Skocz do zawartości

[Reanimacja] shimano PD-M730-potrzebne części


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jako iż pierwszy raz zamieszczam temat na forum z góry przepraszam jeżeli robię to w złym miejscu bądź popełniam przy tym inne błędy. Piszę tutaj ponieważ potrzebuje pomocy w znalezieniu części do starych platform Shimano Deore XT PD-M730. Na zdjęciu zaznaczyłem w czerwonej ramce nakretke która jest mi niezbędna i którą próbuje zdobyć już od dłuższego czasu aby zreanimować wyżej wymienione platformy. Może ktoś posiada tak nakrętke albo wiedzę na temat tego czy taka sama występowała też w innych pedałach shimano. Nawet jeśli ktoś mógłby mnie poratować choćby informacja gdzie takiej szukać to już by mi to ułatwiło całą sprawę za co będę bardzo wdzięczny. Na zdjęciu zaznaczyłem równie kilka innych części tych platform (pomarańczowa ramka) które również by się przydały jakby ktoś już coś takiego posiadał i chciałby odstąpić za jakąś kwotę bądź się na coś wymienić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnego zdjęcia. Ale podejrzewam że chodzi o nakrętkę z plastiku która się rozsypała bo ktoś próbował odkręcić nie w tą stronę co trzeba. Albo ktoś odkręcał kombinerkami i taki efekt ze nie ma. Ale niestety najszybszym sposobem na zdobycie części do starocia jest... kupienie takiego samego egzemplarza starocia i nadzieja  aby było w lepszym stanie.

Edytowane przez kamilmozej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie. Przepraszam nie wiem czemu ale utworzyło mi dwa takie same tematy... 

Jest jeden pod drugim. https://www.forumrowerowe.org/topic/256475-reanimacja-shimano-pd-m730-potrzebne-części/ tu są zdjęcia. Trochę się bałem usunąć jeden z nich żeby znowu "coś nie wyszło" tak jak trzeba xD

20220320_122009.jpg

20220320_124859.jpg

20220320_125037.jpg

Dla ułatwienia dodałem też tu

Edytowane przez DuszaK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pedały były w 2 wersjach, z plastikową nakrętką od strony ramienia korby (o tych myślałem) oraz klasycznej konstrukcji te (te z obrazka). Na twoim rysunku technicznym masz opisany ten element jako pozycja nr 5. stożek, i trzeba było tak od razu napisać.  Być może ten sam rozmiar stożka występował w wielu podobnych pedałach z epoki, coś jak konusy w piastach - w wielu modelach pasowały zamiennie. Takie stare pedały innych firm walają się po olxach za 10zł- 20zł. Można kupić podobne z wyglądu do tych XT, rozebrać i  sprawdzić. Tylko że trzeba się przygotować na to że za te 15zł   nawet jak podejdą  to prawdopodobnie będą uszkodzone. Albo że kupisz nie takie i nie podejdą

przykładowe ogłoszenie z olixa

Edytowane przez kamilmozej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kilka razy miałem okazję sprawdzić inne firmy pod względem kompatybilności i póki co nie podeszło. Dlatego też pytałem czy może ktoś kojarzy bądź pomoże dobrać z innego modelu shimano, bo nie wierzę aby tak duża firma zrobiła konstrukcje występującą tylko w tym modelu tylko raczej stosowała już sprawdzona konstrukcje w wielu modelach aby ograniczyć koszty produkcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...