Skocz do zawartości

[stery] Scott Scale RC 900 Team - jakie stery


pdz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Scott Scale RC 900 Team , padły stery i chcę kupić coś lepszego.

W dokumentacji jest :

Syncros Pro Drop in / Tapered 1 1/2"-1 1/8" Łożyska 42mm i 52mm

Wybrałem wstępnie np. takie :

https://www.centrumrowerowe.pl/stery-zintegrowane-1-1-8-1-1-2-tapered-accent-hi-exe-pd17762/?v_Id=123891

https://www.centrumrowerowe.pl/stery-zintegrowane-1-1-8-1-1-2-tapered-token-omega-a83-pd22864/?v_Id=143807

ale w trakcie rozmowy Sprzedawca powiedział, że nie muszą one pasować.

Wymiary wg. specyfikacji pasują. Czy tak jest faktycznie i skazany jestem na metodę prób i błędów, czy będą pasować, czy może kupić oryginalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz znać kąty.

Napisz do producenta roweru, żeby Ci podał dokładną specyfikację.

Ewentualnie sprawdź na stronie, czy nie sprzedają sterów i nie ma podanych modeli do których pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do sklepu/serwisu czy są dostępne oryginalne to nie będę kombinował.

Znając życie serwis Scott nie podłoży się i nie powie, ze Accent  czy Token będą pasować.

Z drugiej strony myślałem, ze jest jakaś normalizacja i jak dobiorę rozmiar  pod taperowaną główkę 1 1/2"-1 1/8" oraz łożyska 42mm i 52mm to wystarczy ale jak widać nie musi ... szkoda.

Dzięki za info.

Edytowane przez pdz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będzie, ale musisz znać kąty bieżni.

Nie pytaj o Accent czy Token, tylko jakie wymiary i kąty mają łożyska. 

Jakbyś rozebrał, to na łożyskach powinno być oznaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega do Sparka WC 2019 kupował IS42/IS52 45/45°.
Dokładnie te:
https://www.cyklomania.pl/ritchey-lozysko-wcs-51-9mm-is52-45x45st-1szt,id6551.html
https://www.cyklomania.pl/ritchey-lozysko-wcs-41-8mm-is42-45x45st-1szt,id6548.html

W Scale są te same i jak dobrze pamiętam z ostatniego serwisu, jest na nich 45/45.

Tu są tańsze wersje, nie wiem, czym się różnią:
https://www.cyklomania.pl/ritchey-lozysko-comp-41-8mm-is42-45x45st-1szt,id7127.html
https://www.cyklomania.pl/ritchey-lozysko-comp-51-9mm-is52-45x45st-1szt,id7125.html

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że są różne kąty.

Te z linku będę ok ? jest na dole rysunek techniczny , kąt 45 stopni.

https://sklep.token-polska.pl/stery-omega-a83-tapered-p-43.html

Mogę tez sprawdzić jak wrócę do domu , Scale na rok 2021 ale chyba nic nie zmienili , w opisie Sparka z 2019 są te same.

Edytowane przez pdz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będą OK.
Zresztą nawet w specyfikacji masz to samo, co podaje Syncros u siebie:


Token: obraz.png.db518cd4b10ce116b767ead4bdb4bec2.png


  Syncros: obraz.png.1f6c0e28a10c5c6448e850f9766662ff.png

 

edit:
Na schemacie ze strony Tokena widzę, że dolne łożysko jest jednak 36/45. Ze zdjęć wynika, że bieżnia jest w zestawie, ale czy będziesz kombinował z jej wymianą?

Jeśli masz fabryczny mostek Syncrosa, to na Twoim miejscu kupiłbym same łożyska, bo kapsla i górnej pokrywy z tego zestawu i tak nie wykorzystasz.

 

 

Właśnie zauważyłem genialny opis tych Tokenów...

Cytat

Stery z serii Omega w sumie nie wyszczególniają się niczym szczególnym

😆😆😆

Przynajmniej nie wciskają marketingowego kitu. :)

(ale z polskiego gała z wykrzyknikiem :P)

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 rowery, szosa na weekendową lub grupową jazdę gdy jest pogoda, stan idealny.

Spark na weekendowe wyjazdy w górki, jakieś bardziej ambitne jazdy, jak zobaczy trochę wody czy błota to pucowanie i smarowanie.

Scale ... ma najbardziej niewdzięczne zadanie, jest do tyrania do pracy, cały rok, liczę się zatem z tym, że stery, hamulce czy napęd dostają w kość.

Zamówiłem potrzebne graty, zobaczę jak dojada czy stery podpasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz sobie potwornie pod górę.

Zamiast zdemontować i sprawdzić lub napisać do producenta i dopiero zamawiać, to zamówiłeś i będziesz sprawdzał. Będziesz musiał i tak rozłożyć rower, a jak się okaże że nie pasują, to złożyć na starych. Bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do serwisu Scott w niedzielę i nie dostałem odpowiedzi.

Rower przeserwisowany i skręcony ale i tak stery nie nadają się do jazdy, więc rower i tak stoi.

Dzisiaj rozkręcę i sprawdzę czy te Tokeny pasują, jak tak to mam sprawdzone stery a jak nie to pomierzę a te zwrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Jak autor woli zamówić, potem ewentualnie zwracać, zastanawiać się czy pasują... Już nie pisząc o pieniądzach, bo same łożyska wyjdą taniej niż cały zestaw.

Mnie tylko zastanawia jedno. Skoro rower i tak stoi, to co to za problem go rozłożyć? Bym jeszcze zrozumiał, gdyby był non stop w użyciu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechało , górne jest takie samo ale dolne jest niższe i co dziwne, dolne wchodzi z luzem a powinny być 42/52.

Górne jest całe i ładnie chodzi a dolne rozpadło się, musiałem się nagłowić aby wyjąć z główki (karbon) i z widelca, po prostu są dwie części obudowy, wianuszek z kulkami i dwie pomarańczowe uszczelki.

Powiedzcie teraz co pomierzyć w łożyskach , jakie wymiary są istotne przy doborze ?

p.s. Dostałem w końcu dzisiaj odpowiedź ze Scott , mogę kupić oryginalne ale dostawa .... kurtyna .... lipiec 2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest inny problem.

Powiedzmy, że łożyska pasują, mają są 42 i 52 mm średnicy, powiedzmy, że mają po 45 stopni , górne pasuje ale dolne jest niższe i chowa się w główce, rama będzie szorować po amorze.

Zwrócę tego Tokena, pomierzę dokładnie stare i poszukam nowego, muszę kupić komplet, bo bieżnia uszkodzona przy demontaży starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam w zestawie bieżnię i jest do podmiany ale może dam wyniki pomiaru suwmiarką.

Średnica zew / średnica wew / wysokość

Stare dolne - 52 / 40 / 8 , Nowe dolne - 51.7 / 40 / 7

Stare górne - 42 / 30 / 6.5 , Nowe górne - 41.7 / 30.5 / 8

Podejrzewałem, że może przy wybijaniu zrobił się luz ale oba mają po 0.3 mm mniejsza średnicę i grubości inne.

Tak więc jak wkładam dolne łożysko to się chowa na 1 mm, bieżnia nic nie da, będzie ocierać.

 

Czy możecie polecić jakieś inne stery z CR lub innego sklepu, które będą pasować ? Bieżnia do wymiany , więc komplet.

Edytowane przez pdz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...