Skocz do zawartości

[Rower do 3000] Rower do ok. 3000 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Poszukuję roweru do ok. 3000 PLN. Nie znam się na rowerach, mój poprzedni z decathlonu rockrider st 520. Ale po czasie jestem z niego niezadowolony. Nie wiem czy to kwestia serwisantów czy części, ale strzela suport, łańcuch zrywa, nie chodzą dobrze biegi, skrótem - slabo (wiem, czego oczekiwać po rowerze za 1300 PLN). Dlatego właśnie szukam czegoś lepszego, jestem amatorem, nie robię dużych tras, ale zależy mi na czymś już trochę z lepszej półki. Głównie po lasach jazda trochę miasta, typowy rower do wszystkiego :D

Waga 80 kg, wzrost 183 cm. 

Znalazłem coś takiego, czy nada się do czegokolwiek ten rower? 

https://smartrowery.pl/hardtail/82286-1868673-ghost-kato-29-essential-al-u.html

Ew proszę o rady co innego. I na co zwracać uwagę. Teraz znalezienie jakichś modeli nowych graniczy z cudem jak zauważyłem. A zależy mi na to żeby kupić rower do końca lutego xd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ten Ghost z napędem na Tourney/Acera nie będzie lepszy niż to co masz obecnie. Ogólnie z tym budżetem w obecnych czasach nic wyraźnie lepszego nie kupisz. Wszystko prawie z atrapą amortyzatora i podstawowym napędem z najniższych grup. Rockridery od Decvathlona mają najlepszy stosunek cena/komponenty, ale z dostępnością kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co jest lepsze w tym Ghost to koła - bo większe, 29, i na solidnych szprychach złożone :D No i hamulce hydrauliczne. 

Ale to niewiele żeby wydać 3000 zł. Zwłaszcza że to taki niefortunny budżet - bo żeby mieć coś lepszego niż teraz trzeba wydać nieco ponad 4 tysiące - albo kombinować. 

Czyli kupić np. Unibike Mission, albo inny sensowny rower za nieco ponad 2 tysiące, i zmienić mu widelec na coś lepszego, choć tutaj też wybór jest mocno ograniczony (prosta rura sterowa, QR9mm, no ale Raidon 29 się łapie. 

Albo - pójść w sztywny widelec. Marin Muirwoods, z oponą 29x2.0 spokojnie da radę i w lesie i w mieście. 

Bardzo mocnym ograniczeniem jest luty - bo to ciągle resztki z poprzedniego sezonu, albo celowanie w dostawy które już przyjechały. 

Pamiętaj że możesz kupić suport, łańcuch, pancerze, linki (przerzutki w tym Rockriderze nie były jakieś najgorsze, Sram X3/X4 jak dobrze pamiętam), poustawiać to jak trzeba i będzie działało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 2000 złotych różnicy i brak widocznej poprawy jakości? No to jestem w szoku xd. Łańcuch skuwali mi już dwa razy, ciągle się tnie (był czyszczony), przerzutki regulowane w dwóch sklepach w jednym sezonie trzy razy i najpewniej suport strasznie trzeszczy (przy nacisku na pedal tak typowo coś tam strzela właśnie). No i kwestia wielkość kola. Dziewczyna ma 29 i jeździ się lepiej. A jeśli chodzi ew o jakieś sprzęty, żeby ten obecny rower lepiej jeździł - macie jakieś rady? Chyba głównie właśnie najbardziej na napęd narzekam, przerzutki, suport łańcuch. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić suport, na jakiś Shimano, zmienić łańcuch na KMC X8, pewnie razem z kasetą i ogarnąć te przerzutki, ciężko mi powiedzieć czego się tak rozregulowują. I będziesz miał poprawiony sprzęt. 

Ale, z drugiej strony, jak zakosztowałeś jazdy na 29 to ciężko zostać na obecnym rowerze. Myślę że nie jest złym pomysłem kupno roweru za trzy tysiące, przejeżdżeniu na nim tego sezonu i szukania lepszego widelca. Osprzętowo będzie nieco lepiej a duże koło jednak robi różnicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to chodzi. Większe koła naprawdę robią różnice xd.

Do tego w ten i tak musiałbym włożyć pieniądze w nowe części. 

A romet mustang m3 2022? Są jakieś różnice na plus w porównaniu do tego ghosta? Albo możecie jakiś model inny polecić? Czy warto czekać na coś nowego jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie to samo. 

A czekać? Nie bardzo jest na co, ceny jak już to skoczą, żaden rewolucyjny model się nie pojawi. 

https://allegro.pl/oferta/rower-marin-bobcat-trail-3-29-l-2021-promo-10776242417 proszę, ktoś wrzucił na forum niedawno, cena świetna jak za taki rower. Masz parę stówek do skarpety na lepszy widelec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...