Skocz do zawartości

[2100] Rower MTB dla kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

Hi ;) Noszę się zamiarem kupna roweru MTB. Raczej chce rower na męskiej ramie, bo na damskiej spotkałam się z problemem wkładania/wyjmowania bidonu i jakoś się zraziłam już ;) Znalazłam rower Cube AIM EX na ramie 16", poniżej specyfikacja:

PECYFIKACJA:

rama aluminiowa 16'' 41 cm "S"

tył 9 SHIMANO ALIVIO

przód  2 SHIMANO ALTUS

manetki SHIMANO ALIVIO

korby SHIMANO

piasty SHIMANO

hamulce tarczowe hydrauliczne SHIMANO

amortyzator SR SUNTOUR z regulacją i blokadą w kierownicy

mostek kierownicy wzmacniany CUBE

kierownica wzmacniana CUBE

sztyca siodła CUBE

chwyty CUBE

siodło CUBE

koła 27,5'' stożkowe wzmacniane

opony SCHWALBE SMART SAM

 

jest to rower powystawowy. Czy warto po niego sięgnąć czy może celować w coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower oczywiście do jazdy rekreacyjnej po lasach i polach ;) cena za ten rower powyżej to 2150

 

jeszcze znalazłam coś takiego :

https://allegro.pl/oferta/wypasiony-mtb-29-lazaro-core-v3-lady-alivio-11580007271

chociaż już trochę ponad ten budżet który chciałam przeznaczyć na rower no i ta rama nie wiem czy znowu nie będę mieć problemu z bidonem

Edytowane przez uniwax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 godzinę temu, uniwax napisał:

bo na damskiej spotkałam się z problemem wkładania/wyjmowania bidonu

Ale jaki problem? Kupujesz koszyk z wyjmowaniem bocznym za dwadzieścia kilka zł. i problemu nie ma. I to w sumie dotyczy nie ram damskich, ale generalnie ram małych, gdzie jest mało miejsca w przednim trójkącie ramy.

Ja bym tego Cube raczej brał, bo on normalnie kosztuje 3,5k, także jakaś tam okazja jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama "damka" jest po to, by dama w spódnicy nie musiała zadzierać nogi przy wsiadaniu. Przydatna jest przy rowerach miejskich z dużym koszem na bagażniku i przy jeździe z fotelikiem (łatwo wsiadać). W rowerach górskich i innych sportowych jest bez sensu i to nie z powodu miejsca na koszyk, ale kształtu, który nie sprzyja niskiej masie i sztywności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...