Skocz do zawartości

[do 1000 zl] rower na szosę i lekki teren


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Od niedawna myślę o zakupie roweru. Nie jestem miłośnikiem jednośladów ale ceny paliw do czegoś mnie skłoniły. 

Używany będzie do dojazdów do pracy (ok 2 km asfaltem) oraz na przejażdżki jak dojdę do formy ok 15 km w jedną stronę. 

Chciałbym aby nadawał do jazdy po asfalcie (mało ścieżek rowerowych) i lekki teren. Mówiąc krótko by móc przejechać po błocie powyżej kostek, drodze szutrowej czy trawie. 

Skłaniam się ku jakiemuś MTB ale całkowicie się nie znam na temacie bo ostatni rower miałem w wieku 10 lat :)

Mam 175 cm wzrostu, waga ok 85 kg. 

Budżet jest przerażająco niski (a nawet im taniej tym lepiej) więc mogą być też używki więc ostatecznie mogą być używane. Chciałbym zaznaczyć że w głównej mierze ma służyć zaspokojeniu dojazdów oraz żeby nie złamał się w pół po kilku miesiącach. 

Liczę na wyrozumiałość i liczę na pomoc. Pozdrawiam Janek. 

Edytowane przez Dzony9203
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce gdzie kupisz, nie ma znaczenia. Jak wszędzie, jest badziewie a pewnie jest też coś wartego uwagi.

Allegro to nie sklep, tylko platforma gdzie sklepy wystawiają swoje produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalnie ponad budżet ale zobacz Lazaro Aero, to jest coś jak cross tylko ze sztywnym widelcem co w tym budżecie trzeba uznać za zaletę. Domyślnie masz 38mm. opony a wejdą pewnie nawet trochę szersze więc w lekkim terenie da sobie radę. poniżej 1000 nie wiem czy znajdziesz coś sensownego chyba że używany.

Edytowane przez keltu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, skom25 napisał:

Miejsce gdzie kupisz, nie ma znaczenia. Jak wszędzie, jest badziewie a pewnie jest też coś wartego uwagi.

Zgadzam się w 100%, ale jak ktoś poleci sprawdzony model to czy to allegro czy sklep w mojej miejscowości to już ma znaczenie :)

 

Tyle budżet jestem w stanie przekroczyć. Ten Lazaro Aero wygląda fajnie i ma dobre opinie na allegro rama Alu, będę celować w 19 cali. Koła pewnie zmienię ciut później, ale dobra sugestia :)

Edytowane przez Dzony9203
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+1 Lazaro Aero v1.
Kupiłem go dokładnie rok temu, oprócz ścieżek i asfaltu przejechałem na nim Poleski i Roztoczański PN (a nie byłem rowerowym typem; moja partnerka te trasy zrobiła na Riverside 120 :) - oczywiście jazda w piachu odpada ale zabłocone leśne ścieżki spokojnie zrobiliśmy). Jedyne co zmieniałem w Aero to dorzucenie regulowanego mostka bo geometria mi nie pasowała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2022 o 20:05, keltu napisał:

Minimalnie ponad budżet ale zobacz Lazaro Aero, to jest coś jak cross tylko ze sztywnym widelcem co w tym budżecie trzeba uznać za zaletę. Domyślnie masz 38mm. opony a wejdą pewnie nawet trochę szersze więc w lekkim terenie da sobie radę.

 Czy ktoś z użytkowników może podać, jakiej szerokości opony tam się mieszczą realnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2022 o 08:08, Dzony9203 napisał:

cross hexagon 1

  Takiego roweru nie ma... Ale jeżeli chodzi o Kross Hexagon 1 to jeżeli chcesz mieć spokojne nerwy to nie zawracaj sobie nim głowy. Chyba, że masz zamiar wyjechać raz na tydzień po bułki to wtedy wszystko wytrzyma.

 

W dniu 11.03.2022 o 14:03, marvelo napisał:

Czy ktoś z użytkowników może podać, jakiej szerokości opony tam się mieszczą realnie? 

Producent kiedyś mi odpisał, że zalecają do 1,9 cala, czyli pewnie wejdą i szersze.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. Chyba wybór padł na lazaro aero v1.  

Najgorzej że mieszkam w takim miejscu gdzie do serwisu wg producenta mam około 100 km i to pewien problem. Na dniach będę w lokalnym sklepie sprzedającym rowery. 

Zobaczę co mi polecą, i jeszcze podpytam tutaj. Przepraszam za zamieszanie, ale rozumiecie jak to jest jak ktoś zielony kupuje rower. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich, ponownie wracam do tematu. 

W mojej okolicy jest ciężko o lepszy rower, a lokalny sprzedawca ma tylko krosa albo rometa i do tego ceny poza moim zasięgiem. Nic innego też nie sprowadzi. 

Znalazłem używany flota cross 28 ale szukam opinii. 

Wrzucam Link z ogłoszeniem, które znalazłem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za doradztwo. Odpuściłem go. 

Przeglądam stronę producenta lazaro. 

Widzę, że ma w ofercie MTB i cross. 

Jednak myślę o amortyzatorze z przodu. 

Aero jest ok ale ma brak amortyzatora i chyba kierownica jest bez regulacji jak dobrze widzę. 

Czy ktoś miał styczność z marką KANDS (dystrybucja od LAZARO) i może coś polecić? 

Kolejna sprawa to wszystkie lazaro aero są wyprzedane, dostawa będzie za 3 tyg i już z nową ceną 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...