Skocz do zawartości

[Hamulec Hydrauliczny] Shimano BL-M615 Słaba "siła" hamowania po wymianie przewodu


Sna8ky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Przychodzę do was z problemem który leży mi od niecałych dwóch lat. Kiedy kupiłem swój pierwszy rower zawieszony miałem zainstalowany hamulec Shimano BL-M615 tylni dział świetnie do momentu kiedy mój kolega (nieco większych gabarytów :) ) nie wsiadł na niego iiii zmiażdżył mi przewód. A mianowicie zmiażdżył o stary zacisk sztycy. Oddałem hamulec mojemu koledze który umiał to zrobić i wymienił mi cały przewód, oczywiście wszystkie podzespoły były od shimano, żadnych zamienników nie stosowałem. Jednak po tej wymianie mój hamulec stracił siłę hamowania, nie hamował tak jak przedtem. Odpowietrzałem go (swoją drogą pierwszy raz), ale wedle sztuki. Nie wyskoczył żaden "bombelek" a całość zalałem do pełna. Aktualnie kupiłem inny hamulec (Formule RX za śmieszne pieniądze) jednak chce go wykorzystać do mojego "dirta". Bardzo proszę o pomoc, a każdej osobie która mi przekaże cenne rady bardzo dziękuje ❤️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli klamka ma normalny skok i nie jest bardzo miękka to nie problem z zapowietrzeniem. Za to może być problem z klockami. Kolega mógł niechcący pobrudzić je olejem podczas wymiany przewodu, a wtedy po skutecznym hamowaniu. Metaliczne można uratować wypiekaniem, żywiczne do wymiany. Przełóż klocki z przedniego hamulca do tylnego i zobacz jak działa, to się upewnisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sznib napisał:

Jeśli klamka ma normalny skok i nie jest bardzo miękka to nie problem z zapowietrzeniem. Za to może być problem z klockami. Kolega mógł niechcący pobrudzić je olejem podczas wymiany przewodu, a wtedy po skutecznym hamowaniu. Metaliczne można uratować wypiekaniem, żywiczne do wymiany. Przełóż klocki z przedniego hamulca do tylnego i zobacz jak działa, to się upewnisz.

Kiedyś tak zrobiłem przełożyłem klocki z przodu na tył ale nie było rezultatu. W poniedziałek zobacze i sprawdze jeszcze raz ale to nie jest wina klocków 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku niektórych sztuk shimano odpowietrzanie od zacisku do dźwigni nie daje pozytywnego rezultatu. Metoda którą stosuję w tym przypadku to ustawienie zacisku powyżej dźwigni i popchnięcie strzykawką płynu z klamki do zacisku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...