Skocz do zawartości

[stojak serwisowy] Lidlowy się kończy. Jaki wybrać ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem kiedyś stojak z Lidla w czasach gdy miałem rower z ramą aluminiową, spełniał swoje zadanie, jednak chcę go wymienić z 2 powodów.

Po pierwsze, czas go nie oszczędza, łapie luzy, co jest trochę irytujące jak rower się przesuwa.

Dałoby się to przeżyć ale obecnie mam 3 rowery z ramami karbonowymi, dwa z nich to mtb ze sztycami alu ale szosa (Emonda) ma taki jakby maszt za który nie bardzo da się rower zamontować ale szosę montuję za ramę, uchwyt owinięty materiałem frote, nie ściskam ramy, jedynie swobodnie na nim spoczywa, da się to przeżyć, szosie nie potrzeba wiele serwisu 😉

Pytanie do Was Forumowicze, w jaki typ stojaka iść i jaki model wybrać tak do 6-7 stówek, w uzasadnionym przypadku maksymalnie do 1000 pln ?

Wstępnie coś wybrałem ale wolałbym zobaczyć Wasze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam takiego i jestem zadowolony z wykonania i stabilności: https://www.decathlon.pl/p/stojak-serwisowy-do-rowerow-elite-team/_/R-p-X8539657?mc=8539657 Jak kupowałem to cena wynosiła niewiele ponad 400 zł a teraz .... no cóż. Jedyna wada to brak półki na narzędzia którą trzeba dokupić oddzielnie ale nie wiem gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś go ponownie skręcić? Mam bliźniaczy do tego z Lidla, tyle że z Decathlonu. Któregoś razu po prostu zrobiłem mu serwis, bo śruby zaczęły się luzować.

A właściwie czego oczekujesz od stojaka? Bo jak na razie jedyny problem jaki wskazałeś, to że tamten ma luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z Lidla jest w porządku ale powyrabiał się, złapał luzy, nie są to luzy na śrubach, zacisk trzymający w poziomie nie trzyma, głowica także się gibie na boki, plastiki z głowicy podniszczone, ogólnie swoje przeszedł.

Widzę wiele uchwytów i myślałem nad różnymi , np.

Uchwyt do ściany, jednak to słabe rozwiązanie, bo nie ma regulacji na wysokość a i w garażu ciężko mi o wolną ścianę.

Uchwyt od stołu, jednak to słabe rozwiązanie, bo zajmuje miejsce a na stole mam już imadło i centrownicę, demontaż byłby upierdliwy a i rower blisko stołu na którym i nad którym mam narzędzia.

Pozostał stojak, rozważałem taki jak zaproponował Chociemir ale zastanawiam się nad sztywnością mocowania, nie mówię drobnych naprawach czy regulacjach tylko grubszych robotach.

Najbliżej mi do stojaka z głowicą, składany, mało miejsca, przeserwisuję w nim także amor i tutaj problem, bo są stojaki w różnej cenie a wyglądają podobnie, zależy mi na jakości i trwałości.

Wstępnie wybrałem np. stojak PRO sygnowany przez Shimano w cenie ok. 6-7 stówek, w podobnej cenie są BikeHand, bardzo podobne do PRO, na końcu znacznie droższe za ok. 9 stówek można znaleźć ParkTool 9.3 albo w okolicy 1000-1200 nowszy model 10.3

Edytowane przez pdz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalą wszędzie ParkTool ale 1200 pln na stojak to sporo.

Czy macie inne sprawdzone stojaki w rozsądniejszej cenie ?

Warunek aby był solidny, sztywny, przede wszystkim miał dobra głowicę, która pewnie trzyma.

Rower będę montował za sztyce, nie planuję sztyc karbonowych w rowerach, które mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem "na warsztacie" stojak Vorel'a model 77715. Fajnie się pracowała, ale im więcej dłubałem, tym jakoś mniej mi pasował. Był mało mobilny i z głowica tak mi jakoś nie po drodze było. Wpadłem na pomysł wymiany. Dużo czytałem o stojaku Lidlowym, a że były akurat na sklepie to wziąłem. No niby był ok, ale coś mi w nim nie grało. Nie wiem... może to przez te nogi (x4)? Kwestia przyzwyczajenia do Vorel'a i miejsca w garażu... No nie podpasował mi, chociaż był w Nice Price. Szukałem dalej... Zwiększyłem budżet... Może jakiś Park Tool...

Skończyłem ze stojakiem Bike Hand YC-100BH. Jestem mega zadowolony. Stabilny, bez luzów, głowica chodzi idealnie. Osobiście polecam. No ale cały czas z tyłu głowy mam niebieski stojak :)  Poniżej małe porównanie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojak Elite - podjadę do Deca i zobaczę ale jakoś na filmie nie podchodzi mi ta głowica i regulacja

ParkTool - 10.3 ma fajną głowicę ale kosztuje sporo , 1250 pln to dla mnie dużo za dużo.

Model 9.3 ma chorą cenę jak na to co oferuje, ten system składania jest nieco durny, jakiś zatrzask jak w parasolu ogrodowym a na wysokość trzeba użyć klucza imbusowego i taka sobie głowica , na filmie wygląda to gorzej niż Bike Hand.

Najbardziej zainteresował mnie cenowo i z tego co zobaczyłem Bike Hand YC-100BH , który po obejrzeniu innego filmu ze stojakiem PRO (Shimano), oba wyglądają identycznie, tak samo zbudowane, taka sama regulacja i blokady, taka sama głowica a nawet tacka i jej mocowanie.

Zastanawia mnie przy podobnej cenie, czy brać PRO czy Bike Hand , czy jest różnica w jakości , bo są bardzo podobne , nawet pokusiłbym się o to , że produkuje je jedna firma a inne jest tylko logo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...