Skocz do zawartości

[Amortyzator Przedni] Marzocchi 55 rs, problem z serwisem/tłumikiem


mariuszjwp

Rekomendowane odpowiedzi

hej, mam w rowerze amortyzator marzocchi 140mm wersja rs czyli bardzo prosty, mało skomplikowany. Od zakupu roweru zauważyłem że amortyzator wgina się około 50mm i dalej stoi, z początku tego w ogóle nie zauważyłem głównie jeździłem po terenie gdzie i tak bym więcej nie wykorzystał dopiero to zauważyłem przy wypadzie do lasu na hopki. Po rozebraniu i wyczyszczeniu nic sie nie zmieniło. Amor jest w dobry stanie nie strzela, puka, nie ma luzu, jedyny mankament to wypłowiała anoda ( nie wytarta). Dzisiaj rozebrałem na części zalałem świeżym oleje, nasmarowałem, wyczyściłem uszczelki są w okej stanie. Powie mi ktoś jak wyeliminować te wady oraz co zrobić by działał normalnie, nie widzę sensu wysyłanie go do serwisu i płacenia 300zł za serwis. olej mam. Może ma ktoś jakiś schemat jak ma być złożony bądź podpowie jak to ma być złożone. Jeśli ktoś będzie chciał zdjęcie czy coś tego rodzaju mogę wysłać bez problemowo. Liczę na pomoc bo sam już się poddałem może coś robię źle? Czekam na porady pomoc ps. na internecie nie ma żadnego poradnika jak zrobic serwis, może ktoś znajdzie podobny poradnik tylko że do innego amortyzatora który ma ten sam tłumik i jest tak samo zbudowany, np, z tego co mi się kojarzy to podobny w budowie jest dj3 z tego samego roku co mój widelec (2009). Pozdrawiam i przepraszam że napisałem to tak chaotycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rozbierałeś ten amortyzator to widziałeś co jest w środku. Jest tam taki tłumik czy coś innego? Jeśli masz ssvf to może za dużo oleju wlałeś.

http://marzocchiworkshop.blogspot.com/p/oil-quantitys-and-levels_858.html

tabela ilości oleju pokazuje że 55rs z 2009 jest smarowany smarem, co wskazuje że raczej siedzi tu tłumik suntoura.

Edytowane przez eloo
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

masz tam zamknięty tłumik, prawie że na bank. Wiercisz, wlewasz olej wg instrukcji i śmigasz dalej.

eloo - dzięki że podrzuciłeś ten temat z naprawą tłumika bo gdzieś mi umknął i nie mogłem znaleźć - w czasach ciągłych braków w zaopatrzeniu jak znalazł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...