Skocz do zawartości

[Kupno] Rower do 12k.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Prosiłbym o pomoc w doborze roweru elektrycznego, gdyż kompletnie się na tym nie znam. Mam dwa na oku: 

https://www.greenbike.pl/rower-elektryczny-e-bike-kellys-tygon-20-green-29-2020-p-5349.html
https://www.greenbike.pl/rower-gorski-elektryczny-giant-fathom-e-3-power-29-2021-p-6134.html

Oczywiście będzie używany do jazdy po ścieżce rowerowej do pracy (6km w jedną stronę). Mieszkam też w okolicach górskich i czasami chciałby się też tam przejechać. Mogą być też inne propozycje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno ocenić który lepszy . Osprzęt rowerowy lepszy ma kelyys , zdecydowanie . Ramę ....  ja stawiam na gianta ale to tylko domysły . Koła ???  Zwróć uwagę na różnice w szerokości opon . Nie można powiedzieć że któraś jest lepsza , zależy po czym i jak będziesz jeździł . Tzn piszę o jeździe w górach bo na dojazdy do pracy oba są za dobre i szkoda ich do tego .

Części elektrycznej nie podejmuję się ocenić . Oba rowery mają markowe , dobre , sprawdzone  systemy wspomagania . I shimano i yamaha  mają swoich zwolenników i przeciwników . Na początku działu elektrycznego masz przyklejony temat o różnych systemach wspomagania , poczytaj . Akumulator większy ma kellys , a to zawsze + .

Jeśli widziałeś te rowery w realu to przymierz je bo może się okazać że na jednym czujesz się doskonale , a na drugim nie . W takim przypadku różnice w jakości komponentów stają się mniej ważne .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś, ale oba są niedostępne, z adnotacją zadzwoń a dobierzemy Ci podobny. Radziłbym Ci poszukać czegoś z dostępnych w magazynie, w rozmiarze pasującym do wzrostu - w końcu elektryczny czy nie jest to przede wszystkim rower, więc rama musi pasować do Ciebie. A jak znajdziesz te możliwe do kupienia to wtedy ewentualnie można się zastanawiać który. Na dojazd do pracy 6 km nadaje się każdy więc napisz coś więcej o tych innych jazdach - jak duże góry, jakie dystanse itp. A jak już się zdecydujesz to konieczna jazda próbna, oprócz tego by pasowała rama trzeba sprawdzić jak Ci będzie pasował napęd, każdy inaczej reaguje na nacisk na pedały, jednemu pasuje taka, drugiemu inna, są różnice w dźwięku - niektórzy nie tolerują dźwięku pewnych napędów.

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej, bo wytoczyłeś niezłe enduro na ścieżki rowerowe...

23 godziny temu, bulka1 napisał:

będzie używany do jazdy po ścieżce rowerowej do pracy (6km w jedną stronę)

A masz cały czas pod górę?

23 godziny temu, bulka1 napisał:

Mieszkam też w okolicach górskich i czasami chciałby się też tam przejechać

12 minut temu, bulka1 napisał:

tylko jakieś polne dróżki. 

Moja rada - wypożycz sobie jakieś ajka i pojeźdźij, bo wg mnie to na takie jazdy i tak zbyt ciężkie działo, a z kolei gdyby Cię wciągła jazda po górach to kupowanie HT jest bezsensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudzinki

Lekkie nachylenie mam w stronę pracy i można rzec, że nawet niezauważalne. 

Miałem na wypożyczeniu elektryka i dlatego jestem skłonny kupić taki rower. W okolicy jest dużo ścieżek rowerowych, a  góry "Gorce" bym sobie od czasu do czasu przejechał, bo też nie pozwala mi na to zdrowie.

Też się zastanawiam czy przy 19,5cala i oponach 29 jest spoko opcją przy 188cm wzrostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się mało, ale jeżeli masz możliwość się przymierzyć do obu to najlepsze rozwiązanie.

 

12 minut temu, chudzinki napisał:

wypożycz sobie jakieś ajka i pojeźdźij

Hmmm... Ja inaczej napisałem, ale pewnie zostało to uznane za brzydkie słowo 😀. Chodziło o - wypożycz sobie jakiegoś e-bike`a i pojeździj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję przejechać się na Tygon r50 29 L, bo XL nie mieli i nie było tak źle, oprócz podniesionego siodełka. Pan powiedział, że lepiej mniejsza niż większa. Chyba, że tak specjalnie powiedział xD 

Takie cuś 

https://www.greenbike.pl/rower-elektryczny-e-bike-kellys-tygon-r50-grey-29-720wh-2021-p-3686.html?gclid=Cj0KCQjwuMuRBhCJARIsAHXdnqOXQfxkip41aXClo6RrBmeavVKaNDoM1gQRxw2EKHFRHxaK2rZKyVwaAu3HEALw_wcB

W ogóle jak patrzę, to ciężko jest dostać ramę XL 😕 

Edytowane przez bulka1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być za duży, ale za mały też być nie powinien. Idź do fachowego sklepu rowerowego gdzie maja rowery w różnych rozmiarach i niech Ci dobiorą - rower to przede wszystkim rower więc czy zwykły czy elektryk ma mieć ten sam rozmiar dla danego jeźdźca. I rzeczywiście zastanów się po jak trudnych górkach chcesz jeździć - bo typowy góral na ścieżkę rowerowa to rzecz niewygodna, jak nie będziesz jeździł po rzeczywiście trudnych trasach to lepiej poszukaj czegoś typu trekkingu - niekoniecznie z pełnym osprzętem typu bagażnik czy błotniki ( choć jak chcesz jeździć codziennie do pracy to raczej jakieś by się przydały) - ale to co proponujesz ma dość typowa geometrię górską, dostosowaną do jazdy ostro pod góre, nie po prawie płaskim - siodełko jest cofnięte, rama długa - by zwiększyć nacisk na tylne koło, Ale nie jest to wygodna geometria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PiotrWie

Właśnie tu mam problem, bo też chciałbym się przejechać raz/dwa na miesiąc po drogach górskich. Oczywiście w stopni rekreacyjnym. I tu właśnie miałem dylemat, bo rower w pełni amortyzowany już przekracza mój budżet, a trekingowy mnie zamknie tylko na ścieżki. Już wiem, że rama XL jedynie wchodzi w grę. Może są jakieś inne modele. Dowiedziałem się, że shimano ma "najlepszy" silnik i mam szukać w tym przedziale. 

Takie coś np. 

https://www.bikeatelier.pl/e-bike-hardtail/557-1578-rower-merida-ebignine-400.html

Edytowane przez bulka1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta Merida ma już mniej agresywną geometrię - ale nie jest prawdą że E-bika z kategorii trekking czy cross nie nadaje się na drogi górskie - nie nadaje się na typowe, ciężkie drogi górskie. Wydaje mi się że do Twoich potrzeb najlepszy byłby rower typu cross, bo jednak codzienna jazda w pozycji sport ( czyli kąt nachylenia kręgosłupa do ramy ok 70 stopni ) nie będzie wygodna, raczej polecam moderate - czyli 45 stopni.

Np Cube ma w katalogu pozycję "City and Tour -off Road"

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...