Skocz do zawartości

[Zakup roweru używanego] Szosa endurance


Rekomendowane odpowiedzi

W perspektywie czasu... to się nie należy tym aż tak stresować (warto po prostu znać ten mankament wynikający z kół), albo będziesz chcieć od roweru coś więcej albo... nie. Jak zechcesz więcej to uwierz mi wszystko jedno czy bazowo rower miał koła za 500zł czy za 600... A jak będzie to rower do rekreacji to... oddać do poprawy naciąg i czasem zadbać o serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, abdesign napisał:

Ta uwaga generalnie dotyczy wszystkich stosunkowo niedrogich rowerów niezależnie od producenta - koła są słabe, różnie to się objawia.

Cube akurat do wszystkich aluminiowych attainów wkłada te same koła. Na co postawił w przypadku tych kół Cube? Na to żeby ładnie wyglądały, bo fakt są ładne i tyle ich "zalet". Są strasznie ciężkie, co (wraz z lichą sztywnością) przekłada się na słabą responsywność (jak już rozpędzisz to jadą - ale rozpędzają się słabo) piasty też mają bardzo słabe (tania formula) a biorąc pod uwagę ich iluzoryczną pancerność - są wiotkie, głównie przez słaby, nierównomierny naciąg szprych chociaż obręcz do najsztywniejszych też nie należy. Ale jak już wspomniałem - w rowerach z tej pułki cenowej kiepskie koła to niestety norma.

PS. weź poprawkę na to, że "ciut" wyższe mam wymagania co do kół niż "przeciętny użytkownik". ;)

z ciekawości, czy to są te kola? 

https://cycletrade.co.uk/products/29-road-disc-wheelset-cube-alexrims-ra-1-9-disc-thru-axle-grade-b

+2600G?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, Bajka, zawsze chciałem takie mieć... w tramwaju. ;)

Tu ktoś przegiął pałę bo chyba z tarczami podał wagę ale tak one ważą 2300

Edyta:

Koła ze zdjęcia które wrzuciłem do tego wątku (licząc z oponami CX!) są równo kilogram lżejsze niż oryginalne z szosowymi oponami z attaina:

https://www.forumrowerowe.org/topic/256697-3000-3600-szosa/

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc nawet o odczuciach z jazdy to kilogram przy ciągłym noszeniu w te i z powrotem roweru po schodach to spora różnica. Tak sobie rano jechałam do pracy i szczerze zwątpiłam czy jednak nie lepszy gravel. Po zimie są takie "jopy' w drodze, że miałam wrażenie jakbym zaraz koła miała połamać. Nie wiem czy to możliwe ;), ale mniejsza o to. Teraz już sama nie wiem czy szosa nie jest zbyt delikatna na moje jeżdżenie. Nawet jeśli w weekend jadę gdzieś dalej to raz najpierw muszę wyjechać z tego miasta , dwa i tak rzadko jest to gładki asfalt , tylko jakieś mniej lub bardziej doskonałe, ale jednak drogi rowerowe, przecinane chodnikami , krawężnikami etc ...

Kolega  z pracy ma coś w tym stylu, 

 https://www.olx.pl/d/oferta/jak-nowy-giant-revolt-2x11-105-gravel-rower-szosowy-CID767-IDOnYZ1.html?reason=observed_ad

i bardzo sobie chwali, więc może jednak gravel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak chcesz szosę EDR a nie Gravela,  to kupuj van ryseya z decathlonu, za 5300 (:/). Masz BDB rower na początek. Może nie jest  "nowoczesny" w znaczeniu brak wewnętrznego prowadzenia linek, brak tarcz, ale jest lekki, na ok kolach (Fulcurm 6), z pełna nowa 105, na dobrej gwarancji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie, trochę mi się w życiu uspokoiło więc kolejny raz podchodzę do tematu. Mam nadzieję , że na "kilka" słów pomocy i rad mogę jeszcze od Was liczyć...

wczoraj wpadły mi w oko

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-trek-szosa-CID767-IDPwTyG.html

https://www.olx.pl/d/oferta/damski-rower-szosowy-canyon-endurance-al-disc-6-0-roz-s-CID767-IDPE54u.html?reason=observed_ad

martwi mnie ta plama nad widelcem - kompletnie nie wiem co to jest...na zwykły brud raczej nie wygląda. Spotkaliście się w czymś takim ? Smar?

Już wiem , to zwykły brud - rower jest po prostu nie umyty...

Edytowane przez KasiaR.
sprostowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

rower jest po prostu nie umyty...

Delikatnie powiedziane. Syf jak... wstyd takie zdjęcia do ogłoszenia wrzucać, to są tygodnie bez myjni

 

Teoretycznie emonda lepsza sprzętowo ale jakoś nie widzę kogoś z takimi wymiarami na ramie z ett 543

https://www.olx.pl/d/oferta/cube-attain-sl-2022-nowy-rozmiar-53-gravel-szosa-okazja-CID767-IDOF3ej.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt mój zimą wygląda na bardziej zadbany...

Wzięłam rozmiarówkę ze strony Treka.  Ale faktycznie powinnam mieć poziomą 520 , 530 więc pewnie masz rację 52 byłoby lepsze.  

Ech ten cube wraca jak bumerang  :) , musiałabym go przemalować (  bo sam rower super  )  , kolor na żywo jest makabrycznie smutny..( wiem to była babska argumentacja ) ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście , że nie są i nie musisz mi dogryzać.  Nie mam na nie ciśnienia. Po prostu widzę , że sensownych rowerów w przystępnej ( dla mnie ) cenie jest mało więc biorę pod uwagę różne możliwości. A gdybym już się zdecydowała, chciałabym żeby mi ten rower dawał też czysto estetyczną frajdę - to chyba normalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, KasiaR. napisał:

A gdybym już się zdecydowała, chciałabym żeby mi ten rower dawał też czysto estetyczną frajdę

Jasne... musisz niestety wyjść ze swoich "babskich butów" bo sobie będziesz na piechotę chodziła. 

PS. lepszy dobrze podpowiadający gbur niż przytakujący wazeliniarz "bo to dziewczyna zapytała"

PS2. @Mihau_ cały czas jestem pod wrażeniem Twojej bezinteresownej pomocy z tymi setkami przejrzanych rowerów i dziesiątkami zaproponowanych... 

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu, jednemu podoba się kiedy na rowerze coś się dzieje, innemu zależy żeby kolor poprawiał widoczność po zmroku a trzeci chce czarny mat żeby nie rzucał się w oczy potencjalnym złodziejom. Ja też mam kilka malowań, na które "choruję" ale dopóki sprzęt muszę wybierać biorąc pod uwagę jego cenę to kwestie estetyczne muszą iść na dalszy plan;P Jeśli kasa jest to masa producentów daje ci możliwość zaprojektowania indywidualnego wzoru do tego wszystkie warsztaty zajmujące się customami np. dreamworkers (nooo o skorzystaniu z ich usług to ostatnio coraz częściej myślę)

DnDoKUWW0AE4Td9.jpg

6313886391_c49ff57993_b.jpg

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O MÓJ BOŻE 😍 sorry ale Ja biorę tego TREKA - weź sobie coś innego 😅

żarty żartami , ale oczy mi otwierasz coraz szerzej - jak Ja  mało jeszcze wiem o rowerowym świecie ,a stara już całkiem jestem :)

piękne są .......jakie to jest fajne, że są tacy ludzie którym się chce , potrafią i ma to wszystko smak i estetykę ...echhh super! Ale mnie nakręciłeś! 

A jeśli mogę spytać , na czym sam jeździsz ? 

a przepraszam nie jest ze mną aż tak źle :) , firmę Loca znam , rowery znam , ale że takimi cudami się również zajmują to już niekoniecznie...

Edytowane przez KasiaR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-endurance-damski-focus-cayo-disc-donna-s-51-carbon-CID767-IDPJQj2.html?reason=observed_ad

Przekracza mój budżet ( w tej chwili ), ale nie ukrywam że po prostu mi się podoba i chciałam się podpytać tylko Was czy trzeba się bać używanego Karbonu? Rowery takie z drugiej czy trzeciej ręki są już "leciwe" i nie ma szans raczej na brak uszkodzeń, czysto eksploatacyjnych nawet. Więc jak bardzo wrażliwy na uszkodzenia jest to materiał? Jak ew. naprawa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, i też coś czuje, że na zimę i tak zostanę z MTB...wiem też , że gdybym w takim tempie podejmowała decyzje np w pracy już by mnie w......i... :)

"endurenców" używanych jest tak mało ( a nowe wiadomo nie ma albo cena ) , że się zaczęłam zastanawiać czy by nie spróbować zwykłej szosy...sporo osób jeździ po mieście ( krawężniki itp ...i jakoś dają radę ). Więc może nie jest to wcale głupi pomysł w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...