Skocz do zawartości

[Gravel] do kwoty ok ~5000-5500 zł, Triban?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, byłem u was już swego czasu po poradę, kupiłem wtedy MTB. Trochę już pojeździłem,odkryłem okolice, swoje preferencje, Teraz chciałbym kupić Gravela, szosa odpada. Wzrost pi razy drzwi 170cm przekrok 77cm, raczej S jeśli chodzi o Gravela? Czy Triban 520 gravel będzie dobrym wyborem? 

https://www.decathlon.de/p/gravelbike-triban-grvl-520-herren-subcompact/_/R-p-313015?mc=8587697

Wiem że ciężko z dostępnością, ale jeśli jest to dobry wybór to będę polował. Rower będzie kupowany w Niemczech, ewentualnie jeśli jest coś wartego jeszcze uwagi innego, to będę w Poznaniu w przyszłym tygodniu. Nie chce też bardzo sportowej pozycji. i to w sumie jedyne moje wymagania. Na Gravela będę jeździł głównie po asfalcie i bliskie wjazdy w ścieżki leśne (wycieczki) mam zamiar zacząć robić dłuższe trasy. a MTB póki co zostawiam na penetrowanie lasów. 

Edytowane przez krzysiekgrwn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a pomijając np sztywne osie, bo to jest kwestia opinii, jedni mówią że czuć różnicę zdecydowanie drudzy że bez przesady, osobiście jestem w stanie na to przymknąć oko, ale hamulce hydrauliczne to podstawa. Rozumiem że w tej kwocie ciężko coś znaleźć porównywalnego, ale chciałbym też skupić się na jakimś jeszcze modelu z jednym blatem z przodu, co jest jeszcze wartego uwagi? Nie musi to być kwota 7000 zł jak za Esker'a 6. Jeśli jest jakiś ciekawy model z hydraulicznymi hamulcami, bez sztywnych osi, jednym blatem z przodu i sensownym napędem to na co byście postawili ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rag+ 2 nie ma czasem mechanicznych hamulców?

W tym budżecie (ok 7 tyś.) rowerów na hydraulikach i z napędem 1x nie ma za dużo. Sztywne osie to świetna sprawa, raz ze względu na sztywność całości a dwa, nie ma problemu z regulacją hamulców i przerzutki po zdjęciu koła. 

Wracając do modeli, z Rometa jest jeszcze przecież Boreas 2, ma wszystko co Aspre 2 i jednorzędowy napęd. Modele 2022 na nowej ramie pewnie nie są jeszcze dostępne, ale model 2021 można dostać, tylko mają spory rozrzut cenowy.

https://www.romet.pl/Rower,BOREAS_2,10,817,818,15672,2022.html

https://rower-sport.pl/pl/p/ROMET-BOREAS-2-2021-CZARNO-BEZOWY/8682

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurcze Mihau_ ,wracam z urlopu esker leży w bagażniku na parkingu (nie jeździłem na nim od czasu zakupu) i nachodzą mnie myśli czy faktycznie ta Mka będzie dobra dla mnie, kupiłem go po jeździe 5 minutowej, ale znalazłem Ske jeszcze. znalazłem już kilka osób które jeździły na Sce przy wzroście ok 168 i mówią że idealnie. Mam umówiona jazdę próbną Ska mimo że kupiłem już Mke w innym sklepie rowerowym, i mam stresa że jednak ta Ska będzie wygodniejsza, czemu mówisz że Ska będzie za krótka? W jakim sensie? W Mce rura nie dotyka krocza, to fakt, nie jestem pewien co do długości czy nie będę za bardzo wyciągnięty 

Edytowane przez krzysiekgrwn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzysiekgrwn wymień to na S kiedy jeszcze masz możliwość i sklep zechce ci pójść na rękę. Rower tego typu dobiera się biorąc pod uwagę długość rury poziomej a nie pionowej, od źle dobranego roweru będą cię boleć plecy a nie nogi. Podsiodłową regulujesz jedną śrubą porzez wysunięcie sztycy a z poziomą nie jest już tak łatwo. Tak naprawdę, że kupiłeś zły rozmiar przekonasz się po kilkuset kilometrach a wtedy będzie już za późno. 

A jeśli potrzebujesz dosadniej sugestii, na podstawie kilkuletniego doświadczenia z szosowymi geometriami- szybciej ja mając 185 wzrostu dopasuję się do tej M-ki niż ty mając 170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...