Skocz do zawartości

[Hayes MX5] Hayesy z decathlonu.


drajwer112

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli miałbym kupować nową tarczę 160 + klocki to ekonomiczniej jest zmienić na 180 mm.

Sama tarcza kosztuje 90 zł, klocki 35 zł to taniej jest kupić gotowy zestaw za 110 zł (i dostaje gratis nowy zacisk).

Tylko, że widziałem na allegro tarcze 180mm shimano SM-RT66 (nie wiem czy to dobra tarcza - jest najbardziej popularna) za <= 65 zł. Adapter (nie wiem czy jest standard wymiarowy rozstawu otworów) za 25 zł. Klocki 35 zł i za jedynie 15 zł więcej mam 180 mm zamiast 160 mm. Jeżeli tarcza może zostać to zmienię tylko klocki (niby są to semi metallic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki wczoraj wymienione. Decathlonowskie mają inną charakterystykę, niż fabryczne. Na początku było wow, ale z każdym kolejnym hamowaniem były coraz słabsze (podnosiły koło, ale za każdym razem mniej, aż w końcu przestały podnosić). Na pewno nie przegrzałem, bo chwilę czekałem, aż znowu nacisnę hamulec. Z tego co widziałem, to aby przejść na 180mm to muszę kupić dystans 20mm, bo uchwyt zacisku jest przyspawany do widelca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy żona narzeka na siłę hamowania? Czy hamulec nie pozwala na sprawne wyhamowanie z typowej prędkości z jaką jeździ? Niech sprawdzi i się wypowie czy dla niej jest ok, czy jednak za słabe.
Hamulec nie musi podnosić tylnego koła, żeby sprawnie działał.

Przyczyn może być kilka i nie raz się z nimi spotkałem u siebie, świeżo ustawione podnosiły koło, potem w miarę zużywania przestawały (ale nadal sprawnie hamowały).
Mogłeś źle dotrzeć i się zeszkliły, mogłeś przy kolejnych hamowaniach odruchowo lepiej się ustawić lub słabiej zacisnąć klamkę, mogły się na tyle zetrzeć, że trzeba lekko skorygować ustawienie.

Do większej tarczy nie dystanse, a odpowiedni adapter. Same podkładki, dystanse mogą być za mało sztywne, żeby zacisk prawidłowo pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...