Skocz do zawartości

[Amortyzator] hp reg magnesium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Pisze na forum po raz pierwszy. Szukam dla żony używanego amortyzatora w przystępnej cenie. Patrząc na nowe amory w cenach budżetowych przeraża mnie waga. Oglądając używane wpadłem na używany HP REG MAGNESIUM. Sprzedający pisze, że nigdy nie byl używany i montowany w rowerze. Amortyzator jest powietrzny. Szukałem informacji o tej marce ale nie mogę nic znalesc. 

Moje pytanie brzmi, czy warto się nim zainteresować? 

Screenshot_20220403-171542_OLXpl.jpg

Screenshot_20220403-171539_OLXpl.jpg

Screenshot_20220403-171536_OLXpl.jpg

Screenshot_20220403-171533_OLXpl.jpg

Screenshot_20220403-171530_OLXpl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ogłoszenie to najzwyklejsze oszustwo. 

To jest atrapa amortyzatora, którą montuje się w tanich imitacjach rowerów górskich, tzw. makrokeszach. 

Na oko widać, że to nie jest widelec powietrzny: na górze każdej goleni znajduje się identyczne pokrętło, które służy do regulacji twardości znajdującej się w środku sprężyny. 

 

Najtańszy sensowny wideec powietrzny to Suntour Raidon:

https://activia.sgl.pl/czesci/amortyzatory-przednie/raidon/26-cali/41

 

Za 350 zł kupisz wyłącznie ciężką i kiepsko działającą atrapę amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. 

Ja potrzebuje amora z piwotami pod v-brake. Rower jest budżetowy a żona chce amortyzator 🤦. Podniesie jej komfort jazdy i podniesie zbyt sportową pozycje. Dla siebie bym zaryzykował używke ale dla partnerki to już podwójne ryzyko 😉. Rower waży całkiem niewiele, chyba delikatnie ponad 10kg. Ładując coś taniego to zmienię kulturę prowadzenia (tak przypuszczam).  A też nie chce inwestować dużo pieniędzy w rower. 

Jestem świadomy, że nowy tani amortyzator to atrapa. Na forach są doświadczeni ludzie i wiedzą co piszą, szanuje to.

Ale jak zwykle dylemat zwyklego człowieka zostaje 🙂.  

 

Pozdrawiam

20220403_185604.jpg

20220403_185613.jpg

 Czy możliwe, że zwykła atrapa sprężynowa waży 1550g bo tak podaje sprzedawca? 

Screenshot_20220403-191653_OLXpl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@martini.st Jeśli Partnerka jeździ z tak nisko ustawionym siodłem, to ten rower GT jest stanowczo dla Niej za duży. Szkoda w niego inwestować, bo dalej będzie na nim się czuła źle. Lepiej poszukaj jakiejś używki w owiele mniejszyn rozmiarze z amorem powietrznym dla Niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę za duży. Kupowałem z myślą o sobie jako takie retro MTB.  Żona mi niestety podebrała i sobie jeździ. 

A tak nawiasem mówiąc miałem oglądałem ten amortyzator, sprzedawał go gość z serwisu rowerowego. On naprawdę jest powietrzny, pod tymi czarnymi zaślepkami są zaworki. To jakiś zabytek z przed 20 lat. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś wrzucić zdjęcia tych domniemanych zaworów do pompowania powietrza, bo ten widelec wygląda dokładnie tak, jak atrapy przednich amortyzatorów z marketowych pseudo-MTB za kilkaset złotych. 

Największy problem z tym rowerem jest taki, że rama jest za długa dla Twojej żony.

Poprawianie komfortu jazdy zacznij od zamontowania krótszego mostka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...