Skocz do zawartości

[wahoo bolt v2] Prędkościomierz


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, niedawno zacząłem używać wahoo i mam problem z prędkością jaką pokazuje, gdyż trzymając takie same tempo prędkość spada mi z 35 na 22 i wraca, albo z 28 na 19. Ma takie chwilowe zawieszenia nie wiem czym spowodowane. Dodałem sensory przez telefon, posiadam DuoTrap z Bontragera w ramie, kadencja w korbie i magnes na szprychę.

Edytowane przez Youth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A Wahoo widzi sensor prędkości? Może wylicza ją sobie na podstawie GPS i stąd te skoki.

Też tak myślałem na początku, ale po zakręceniu kołem wartości się zmieniają mimo, że rower ma tylko podniesione tylne koło. Mam dwie rzeczy wbite w sensorach DuoTrap i  Opaske kadencji to pierwsze łapie magnes, zastanawia mnie czy w ustawieniach nie mam czegoś zmienionego, czy przypadkiem przez pokazywanie kadencji i prędkości nie koliduje coś ze sobą jakkolwiek głupio to nie brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Youth napisał:

Też tak myślałem na początku, ale po zakręceniu kołem wartości się zmieniają mimo, że rower ma tylko podniesione tylne koło. Mam dwie rzeczy wbite w sensorach DuoTrap i  Opaske kadencji to pierwsze łapie magnes, zastanawia mnie czy w ustawieniach nie mam czegoś zmienionego, czy przypadkiem przez pokazywanie kadencji i prędkości nie koliduje coś ze sobą jakkolwiek głupio to nie brzmi.

Wyłącz czujnik kadencji o ile się da i sprawdź.

To jest transmisja cyfrowa, więc co najwyżej może być tak, że co jakiś czas połączenie jest zrywane i przez to prędkość spada. Chociaż według mnie, powinno być to jakoś zabezpieczone, ciężko powiedzieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, przejęzyczyłem się nie chodzi mi o sensor w piaście, aczkolwiek wydaje mi się, że dało się domyślić o co mi chodzi.

 

Cytat

Wyłącz czujnik kadencji o ile się da i sprawdź.

Właśnie tak spróbuje zrobić, może uda mi się wyeliminować problem zrywania połączenia, zastanawiam się tylko czy jest to możliwe, że sam magnesik jest gorszy przez co grzej łapie na ramie DuoTrap. Posiadam taki a na zdjęciach widzę np. tutaj taki solo magnesik. Może po prostu gorzej łapie 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...