Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy sa na rynku obecnie godne alternatywy dla Romet Aspre 2?

Chodzi mi o gravela z niekoniecznie stricte sportową geometrią, bardziej cos pośrodku - rekreacyjną. jazda 60% drogi rowerowe utwardzone, 40% ubite ścieżki leśne. Na codzien latam sztywniakiem XC oraz Fullem trailowym ale potrzebuje czegoś na wyprawy rekreacyjne po 100 km raz na jakis czas..

Fajnie jakby całość byla na GRX - napęd i hamulce. napęd nie musi byc 2x10. może byc 1x11 (Apex ujdzie). hamulce raczej hydrauliki. całość nie więcej niz 6,5 tys brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia w w tym Aspre 2 jedna sprawa. Jego cena już od zeszłego rocznika, jeszcze przed tym wszystkimi podwyżkami była zawsze niesamowicie niska w porównaniu do konkurencji, jest to jedyny rower w tym pułapie cenowym z hydraulicznymi hamulcami. Porównując z Aspre 2, każdy inny gravel będzie drogi i tak szukamy tego świętego grala, bo rometa możemy pooglądać tylko w katalogu a kupią go nieliczni. I za nic tej alternatywy znaleźć nie można, bo jej jak już ktoś wyżej pisał tak naprawdę nie ma. Tzn nie ma alternatywnego gravel w tym budżecie który ma hydrauliczne hamulce, bo tak naprawdę o to rozbija się cała sprawa.

Zwróćcie uwagę jednak na inny model rometa, czyli Boreas 2,

https://www.romet.pl/Rower,BOREAS_2,10,817,818,15672,2022.html

różnica to grupa napędowa i hamulce, wszystko to SRAM, reszta taka sama. Różnica w cenie, 2000 zł. Nie wiem czy ten Aspre to nie taka przynęta i marketing, większość i tak go nie kupi bo nie ma, więc może weźmie innego Rometa. A te parę sztuk sprzedane po kosztach, albo bez zysku? dużo złego firmie nie zrobi.

Tak widzę to ja, ale czytając kolejne tematy co zamiast Aspre 2, naszły mnie takie refleksje. 

Edytowane przez Artur85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Aspre 2 z 2021 był dostępny dopiero coś ok lipca 2021 i było tego dosyć sporo, jeszcze w styczniu 2022r aspre 2 z 2021 było sporo i to w cenie 4600 - 4800zł. Teraz są jeszcze jakieś niedobitki ale już w cenie Aspre 2 z 2022r. Aspre 2 z 2022 pewnie pojawi się też dopiero w drugiej części roku. 

Edytowane przez seczuan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aspre 2 wcale nie było mało na rynku. Oczywiście pojawił się późno ale kto chciał/czekał ten nie miał problemu żeby go kupić. Zresztą jw.  jeszcze w tym roku dało się go znaleźć. 

Świętym graalem to można nazwać unibike geosa, którego po ponad roku oczekiwania wypuszczono może kilkadziesiąt sztuk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie w opór podobają
NS BIKES RAG+ 2 - dostępny za mniej 6 tys

oraz

Rondo Ruut AL2 - niedostępny

Mam obawy ze to jednak gravele o sportowej charakterystyce. Apex 1x11 dałby rade dla mnie ale hamulce mechaniki TRP Spyre (choć ponoć jak na mechaniki dają radę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co szukałem tego samego i po długich dniach przeszukiwania internetu nie znalazłem nic porównywalnego z Aspre 2.

Wpadł mi w oko tylko Cube Nuroad Pro, ale tak jak powyższe, ma hamulce Spyre i generalnie chyba słabo z dostępnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Canyon Grail 7 a żona Rometa Aspre 2. Względy wzrostowe zaważyły bo pewnie też bym miał Aspre 2  Compare: Canyon Grail 7 2021: 2XL -VS- Romet Aspre 2 2021: XL (58) -VS- (geometrygeeks.bike)

Porównując oba (8k vs 4.7k) i patrząc na wykonanie, prace to ciężko coś zarzucić Aspre. Dobry rower za bardzo dobrą cenę. Jedyny minus w modelu 2021 to może być wygięcie tylnego trójkąta ramy, które może w szczególnych przypadkach kolidować ze stopą. Największe plusy Aspre 2 w tej cenie to na pewno osprzęt na pełnym GRXie, sztywne osie i waga całości.

Edytowane przez usenet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podepnę się pod temat:

Zaczynają pojawiać się Aspre 2 z nowym modelem ramy. Cena około 5800 zł. Weszły też promocje na Kellys Soot 50 - 6200 zł.

Patrząc na specyfikację techniczną: niemal 1:1.
Nowa rama Rometa ma wyższy (wg moich obliczeń) wskaźnik Stack/Reach 1,50 (poprzednio 1,43). Kellys 1,51 - wszystko dla rozmiaru M.

Czy ktoś z Was, użytkowników może się wypowiedzieć, co wyjątkowo NIE SPODOBAŁO się w trakcie użytkowania jednego, bądź drugiego modelu (opony, koła, kształt kierownicy, owijka, itp...).

Pozdrawiam!

Edytowane przez Dziski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...