce i walka o życie na czymś tego typu. No i też trzeba się liczyć, że jakąś a nie musi być mała w stosunku do zakupu kwotę będziesz musiał zainwestować po zakupie. Co nie zmienia faktu, że nowy za tyle ile masz to odpad a dobra używka może jeszcze długo posłużyć. 

Czyli uważasz, że jednak lepiej kupić np Gary Fischer, aniżeli rower trekkingowy typu Riverside 500?

Edytowane przez nowet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal korzystam z 26er ale to jest moja świadoma decyzja wynikła z faktu, że przejeżdziełm na tym rozmiarze pół życia. Lubie nadal ten rozmiar i jazda mi zupełnie nie przeszkadza. No i kwestia jak pisałem finansowa. By kupić jakościowo odpowiednik w postaci crossa czy gravela to musiał bym wydać grube tys a na to mi do mojej jazdy szkoda tyle dawać. Nie zyskam tyle by mi się to spinało pod każdym względem. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na 26" można jeździć po górach i na MTB można jeździć po mieście, ani to, ani inne "słabości" typu wolno bieg, v-brake czy osie na szybkozamykacz an nawet na nakrętki to nie jest istotny problem. W takim budżecie liczy się stan roweru - stopień zużycia w przypadku używanych i jakość części w nowym. Kupisz używany - wymiana łańcucha, kasety, linek i klocków z lekkością doda 50% do ceny. Kupisz najtańszy wynalazek z niemarkowych komponentów - już na dzień dobry może tragicznie działać i nie dać się wyregulować. Rower za 1000PLN to najtrudniejsza kategoria, szczególnie jak nie można go samemu ocenić (a za zdjęć też słabo). Jak sugeruję - używany, ale kupowany osobiście, najlepiej z kolegą, który coś kuma albo nowy.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro robiłem 2 razy zakupy używanych części rowerowych, zawsze zgadzało się z  opisem. Konto  Moovepoint,  adres wysyłki z Wrocławia.

Aby kupić retro - mtb na odległość pasowało by mieć dostęp do podobnego roweru aby i porównać sobie podane wymiary, tak aby nie kupić czegoś za małego, albo ze zbyt długą górną rurą. 

 

Edytowane przez kamilmozej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem zdalnie używany rower dla córki i rzeczywiście był świetny. O dziwo pedały i gripy były śmieciami do wyrzucenia od razu, ale napęd i reszta zdecydowanie OK. Natomiast nie kupił bym na OLX, bo w odróżnieniu od Allegro nie ma tam dobrego systemu oceny sprzedających ani ochrony kupujących - ot coś jak ogłoszenie na przystanku.. Wspomnę, że na tym forum sam próbuję sprzedać dwa rowery MTB stare, ale dobre i szukam odpowiedniego kupującego, który je zobaczy, sprawdzi i kupi świadomie, np. wiedząc, że za serwis damperów zapłaciłem w nich 750PLN, za opony i dętki 560PLN, a za ostatni przegląd ponad 1000 (bo weszły nowe kasety XT i łańcuchy) - jak się coś sypnie, to albo będzie drogo, albo będzie wymiana na badziew i tego trzeba się spodziewać kupując starszy rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki i dziewczyny mam pytanko a jednocześnie prośbę. Mój tata będzie w krk w środę lub czwartek. Macie może tam kogoś godnego polecenia kto miałby jakiś dobry używany rower? Wzrost to 172-175 najlepiej górski badz cross. Rower ma być dla mnie tata by go tylko oblukal i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie i za porady, byłem w moovepoincie, zakupione 2 rowery, Gary kupiony za 950 finalnie oraz jeszcze jeden dla żony za 1400, którego chyba nie było na OLX. 2 tygodnie gwarancji rozruchowej, Pan w sklepie bardzo rzeczowy, wsiadłem na rower i po prostu bajka, pozycja w tym retro mtb, dla mnie idealna. Dojazd do outletu bardzo sprzyja testowaniu rowerów, płyty betonowe, dziury, piasek, kamienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rbk145 napisał:

Nowet czyli myślisz ze zakup na odległość tez będzie Ok??

nie chcę Ci kompletnie doradzać, bo kompletnie się nie znam na rowerach, mogę jedynie powiedzieć Ci swoje wrażenia dot. sprzedawcy, byłem tam dwukrotnie, za każdym razem Pan był miły, sensowny, nie naciągający. Możesz zadzwonić, dopytać, z pewnością udzieli Ci informacji, co do samego zakupu przez internet, uważam, że najlepiej jest przetestować rower, bo jeżeli tak jak tutaj miałem univegę oraz Garego, na w sumie tym samym osprzęcie, to na obu pozycja była zdecydowanie różna i np na Univedze mi nie odpowiadała jazda, a na Garym super.
Podsumowując, po 2 wizytach, sklep mogę polecić, jeśli chodzi o mój odbiór, natomiast co do roweru? No hm, jeździ, jest wygodny tyle wiem, mogę podesłać Foty obu rowerów, żebyś sobie ocenił w jakim były stanie w danej kwocie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...