Skocz do zawartości

[3000-5000] Pierwszy Gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Siema, chcem sobie kupic pierwszego gravela, i bede go używał do dojazdów do szkoly ale i dłuższych sobotnich wycieczek. Zależy mi na wygodzie, nie chcem jakiejś super aerodynamicznej pozycji w której będę się niekomfortowo czuł, też na wszelkich mocowaniach na ramie na bidony, błotniki itp. Na widelcu nie potrzebuje bo nie będę uprawiał bikepackingu ale najzwyczajniej w świecie dużo pije i potrzebuje dużo miejsca na to picie :). Najlepiej żeby rower był nowy, nie jestem jakos przekonany do używek. Zależy mi tez na wadze roweru i przełożeniach, żeby nie było 1x tylko 2 lub 3 blaty. W tej cenie to też najlepiej żeby była już shimano sora. Mój wzrost to 168cm i ważę 65kg. Jeśli są potrzebne jakies inne wymiary mogę podać. Z góry dzięki za propozycje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że to szosy na tarczach do których wsadzisz trochę szerszą oponę a nie "gravele". A tak ogólnie triban to triban, masa półśrodków i kompromisów, które mają utrzymać niską cenę i zadowolić mało wymagających użytkowników.

Rowery na "gravelowej" ramie  z decathlona są oznaczane jako GRVL

14 godzin temu, Sobota1 napisał:

i bede go używał do dojazdów do szkoly

Lepiej się dobrze zastanów czy masz miejsce, gdzie go tam możesz bezpiecznie zostawić (i dodatkowe kilka stów na zabezpieczenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Gravel to nic innego jak właśnie szosa endurance / road+ z szerszym kapciem i barankiem z flarą dla lepszej kontroli, no ale nie będę próbował cię przekonywać jeśli wierzysz w jakieś cuda na kiju i bajeczki producentów o magicznej geometrii Graveli. ;)

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, keltu napisał:

Moim zdaniem Gravel to nic innego jak właśnie szosa endurance / road+ z szerszym kapciem i barankiem z flarą dla lepszej kontroli, no ale nie będę próbował cię przekonywać jeśli wierzysz w jakieś cuda na kiju i bajeczki producentów o magicznej geometrii Graveli. ;)

No i właśnie dlatego kieruje to pytanie do was, osób niezależnych a nie osoby ze sklepu która zrobi wszystko aby mi wcisnąć byle co

I mam sobie nie kupować roweru za 5000 bo ktoś mi go może zwinąć? To tak jak byś powiedział zebym sobie nowego telefonu nie kupywal bo ktoś może mnie okrasc, oczywiście, MOZE ale bez sensu tak na to patrzec

A do szkoly mam 7 km, ale na starej szosie w weekend potrafiłem 60-80km robic, więc jednak chcem fajniejszy rower, czasami tez zdarzy się pojechac jeszcze większy dystans, może kiedyś się załapie na jakieś amatorskie zawody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...