Skocz do zawartości

[porównanie] Merida Scultura 4000 vs Kross vento 6.0


OskaRR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jako że od pewnego czasu intensywnie szukam szosy/endurance do 5k i ciągle nie mogę się zdecydować jaki kupić to mam do was pytanie. 

Na moim radarze znalazły się dwa używane rowery karbonowe w takiej samej cenie, ok 4k.  Merida scultura 4000 shimano 105 z 2017r oraz nieco świeższy Kross vento 6.0 z 2020 na tiagrze.

Kwestie wyglądu mnie nie interesują ponieważ oba rowery mi się podobają. Osprzęt wiadomo, tiagra/105 niewiele zmienia dla laika. Chciałbym was zapytać o pozostałe rzeczy. Który model waszysm zdaniem będzie ogólnie lepszy i jakie argumenty przemawiają za jednym lub drugim? 

 

image.jpg

e7639b0842dbbd39908ad5434c17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Osprzęt wiadomo, tiagra/105 niewiele zmienia dla laika.

A dlaczego niby nie zmienia? Kilkaset gram lżejszy sprzęt, jedno przełożenie więcej

Cytat

Który model waszysm zdaniem będzie ogólnie lepszy i jakie argumenty przemawiają za jednym lub drugim? 

Po pierwsze to geometra tych rowerów trochę się różni i to wychodząc od niej trzeba dokonać wyboru, pozycja na sculturze podczas jazdy będzie bardziej wyprostowana. W ogóle to rozmiary są odpowiednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka, to Merida ma starszą grupę osprzętu. To jest 2x10 czy 2x11?

Hamulce w Kross są beznadziejne, bo to Tiagra. Do wymiany od razu klocki, a i tak nie będzie jakoś bardzo dobrze. Za to dostajesz systemowe koła, znacznie lepsze niż te w Merida.

Bez dokładnej specyfikacji ciężko się wypowiadać. Jak masz, wstaw linki.

Mój głos na Kross. Sam go miałem kupić, ale wygrał Gravel. Kolega jeździł na takim, bo kupił ojcu i mówi że jest naprawdę bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, skom25 napisał:

Na pierwszy rzut oka, to Merida ma starszą grupę osprzętu. To jest 2x10 czy 2x11?

Hamulce w Kross są beznadziejne, bo to Tiagra. Do wymiany od razu klocki, a i tak nie będzie jakoś bardzo dobrze. Za to dostajesz systemowe koła, znacznie lepsze niż te w Merida.

Bez dokładnej specyfikacji ciężko się wypowiadać. Jak masz, wstaw linki.

Mój głos na Kross. Sam go miałem kupić, ale wygrał Gravel. Kolega jeździł na takim, bo kupił ojcu i mówi że jest naprawdę bardzo fajny.

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-szosowy-kross-vento-6-0-2020-m-CID767-IDNItpj.html?reason=observed_ad

https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam-merida-scultura-4000-CID767-IDMu0A9.html?reason=observed_ad

 

Linki do tych rowerów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...